UkrainaZiņas

“Caritas Latvija” veidos Jauniešu centru, lai palīdzētu ukraiņu jauniešiem iejusties Latvijā

Nodibinājums “Caritas Latvija” šobrīd turpina darbu pie Jauniešu centra izveides, bet no 1. marta sāks piedāvāt vairākas aktivitātes jauniešiem, kuri kopš kara sākuma ir no Ukrainas pārcēlušies uz Latviju. Galvenais mērķis ir sniegt psihoemocionālo atbalstu un palīdzēt ukraiņu jauniešiem iejusties Latvijā, portāls TUVUMĀ.lv uzzināja nodibinājumā.

“Caritas Latvija” kopumā šo gadu vēlas veltīt darbam tieši ar jauniešiem, tādēļ norit darbs pie Jauniešu centra izveides, kur viņi varēs īstenot savas ieceres un iespējas, tādējādi piepildot savus sapņus.

Jauniešu centrs atradīsies Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6. Tas ir Rīgas Katoļu ģimnāzijas kompleksa teritorijā. Iepriekš šī izvēlētā ēka bijusi dominikāņu klostera māja, te atradies Mazais seminārs, tajā ir dzīvojoši Sv. Terēzes Bērna Jēzus draudzē strādājošie priesteri.

Jau no 1. marta “Caritas Latvija” sāks īstenot projektu par darba ar Ukrainas bēgļu jauniešiem Latvijā veicināšanu. To finansiāli atbalsta Starptautiskā katoļu migrācijas komisija. Projekta mērķi ir īstenot regulāras aktivitātes jauniešiem no Ukrainas un “Caritas Latvija” Jauniešu centrā. Aktivitātes ir plānotas, lai veidotu sadraudzību starp jauniešiem un sniegtu psihoemocionālo atbalstu, kā arī palīdzētu ukraiņu jauniešiem iejusties Latvijas sabiedrībā.

Šādas ukraiņu un latviešu jauniešiem paredzētās aktivitātes plānotas trīs reizes nedēļā. Tās tiks veidotas tā, lai atbalstītu jauniešu fizisko, emocionālo veselību, kā arī veicinātu radošumu.

Te uzreiz ir jāpiemin, ka projektā aicināti atsaukties arī Latvijas jaunieši, kuri vēlētos iesaistīties kā brīvprātīgie.

Projekts ilgs pagaidām līdz 31. augustam.

“Vēlamies, lai jauniešu darba segments tiktu attīstīts un nostiprināts, kā arī jauniešiem būtu dota iespēja jēgpilni pavadīt laiku, mācīties jaunas prasmes un īstenot tuvākmīlestību,” tā “Caritas Latvija”.

Protams, lai pilnvērtīgāk būtu iespējams īstenot visas ieceres, tomēr vēl pietrūkst finansiālā seguma. Ikviens var veltīt šai aktivitātei savu ziedojumu un to izdarīt šeit.

Foto: Unsplash.com

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.