Iesakām

“Dzīve ir īsa, un ir jāatstāj kas labs”-teic Gregors Jānis Mažis, kurš izdevis albumu “Perspective”

Mūziķis Gregors Jānis Mažis, kurš līdz šim lielākoties kopā ar vecāko brāli vadījis slavēšanu baptistu draudzēs, šī gada 14.janvārī ar skatuves vārdu Greg John  ir laidis klajā albumu ar nosaukumu “Perspective”, sevi piesakot plašākai publikai gan kā oriģināldziesmu autors, gan solo izpildītājs.
“Ir tik daudz negulētu stundu, sirmu matu un visa kā vēl iespējamā ieguldīts, un beidzot tas mirklis ir klāt,” — tā savās pirmajās emocijās albuma izdošanas dienā izteicās Gregors. Albums ir pieejams interneta tīmeklī vietnē  gregjohn.bandcamp.com, kā arī iTunes, Spotify un citviet.
Gregors dziesmas ir ne vien pats iedziedājis, bet arī iespēlējis akustisko ģitāru, elektrisko ģitāru, basu un bungas. Ierakstā piedalījies buņģieris Ansis Ēcis un basists Pēteris Tīss. Klavieres iespēlējis un skaņu ierakstījis Jānis Straume. Ierakstu vēl veicis un māsterējis Jānis Ķuņķis.
Albums ierakstīts divu gadu laikā. “Iespēlēšana bija diezgan interesants process, jo albuma tapšanas vidū es, kā arī Jānis Straume pārvācāmies uz Liepāju,” stāsta Gregors, kurš uzaudzis Rīgā. Būdams Liepājā, viņš sazvanījies pa telefonu ar Ansi un Jāni Ķuņķi, kuri tobrīd atradās studijā Rīgā, un centās vienoties par kādām niansēm. Albumā vairākās vietās ir dzirdama Gregora balss, kas ierakstīta viesistabā, vai arī elektriskā ģitāra, kas ierakstīta ar salīdzinoši lētu USB mikrofonu.

Ideja pēc grūta perioda dzīvē

Drīzumā Gregoram būs mājaslapa gregjohnmusic.com, bet jau šobrīd mūziķa profils ir izveidots sociālajos tīklos- facebook.com/gregjohnmusic un  instagram@gregjohnmusic.

“Es nodarbojos ar mūziku jau no mazotnes. Būdams tikai pāris gadu vecs, spēlēju jeb, precīzāk būtu teikt, bakstīju klavieres, pūtu stabules un centos tikt arī pie citiem instrumentiem. Apmēram 6 gadu vecumā sāku mācīties spēlēt ģitāru Mārupes mūzikas un mākslas skolā, taču pēc pusgada vairāku iemeslu dēļ ģitārspēli nomainīju ar klavierspēli. Tā mācījos 6 gadus, taču uznāca slinkums iemācīties visu garo klavieru programmu, tas šķita pārāk grūti. Tad nu pārgāju uz kora klasi, domādams, ka būs vieglāk. Sāku mācīties diriģēt un dziedāt solo. Ap to pašu laiku, kad skolā mācījos apmēram 8.klasē, atsāku apgūt ģitārspēli pašmācības ceļā.  Esmu ļoti pateicīgs saviem vecākiem (Edgaram un Kristīnei Mažiem- red.), ka viņi man palīdzēja piespiesties pabeigt mūzikas skolu un savam vecākajam brālim Miķelim Mārtiņam Mažim, kurš, kad sāku spēlēt ģitāru, ņēma mani savā paspārnē un kopā vadījām slavēšanu (Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē- red.). Viņš dziedāja un es spēlēju ģitāru. Laika gaitā viņš sāka spēlēt ģitāru un es sāku vairāk dziedāt. Kad tieši sāku rakstīt dziesmas, nevaru īsti atcerēties,” stāsta Gregors.

Pēc vidusskolas beigšanas Gregoram nav bijusi nojausma, ko darīt ar savu dzīvi turpmāk. “Mācīties? Strādāt? Vai abus? Tad pavērās iespēja pārvākties uz Liepāju, strādāties un mācīties, un dzīvot kopā ar vecāko brāli.

“Pirms vairāk kā diviem gadiem man nācās iet cauri grūtam periodam. Mana vecmāmiņa tika aizsaukta mūžībā, un tas notika tieši ap gadu miju. Pāris dienas pēc tam, kad biju par to uzzinājis, man bija iespēja tikties ar ļoti tuvu draugu Austri Tabaku, kurš ar savu dzīvi un degsmi vienmēr mani ir motivējis pašam sevi dzīt tālāk uz priekšu. Zinot, ka man pavērsies iespēja viņu satikt pirms viņš aizlido atkal uz Angliju, es sapratu, ka man ir jānostāda kāds mērķis, ko vēlos izdarīt.
Dzīve ir īsa, un ir jāatstāj kas labs. Tā nu es sapratu, ka mūzika spēlē pārāk lielu lomu manā dzīvē, lai vienkārši neko neizdarītu mūzikas jomā. Pat, ja tas būtu viens albums manā mūžā…”

Ikdiena Liepājā

Ārpus draudzes Gregors līdz šim ir maz uzstājies. Pērn ar dziedātāju Lieni Atvaru spēlēts, piemēram, kafejnīcā “Kursas Putni”.
Ikdienā Gregors šobrīd dara daudz dažādu lietu. Viņš māca angļu valodu bērnudārzā, studē jauno mediju mākslu, kā arī nodarbojas ar video un audio montāžu un apstrādi.
“Protams, tam visam pa vidu cenšos atrast laiku, lai palasītu Bībeli un pavadītu laiku lūgšanās. Ne vienmēr tas izdodas… Cenšos arī ik pa laikam paņemt pauzi no darbiem un universitātes un vienkārši pasēdēt istabā ar ģitāru un ļauties plūsmai,” stāsta Gregors.

Attiecības ar Dievu

“Man personīgi dzīvē Dievs nozīmē nevis tikai kāds, kas sēž uz mākoņa maliņas un skatās, kā viss notiek, bet gan visur valdošs un mīlošs Tētis, kurš deva savu Dēlu, lai es varētu dzīvot savu dzīvi, neskatoties uz visu, ko bieži vien sačakarēju,” atklāj Gregors. Viņš neslēpj, ka dzīvē ir izdarījis kādas nepareizas izvēles, kā rezultātā cietis gan pats, gan arī apkārtējie.
“Man ir bijuši periodi dzīvē, kad esmu centies atgrūst Dievu un meklēt savu laimi citur, taču, lai cik ļoti es kristu, Viņš vienmēr ceļ mani augšā.”
“Cenšos katrā no dziesmām iekļaut domu, kas liktu ikdienas skrējienā aizdomāties par to, kāpēc mēs darām, ko darām, un kādas ir mūsu attiecības ar līdzcilvēkiem un Dievu. Piemēram, dziesmā “Empty Handed” ir vārdi:
“Empty handed, no clue where ive landed againd
and im running circles around myself
Empty handed, no clue where ive landed againd
yet im never, never compleatly lost”.
Dziesmā runāju par to, ka tukšām rokām esmu atkal riņķojis ap sevi un nezinu, kur atkal atrodos, bet zinu, ka nekad neesmu pilnībā pazudis.

Dziesmu vārdus bieži vien sākumā atrodu no kādas manas dzīves vai tuva cilvēka dzīves situācijas, taču, tālāk dziesmai attīstoties, tā iegūst savu unikālu stāstu, kurā, man pašam klausoties atkārtoti, sanāk sadzirdēt atkal jaunas lietas.  Es uzskatu, ka dziesmas vārdiem nav iespējama viena konkrēta interpretācija. Katrs manis izstāstīto stāstu sadzirdēs citādāk, katram būs savas emocijas un asociācijas,” uzskata Gregors.

Pateicas atbalstītājiem

Pirms ieraksta sākšanas Gregors apzinājies, ka kvalitatīva albuma izveidei būs nepieciešams ieguldīt finansiālos līdzekļus pat tad, ja tas taps kopā ar draugiem. Gregors vietnē indiegogo.com ieceri ierakstīt albumu pieteica kā projektu, aicinādams cilvēkus investēt. Videooperators Ansis Imaks palīdzēja izveidot video, kurā īsi pastāstīta ideja.
“Projekta mērķis bija savākt 1600 $. Es nesasniedzu savu mērķi, bet savāktā summa bija nedaudz virs 1000 $. Es noteikti gribu teikt lielu paldies visiem, kuri atbalstīja gan finansiāli, gan arī daloties ar projektu sociālajos tīklos, kā arī cilvēkiem, kuri šo projektu paturēja savās lūgšanās.”

Zemāk pirms diviem gadiem tapušais video 

 

 

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv