Jaunums! Latvijā uzņemts sirsnīgs videoklips amerikāņu misionāres dziesmai “Far from forgotten” (+ VIDEO)


3284
Pasaules pirmizrādi – 2.decembrī- piedzīvo jauns mūzikas videoklips amerikāņu dziedātājas un misionāres Britnijas (Britney Christian) dziesmai “Far from forgotten”. Videoklips uzņemts Latvijā, pamestā muižā netālu no Talsiem, sadarbībā ar latviešu kinooperatoru Jāni Skulmi un viņa vadīto starptautisko kristīgu filmu veidošanas apmācības kursu.

filme

Simboliski izspēlējot tēva un meitas attiecības, klipa veidotāji vēlējušies parādīt, ka Dievs mūs vienmēr redz un vēlas mūs aizsniegt pat tad, kad esam atkrituši un jūtamies pazuduši. “Vēlos aizsniegt cilvēkus, kuri dzīvo bez jebkādas cerības, un vēlos atklāt viņiem, ka eksistē Dievs, kurš dod cerību,” skaidro dziesmas autore Britnija.

meitene

Klipā redzamā meitenīte ir 5 gadus vecā Rebeka no Talsiem. Meitenes tēvu, simboliski Radītāju, spēlē Britnijas vīrs Džonijs.

Dziesma “Far from forgotten” klausāma Britnijas mūzikas albumā “Through” , kura izplatīšanas tiesības ir kompānijai “Sony Extreme”.

Filmu veidotāju apmācības

Jānis Skulme. CV

Operatora specialitāti ieguvis Latvijas Kultūras akadēmijā.

Maģistra grāds vizuālo efektu jomā iegūts Nacionālajā Filmu un Televīzijas skolā Anglijā

Vada meistarklases filmu veidošanā (scenāriju rakstīšana, montēšana, pēcapstrāde utt.) jauniešiem no dažādām kristiešu draudzēm.

Tuvākā meistarklase ‘storyboards’ kadru plāna zīmēšanā notiks 17. decembrī Rīgā. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu: mentepromos@gmail.com

Videoklips tapis sadarbībā ar Jāņa Skulmes vadīto filmu veidotāju apmācību kursu.  Režisora lomā iejutās Silvestrs Lūsis, vizuālos efektus veidoja Egīls Arājs, asistēja Māris Dūša Gubiņš un Artūrs Grīnbergs. “Vizuālo efektu mākslinieks Egīls Arājs ir prasmīgi noņēmis tūrisma afišu, kura bija redzama pie lielās liepas. Viņa veikums ir izmainījis noskaņu tā, it kā stends tur nekad nebūtu bijis,” veidošanas aizkulises atklāj J. Skulme. Tā kā klipā filmēts arī kaķis, komandā kaķa trenēšanu uzņēmās Elīza Grīvāne, kura to vadīja “ar makšķerauklā iekārta kumosa palīdzību.”

Apmācību kurss tiek veidots, lai interesentiem dotu iespēju kristīgās vērtības izdzīvot praktiski — filmu projektos, kā arī mācītos darbu komandā, savstarpēji cienot un uzklausot cits cita idejas. Kursā var pieteikties, sūtot aicinājumu pievienoties Facebook grupai Latvian International Film School. “Varētu teikt, ka, pašlaik, šis ir tāds kā glābēju komandas darba bišu strops. Tajā aicināts ir piedalīties ikviens, kam ir degsme un rūp Latvijas brāļi un māsas, un ir svarīgi runāt par nemainīgām vērtībām,” teic J. Skulme. Kursa vīzija ir izveidot sadarbību ar dalībniekiem un pasniedzējiem no visas pasaules.

meitene2

Iepazīšanās ar Britniju

Kino operators Jānis Skulme ar dziedātāju Britniju iepazinās vokālajās nodarbībās organizācijas “Jaunatne ar misiju” ikgadējā pielūgsmes kalpošanas skolā Valdemārpilī, uz kuru uzaicināja mūziķis Kaspars Ezeriņš.

J. Skulmem patīk palīdzēt cilvēkiem kaut ko labu paveikt, un viņam pašam mūzika ir liela aizraušanās. Brīvajos brīžos, starp dažādiem radošiem projektiem, Jānis apgūst vokālās prasmes, džeza klavierspēli, kontrabasu, kā arī kopīgi ar draugiem no Krusta baznīcas improvizē. “Muzicēju sev un Radītājam. Mūzika man ir kā pateicības lūgšana par to, ka esmu radīts šajā skaistajā pasaulē,” teic J. Skulme.

“Britniju satiku Valdemārpilī. Es nācu uz mūzikas lekcijām, savukārt viņa nāca klajā ar mūzikas klipa ideju, kuru piekritu uzfilmēt pēc atgriešanās no prakses Izraēlā. Šis klips bija kā mana pateicība par to, ka uz Latviju tiek atsūtīti tik lieliski cilvēki ar plašu dvēseli, kuri palīdz Latvijai nostāties uz kājām. Tā mēs ķērāmies klāt mūzikas klipa idejas realizēšanai un uzfilmējām klipu ciešas radošas sadarbības un draudzības rezultātā.

Britnija laikā, ko pavadīja Latvijā, gan vadīja vokālās apmācības jaunajiem mūziķiem, gan arī sniedza koncertus un personīgi uzrunāja sievietes, kuras cietušas no cilvēku tirdzniecības, – kristīgajā rehabilitācijas centrā Valdemārpilī.

“Dzīvojot Latvijā, ieguvu ārkārtīgi lielu pieredzi darbā ar cilvēkiem un pilnīgi citu skatījumu uz cilvēku dzīvi, nekā esot ASV. Strādājot ar sievietēm, kuras bijušas cilvēku tirdzniecības upuri, sajutu vēlmi dot cerību ar videoklipa palīdzību,” atklāj Britnija. Pēc sešiem Latvijā pavadītiem mēnešiem Britnija uzzināja, ka arī ASV laikrakstu pirmās lapaspuses pāršalkušas ziņas par cilvēku tirdzniecības problēmu, un viņa nolēma turpināt savu misiju ASV savā dzimtajā pilsētā Kalifornijā.

“Filmējot mūzikas videoklipus, jūtos par kripatiņu tuvāk mūzikai, tas ir veids, kā iemācīties ko jaunu. Naudu var atņemt, bet zināšanas nevar, tās ir kā nenovērtējams ieguldījums,” saka J. Skulme.

Nesen J. Skulme arī filmējis grupas “Jazz trio” (mūziķi: Rubiks, Cīrulis, Dankfelds) koncertu kafejnīcā “DadCafe”, kā arī grupas “MyRadiantU” un Anetes Kozlovskas dzīvo ierakstu.

J. Skulme cer, ka nākotnē taps diennakts mūzikas kanāls, kurā skanētu dziesmas visdažādākajos mūzika stilos, un kurā kristīgajā vidē populāras dziesmas izpildītu arī Latvijā zināmi mūziķi, kā piemēram, Renārs Kaupers un citi, kā arī būtu dzirdami Bībeles stāstu lasījumi.