UkrainaZiņas

Tas karš. Ik dienas… “Svētdienas Rīts” februārī veltīts Ukrainai

Klajā nācis Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas izdevuma Svētdienas Rīts 2023. gada februāra numurs, kas, saprotams, lielā mērā ir veltīts notiekošajām briesmām Ukrainā. Ar jaunāko numuru tradicionāli iepazīstas arī portāls TUVUMĀ.lv.

24. februārī apritēs tieši gads kopš tā rīta, kad ikviens uzzināja par Krievijas diktatora Vladimira Putina nežēlības pilno rīcību – iebrukt Ukrainā, cenšoties to okupēt. Asiņainais karš norit arvien, Krievijai cenšoties izvērst jaunas ofensīvas. Visā pasaulē, bet jo sevišķi Eiropā un arīdzan Latvijā februārī notiks neskaitāmi atbalsta pasākumi un akcijas, liela daļa no dažādām aktivitātēm norit nemitīgi. Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas centrālajā dievnamā – Rīgas Domā, 24. februārī notiks ekumenisks aizlūgums par mieru Ukrainā.

Arī izdevums “Svētdienas Rīts” velta uzmanību Ukrainai. Žurnāla vāka titulbilde ar Ukrainas karoga krāsās zīmētu meitenītes portretu uz kādas ēkas sienas.

“Ticēsim!”, tā ievadvārdos raksta bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. Pārdomas par ticību, karu Ukrainā un vērtību nākotni var lasīt saistošajās Arņa Šablovska pārdomās “Tas karš. Ik dienas…”. Savukārt mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics savā publikācijā saka: “Ukraiņi ir manējie, un es esmu viņējais.”

Īpaši uzmanību piesaista saruna ar Aleksandru Grosu, mācītāju no Odesas un Ukrainas Vācu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Sinodes prezidentu. Kā ir būt luterānim Ukrainā šodien? Ne tikai kara apstākļos, bet arī jaunajā realitātē, kura dzimst.

Žurnālā varēsiet izlasīt vēl arī citus materiālus, kas veltīti Ukrainai.

Par Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas aktualitātēm plaši varēsiet uzzināt detalizētāk intervijā ar LELB Virsvaldes sekretāru Romānu Ganiņu.

Žurnāls “Svētdienas Rīts” arī aicina ikvienu piedalīties kopīgā misijā un abonēt izdevumu šim gadam sava ciema, novada vai pilsētas bibliotēkai.

Foto: LELB/Svētdienas Rīts

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.