Iesakām

Baznīcu nakts notiks 27. maijā. Tēma veltīta dzīvībai

Baznīcu nakts šogad notiks 27. maijā, portālam TUVUMĀ.lv pavēstīja tautā ļoti iemīļotās akcijas rīkotāji. Šī gada tēma veltīta dzīvībai. Baznīcu dalības reģistrācija vienotajā pieteikuma anketā būs obligāta, un tā sāksies martā.

Pirms tam – “Atvērto baznīcu diena”

Baznīcu nakts rīkotāju komandas pārstāvis Jurģis Klotiņš pastāstīja, ka tajā pašā dienā, 27. maijā, pirms vakara cēliena notiks arī “Atvērto baznīcu diena”. Ikviena draudze aicināta vērt savas durvis katram interesentam laikā no plkst. 10 rītā. Arī šajā aktivitātē galvenā tēma ir “Dzīvība”.

Kā pastāstīja rīkotāji akcentē, ka dievnama atvērtība ir viens no misijas veidiem. “Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja kļūt redzamai un uzrunāt mūsdienu cilvēku. Turklāt tam ir liela simboliska un valstiska nozīme, ka vismaz reizi gadā vairums dievnamu vienā dienā, vienā laikā ir atvērti Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem, kuri vēlas sastapties ar Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu,” stāstīja rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.

Akcijas rīkotāji apzinās, ka daudzviet var būt grūti nodrošināt dievnama atvērtību visu dienu, tādēļ baznīcu dežūrās rosina iesaistīt ne tikai draudzes cilvēkus, bet arī ļaudis no vietējās apkārtnes vai draudzes draugu loka.

Iedvesma pārdomās par Jēzus sacīto

Kādēļ kā gada tēma ir izvēlēta tieši “dzīvība”?

“Tēmu ir iedvesmojušas pārdomas par Jēzus Kristus sacīto Svēto Rakstu Jāņa evanģēlijā: “Es esmu nācis, lai tām būtu dzīvība un būtu pārpārēm.” No jauna apliecināt dzīvības vērtību mūsdienu cilvēka izvēlēs, atgādināt, ka Dievs ir dzīvība, un Dieva Dēls ir ceļš uz mūžīgo dzīvību – tāds ir vienojošais tematiskais aicinājums draudzēm, kuras piedalīsies abos notikumos. Dzīvības tēma evanģēlija gaismā paver iespējas pārdomāt un sarunāties par cilvēka dzīvības cieņu, svētumu un mērķi mūsu laikmeta izaicinājumu un pārbaudījumu kontekstā, starp kuriem ir gan Krievijas teroristiskais karš pret Ukrainu, gan cilvēka cieņas apdraudējumi ārējā mierā dzīvojošās Eiropas valstīs,” stāstīja Baznīcu nakts akcijas viens no rīkotājiem Jurģis Klotiņš.

Kā pieteikties baznīcām un kalpotājiem?

Protams, aicinātas piedalīties populārajā aktivitātē ir ikviena baznīca un draudze, jo īpaši reģionos, kur daudzviet ir ļoti skaisti un plašāk mazāk zināmi dievnami. Tādēļ rīkotāji izveidos īpašu karti vietnē baznicunakts.lv. Tas palīdzēs ne vien atrast baznīcas, bet arī uzzināt par norises programmu katrā no tām.

Paredzēts, ka Baznīcu nakts akcijas norises laikā dievnami būs atvērti laikā no plkst. 18 līdz pusnaktij.

Protams, daudzviet ir grūti nodrošināt akcijas norises komandu, tādēļ aicināts ikviens interesents kļūt par akcijas kalpotāju. Plašāk varat uzzināt savā draudzē vai, ja neesat piederīgs kādai draudzei, doties uz sev tuvāko vai iemīļotāko baznīcu un interesēties par iespēju kalpot tur. Papildus informācijai varat rakstīt uz baznicu.nakts@gmail.com vai zvanīt pa tālruni 29182954.

Artūrs Andžs
Artūrs ir Tuvumā.lv redaktors