Kas vieno Aglonu ar “History Makers”? Iesakām pasākumus augustā


283
Katru gadu augustā pasākumos Latvijā pulcējas dažādu konfesiju un dažādu tautību cilvēki, lai vienotos kopīgā lūgšanā un stiprinātu cits cita ticību. Piemēram, Grietai Gribai ir savs stāsts par to, kā lūgšana jauniešu nometnē “History Makers United” (HMU) mainīja viņas sirdi. Varbūt reizēm nemaz neaizdomājamies, cik nozīmīga mūsu dzīvēs var būt vienkārša lūgšana, saruna, sauciens pēc Dieva…

Agrāk Grietai bija aizspriedumi pret krievvalodīgiem cilvēkiem, taču Dievs mainīja viņas sirdi, un tas notika jau pirmajā “HMU” nometnē 2011.gadā kopīgas lūgšanas ar dažādu tautību cilvēkiem laikā.

Kas notika un kā mainījās Grietas sirds, var uzzināt, noskatoties viņas stāstu.

Arī pati pagājušā gada augustu atceros kā sev ļoti nozīmīgu, jo pirmo reizi piedalījos “HMU” nometnē. Toreiz  jauniešu mācītājs Garets  Heijs (Gareth Hayes) no Īrijas uzrunā mums jautāja: “Kāds ir tavs cerības stāsts?”. Arī šogad viņš piedalīsies un  es arī tur būšu, lai ar citiem atkal dalītos par to, kāds ir mans cerības stāsts un kā Dievs mani veidojis gada laikā.

HMU-3-14
Foto no “History Makers” arhīva

No dalības pagājušogad vēl atmiņā iespiedies, kā Garets, kurš pirmo reizi Latvijā ieradās aptuveni pirms 7 vai 8 gadiem, stāstīja par to, kā īru komanda pelnīja naudu, lai atbrauktu uz “HMU” nometni. Par to atgādina arī Ališa Natere (Alesha Nutter) no “HM” komandas: “Divas lielākās līdzekļu vākšanas aktivitātes ir kafijas vai tējas rīti, kad komandas cilvēki kafiju, tēju pārdod par ziedojumiem, un iepirkumu saiņošana maisiņos. Draudze nopērk daudz maisiņu, un jaunieši pavada visu dienu, saiņojot pircējiem viņu pirkumus maisiņos. Par ko pretī saņem ziedojumus. Tā cilvēki palīdz mums nokļūt Latvijā.” Viņa arī piebilst, ka “vācot līdzekļus, īru komanda  uzrunā arī vietējās draudzes un izmanto savus personīgos līdzekļus.”

Dzirdētais mani rosināja aizdomāties – kamēr citi cīnās par to, lai šeit būtu, tie, kam ieguvums būtu rokas stiepiena attālumā, nereti nemaz to neizmanto …

Jautāta, kāpēc Garets katru gadu kopā ar savu komandu dodas uz “HMU” nometni Latvijā, Ališa atbild: “Ceļojums uz nometni ir kas vairāk nekā tikai kalpošana, lieliska slavēšana un sprediķi, tā ir vēlme atstarot Kristus mīlestību – būt par piemēru, mācīties, celt attiecības un mīlēt tos, kurus tu pat nepazīsti, nesaproti, vai arī tev ar viņiem vispār nav nekā kopīga. ”

Šī gada tēma ir “His Story” jeb “Viņa Stāsts”. Piedalīsies arī mācītājs Maiks Lenzs (Mike Lenz) no ASV, kas ar savu sludināšanu aizskāris daudzu jauniešu sirdis. Mācītājs Lenzs uzstāsies  arī “Life” konferencē, kas notiks Bauskā no 4. līdz 6. augustam. Uz “HMU 2016” aktivitātēm nometņu centrā “Norkalni” no 17.līdz 20.augustam  aicināts ir ikviens, kurš sasniedzis vismaz 15 gadu vecumu.  Reģistrēties, kā arī iepazīties ar nometnes programmu un aplūkot iepriekšējo gadu video un foto, var šeit.

Citas nometnes augustā!

Uz Aglonu- no Nīderlandes, Polijas, Baltkrievijas

Pasākumos mani ieintriģē internacionalitāte- tā vien gribas aizbraukt un paklausīties, ko tie citi saka. Un ko es varu dot no sevis viņiem? Varbūt atklāšu ko jaunu, varbūt gūšu atbildes uz saviem jautājumiem… Apskatot, kādi citi pasākumi notiek augustā, pamanu, ka ārzemnieki kā dalībnieki vai kā lektori dosies gan uz “HMU” rīkoto nometni “His Story”, gan svētceļojumā uz Aglonu, kā arī citiem pasākumiem.

Svētceļojumā uz Aglonu jau devušās vairākas grupas no dažādām Latvijas vietām, tajā skaitā no Liepājas.

“Lūgšanā cilvēks mācās ne tikai individuāli tuvoties Dievam, bet arī būt brāļu un māsu saimē. Tas saliedē lielu Latvijas sabiedrības daļu, kura deklarē sevi kā kristiešus. Tas ir ticīgo ieguldījums valsts garīgajā izaugsmē vēl bez tā, ko viņi sniedz sabiedrībai ar savām pūlēm darbavietā un ģimenē,” tā pagājušajā gadā Aglonā Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dievkalpojumā uzrunā vēstīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Aplūkojot svētku programmu, piesaista fakts, ka 15.augusta rītā notiks dievkalpojums svešvalodā. Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis precizē, ka poļu valodā. Tā tas notiekot katru gadu, jo Aglonā ierodas svētceļnieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Polijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas un ir arī latviešu grupas, kuras savā pulkā uzņem citu tautību cilvēkus. Tā, piemēram, diviem Nīderlandes priesteriem tā jau izveidojusies kā tradīcija – viņi regulāri dodas uz Aglonu.

Arī “Radio Maria” komanda ar mobilo studiju ceļasomā dosies uz Aglonu, lai tie, kuri nevar piedalīties svētceļojumā un būt Aglonā, varētu tomēr būt kopā vienotā lūgšanā savās mājās kopā ar citiem kristiešiem.

Domājot par drošības pasākumiem, no 12.augusta plkst. 17.00 līdz 15.augusta plkst. 18.00 tiks slēgta tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē, ziņo Aglonas novada dome. Kuri ceļi tiks slēgti, var uzzināt Aglonas novada domes mājaslapā.

Pasākumi Aglonā norisināsies no 11. līdz 15.augustam. Svētku kārtība pieejama šeit.

Apmācīs lektori no Rumānijas, Šveices un ASV

Vēl kāds pasākums, kur sastapties ar viesiem no ārzemēm, ir “Jaunjelgavas Bībeles skola 2016”, kura norisināsies jau septiņpadsmito gadu, arī šogad aicināti dalībnieki stiprināt citam citu ticībā, neatkarīgi no konfesionālās piederības un vecuma.

Viņa bauslis ir, lai mēs ticam viņa Dēla Jēzus Kristus vārdā un mīlam viens otru, kā viņš mums ir pavēlējis.” Ar šādiem vārdiem uz ikgadējo Bībeles skolu aicina Bībeles skolas organizatoru komanda. Šī gada tēma izvēlēta no Bībeles: “Stipriniet savu ticību.”(1.Jņ.v.3:23)

Piedalīsies lektori no Rumānijas, Šveices, misionārs no ASV, kā arī lektori no Latvijas, ”TUVUMĀ” informēja viens no organizatoriem, mācītājs Jānis Balodis.

Lektors Mariuss Čičiudeans (Marius Chiciudean) no Rumānijas runās par praktisko ticību – ko var mācīties no ticības varoņiem. Savukārt misionārs Viorels Luka (Viorel Luca) no ASV vadīs lekciju par ticības augļiem un lektors Jungs Keslers (Jurgs Kesslers) no Šveices – par to, ko nozīmē dzīvot zem Dieva vārda šodien. Lekcijas, slavēšana un svētbrīži notiks no 9.līdz 14.augustam. Pieteikšanās līdz 4.augustam.

Vēl konferences un apmācības augustā:

 

Vienoti mūzikā

Vienotību ar dažādu tautību cilvēkiem varēs piedzīvot Rīgā 12.augustā draudzē “Labā Vēsts”, kur šogad vienīgo koncertu Latvijā sniegs regeja grupa “Christafari”. Tā Latvijā ciemojusies jau iepriekš.

Grupas videoklipu dziesmas “Lord You Are Good” kaverversijai, kas ievietota vietnē youtube.com šogad martā, skaties zemāk.

Savukārt jauniešu slavēšanas vakarā “Iededz gaismu” vasarsvētku draudzē ”Cerība” 12.augustā tiek īpaši aicināti draudzes “internacionālie, angliski runājošie draugi, jo vakars tiek vadīts un dziesmas dziedātas paralēli latviešu un angļu valodā ar vārdiem un tulkojumu uz ekrāna,” teikts pasākuma aprakstā.

Vēl koncerti augustā:

CITI PASĀKUMI