“Baznīcu nakts 2020” — tiešraidē sociālajā tīklā ”Facebook” (+ VIDEO)


47
Šogad, 2020.gada 30.maijā, Vasarsvētku priekšvakarā, ikgadējais starpkonfesionālais pasākums ”Baznīcu nakts” pirmo reizi notiek attālināti virtuālajā vidē. “Baznīcu nakts” organizatoru komanda atsaukusies valsts institūciju rekomendācijām un pievienojusies kopīgai iniciatīvai izvairīties no kultūras pasākumu rīkošanas klātienē, kamēr valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis.

 

Neraugoties uz apstākļiem, „Baznīcu nakts” tīmekļa vietnē un sociālo tīklu platformās apvienojas vairāku konfesiju, dažādu Latvijas novadu draudzes, kas savu iespēju robežās piedāvā tiešraidē mākslinieciskus priekšnesumus, diskusijas, lūgšanas un citus kristīgo kultūru veicinošus pasākumus.

“Baznīcu nakts” notikuma atklāšanas tiešraide no Siguldas Romas katoļu baznīcas priestera Riharda Rasnača vadībā sākās 30. maijā pulksten 18.00, iezvanot baznīcas zvanus jau pulksten 17.50. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Vakars veltīts, lai sagaidītu kristīgās baznīcas svētkus Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli. Visi “Baznīcu nakts” tiešsaistes apmeklētāji var vērot notikumu savu viedierīču — datora, telefona vai planšetes — ekrānos “Baznīcu nakts” sociālo tīklu kontā “Facebook”.

 

Šajā gadā „Baznīcu nakts” notikumu caurvij motīvs “Dieva stāsts”, kas aicina domāt, kas esmu es pats un kāda ir mana vieta un loma Dieva stāstā, un kāds ir manis paša stāsts attiecībās ar Dievu, Tuvumā.lv informēja kultūras notikuma „Baznīcu nakts” komandas pārstāvis Jurģis Klotiņš.

Pasākuma rīkotāji aicina dalīties ar savu “Baznīcu nakts” stāstu arī no iepriekšējiem gadiem un lietot tēmturi #BaznīcuNakts2020. Stāstu ietērpiet rakstos, fotogrāfijās, video vai citā radošā formātā.


Programma:

17.50 – Baznīcas zvanu skaņas Latvijā

18.00 – Svinīgā “Baznīcu nakts” notikuma atklāšana no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznī-cas, piedaloties Latvijas kristīgo konfesiju vadītājiem un pārstāvjiem.

Atklāšana tiks translēta arī reģionālajā televīzijā Re:TV.

19.00 – Ērģeļmūzikas koncerts Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā

20.00 – Diskusija “Pretenzija (aizvainojums) pret baznīcu” Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā

20.40 – Pieslēgšanās Āgenskalna baptistu draudzes dievnamam, mācītāja E.Maža uzruna

21.00 – Kopīga „Mūsu Tēvs” lūgšana un aizlūgums par mūsu tautu un valsti, par Eiropu un pasauli šajā pārbaudījumu laikā

22.00 – Tezē dziedājumi un lūgšanas Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā


 

Šogad „Baznīcu nakts” Latvijā norisinās jau septīto gadu un to kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Pasākums kļuvis par garīgu kultūras pieredzi visas Latvijas dzīvē, ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Pēdējos gados “Baznīcu nakts” notikumam pievienojas arī latviešu draudzes ārpus Latvijas, kas veicina latviešu diasporas garīgo un kultūras vērtību stiprināšanu. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”.

Atgādinām, ka ar mērķi ierobežot Covid-19 infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas ir spēkā līdz 9.jūnijam un kuras laikā noteikti dažādi ierobežojumi. Aicinām ikvienu ievērot izsludinātos piesardzības pasākumus un noteikumus par pulcēšanos klātienē.