Baznīcu nakts 2019. Kuras baznīcas apmeklēs Tuvumā.lv komanda?


104
7. jūnijā norisināsies kristīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” — nu jau sesto gadu pēc kārtas. Tajā piedalīsies ap 150 Latvijas baznīcu. Uz kuru vai kurām noteikti jāaiziet? Kristīgā medija Tuvumā.lv komanda piedāvā savus ieteikumus.

Augusts Kolms

Aija Volka

Aija Volka. Foto: Dace Salmane

Dziedāšu un spēlēšu klavieres Ģipkas baptistu draudzē. Kopā ar mani būs mūziķe Guna Pūce, kura spēlēs basģitāru. Esmu uzaugusi Latvijā otrajā lielākajā baptistu draudzē Rīgā, un tagad apmeklēju draudzi Ventspilī, kas savukārt viena no vecākajām baptistu baznīcām. Apmeklēt Ģipkas draudzi man ir eksotika — ēka no ārpuses izskatās pēc zvejnieku privātmājas, bet tajā ierīkota mājīga draudzīte. Interesanti būs spēlēt retro klavieres, un var arī apskatīt kādu senu instrumentu, kas šobrīd netiek lietots! Pati pastāstīšu, kā manas oriģināldziesmas tapušas, lasīšu dzeju un pastāstīšu par mediju Tuvumā.lv.

Ģipkas baptistu baznīca. Foto: Augusts Kolms
Foto: Aija Volka

Ieva Birule-Bobinska

Ieva Birule-Bobinska. Foto: Dāvids Birulis

Vērienīga programma, kur vērts braukt Liepājas rajonā, šogad, manuprāt, ir Rucavā. Pozitīvi, ka abas ciema baznīcas apvienojušās kopīgu ekumenisku aktivitāšu rīkošanā, ko projektā atbalstījusi pat novada dome.

Lāsma Avotiņa

Lāsma Avotiņa. Foto no personīgā arhīva
Skats no Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas torņa. Foto: Lāsma Avotiņa

Iesaku Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcu, kur var uzkāpt tornī. Blakus var apskatīt Sakrālo lietu muzeju, kur atrodas dažādas reliģiskas relikvijas un fragments no 16. gs. Rīgas ielas.

Maija Blumberga

Maija Blumberga. Foto: Aija Volka

Patiess baudījums garam un dvēselei šogad tiek piedāvāts Sātu luterāņu baznīcā! Te varēsim pagodināt Dievu ar krāšņāko talantu un Gara dāvanu buķeti, kāda vien iespējama — ērģeles, koris, Tezē dziedājumi, jauniešu priekšnesums un publicista Arņa Šablovska lekcija par draudzību. Atbildēta lūgšana!🙏 Intuitīvi jūtu, ka tajā baznīcā un draudzē staro īpaša, dievišķa Viņa mīlestības dzirksts. Būšu tur pirmo reizi.

Aidis Tomsons

Aidis Tomsons. Foto: Anita Austvika

Es būšu Aknīstes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Mūsu draudzība ar viņiem ir jau sena. Esam regulāri tur ciemojušies un muzicējuši, taču pēdējos dažos gados neesam tur bijuši. Viņi zvanīja jau pirms pāris mēnešiem un lūdza, vai mēs varam aizbraukt šogad Baznīcu nakts vakarā. Dosimies tur muzicēt, runāties, diskutēt utt.

Augusts Kolms

Augusts Kolms. Foto no personīgā arhīva

Esmu nodomājis Baznīcu naktī doties uz Rīgas Veco Svētās Ģertrūdes baznīcu. Mani īpaši piesaistīja vakara programma Lutera zālē, kas atrodas baznīcas pagrabstāvā. Plkst. 19:00 tur būs iespēja noklausīties sertificēta biznesa kouča Jāņa Janovska lekciju “Līdera emocionālā izturība”. Domāju, ka tā būs patiešām vērtīga un interesanta. Vienlaikus tā būs arī iespēja iepazīties ar baznīcas kaimiņiem — tuvējo kafejnīcu un veikalu īpašniekiem, kuri ir īpaši aicināti uz šo lekciju. Savukārt pēc tam — plkst. 21:10 — turpat norisināsies diskusija “Pilsēta. Vide. Cilvēks. Baznīca”. Tā man varētu būt interesanta gan kā baznīcas vidē aktīvam cilvēkam, gan kā pašvaldības iestādes darbiniekam.

Otto Ozols

Otto Ozols

Būšu Āgenskalna baznīcā, kur plkst. 19:30 notiks manas dokumentālās filmas-mūzikla par Āgenskalna draudzi pirmizrāde. Pēc tam, plkst. 21:00, būs Mārtiņa Brauna koncerts. Pilnu vakara programmu lasi šeit. Ja drīkst lūgt — izsūtiet pasākuma uzaicinājumus, ielūgumus saviem draugiem. Daļa no Vēsts sludināšanas ir palīdzēt cilvēkiem atrast ceļu uz Dievnamu, atvērt durvis. Un šī ir laba, skaista iespēja to izdarīt.