1581

Kas ir tas velns, ko mīl latvieši?

Ir viedoklis, ka teikas un folklora mīkstina velna dabu un ir padarījušas viņu par nekaitīgu tēlu vai arī ka no kultūras mantojuma ir radies velns, kas tikai latviešu valodas īpatnību dēļ nes to pašu vārdu, ko bibliskais velns. Tam iepretī runā viedoklis, ka velns ir un paliek Dieva absolūts pretstats un viņa daba ir viena – zagt, nokaut un nomaitāt.

293

Vai žurnālistu veikums ir svarīgs ticīgo dzīvē? Kristīgie mediji Latvijā (papildināts)

Pēdējos gados mediju vidē ir iestājies sajukums, kad vairs īsti nevar atšķirt, kurš kādu saturu ir radījis. Bieži vien nav norādīts pat materiālu autors. Tieši pēc autora visdrīzāk var noteikt, kāda veida materiāls un ar kādu mērķi ir radīts. Būtiski uzzināt arī kontekstu: kas ir informācijas avota veidotāji, atbildīgie cilvēki, pārstāvētā organizācija vai uzņēmums, finansējuma avots, misija un mērķi.

276

Kas svarīgāks- mērķis vai process? Līdzības Aglonā, Valgundē un Igatē

Ar pāris dienu starpību augustā ik gadu Latvijā notiek divi kristiešu kopienās nozīmīgi pasākumi: katoļu svētceļojums uz Aglonu un pareizticīgo krusta gājiens uz Valgundes klosteri. Bet jūlijā Igatē pulcējas ekumēniska svētceļojuma dalībnieki. Kas visos pasākumos līdzīgs? Lai nonāktu līdz kopīgajam, dažkārt nākas vispirms izpētīt atšķirīgo.