Iesakām

Sprādziens Beirūtas ostā. Kā palīdzēt cietušajiem

Otrdien, 4. augustā, Beirūtas ostas noliktavā Libānā nograndis sprādziens, kas nogalinājis vismaz 137 dzīvības, bet ievainoti tikuši vairāki tūkstoši, ziņo medijs Wall Street Journal. Vairāk kā 300 000 cilvēku palikuši bez pajumtes un valstī ir ārkārtas stāvoklis. Šobrīd notiek izmeklēšana, lai precīzi noteiktu, kas sprādzienu izraisījis.

Christianity Today apkopojis kristiešu pieredzes traģiskajā notikumā. Par pārdzīvoto Beirūtā dalās vietējais baptistu mācītājs Tonijs Skafs: “Kaut ko tik briesmīgu neesam pieredzējuši pat pilsoņu karā (1975-1990). Mūsu draudzes locekļi guvuši pavisam vieglus ievainojumus, tomēr baznīcas ēka ir stipri cietusi.”

Arī adventistu draudzes un skolas smagi cietušas no sprādziena Beirūtā. Šobrīd tiek aplēsti zaudējumi, ziņo adventistu pārstāvis Teds Vilsons medijam Adventist Review. 

Īsu komentāru par situāciju Beirūtā Tuvumā.lv sniedz vietējā iedzīvotāja Lidija Lieģis: “Es pate pašlaik kopš pagājušās nedēļas neesmu bijusi Beirūtā, tā ka neko daudz nevaru pastāstīt, izņemot to ko esmu dzirdējusi un lasījusi. Mans dzīvoklis tur drusk cieta, bet ļoti minimāli. Es dzīvo cik tāli vien Beirūtā kā var būt no ostas.”

IESAKĀM. Rīta Panorāma. Spēcīgi sprādzieni izposta daļu Beirūtas. Telefonsaruna ar Kristu Bētiņu-Kašu

Krista Bētiņa -Kašu (Kashouh) ”Tuvumā.lv” redakciju informēja, ka vislabākais veids, kā var palīdzēt cietušajiem no tāluma, ir ziedot fondam, ko iniciējusi kristiešu draudze (Resurrection Church). ”Redzu, ka daži latvieši arī ir palīdzējuši. Prieks par to,” saka Krista. 

Krista ir kristiete, kristiešu draudzes mācītāja sieva. Viņa atklāj, ka šajā grūtajā brīdī ”draudzes komanda strādā, lai satīrītu mājas.”

 

Draudzes mājaslapā arī ievietots lūgums aizlūgt par:

  • cilvēkiem, kas zaudējuši savus tuviniekus;
  • tiem, kas zaudējuši mājas un uzņēmumus, savu iedzīvi;
  • tiem, kas ir ievainoti un cieš sāpes;
  • cilvēkiem, kuriem ir bojātas mājas;
  • draudzēm, kuras kalpo cietušajiem;
  • cilvēkiem, kuri zaudējuši cerību un kam ir nervu sabrukums;
  • Dieva dotu spēku cilvēkiem izturēt;
  • to, lai cilvēki atrod Dievu un lai baznīcas rāda gaismu.

 

Tuvumā.lv redakcija izteic visdziļāko līdzjūtību. Lai Dievs apžēlojas un pasargā, un palīdz palīdzēt cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem!

 

 

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.