Filma “The Case for Christ”- kā ateists saprata, ka Kristus ir augšāmcēlies


223
Iesaku noskatīties, manuprāt, ļoti vērtīgu filmu ”The Case for Christ” (2017), kas balstīta uz patiesiem notikumiem. Attēlotā persona Lī Strobels (Lee Strobel) joprojām ir dzīva.

 

Drāma “The Case for Christ” (2017, ASV)

Režisors: Jon Gunn

Scenārijs:  Brian Bird (spēlfilmai), Lee Strobel (grāmatai)

Aktieri: Erika ChristensenFaye DunawayFrankie Faison

Filmā attēlota situācija, kad viena sieviete Leslija kļūst par kristieti un viņas vīrs – žurnālists sāk pētīt kristietības pašu svarīgāko ticības “balstu” – Kristus augšāmcelšanās notikumu.

Žurnālists pēta notikumu no tekstuālās ticamības, vēsturiskās, medicīniskās un psiholoģiskās puses.

Un gala secinājums ir, ka augšāmcelšanās notikums ir vēsturisks fakts, un kāda cilvēka neticība faktam neko nemaina. Vienlaikus tiek uzdots arī jautājums – ja tu netici faktiem, tad, kam tu tici? Nekam?

Ja Kristus ir augšāmcēlies, tad ir jāiedziļinās viņa mācībā. Jālasa Viņa teiktais, jātiekas ar citiem ticīgajiem. Tās ir nozīmīgas izpausmes visu mūsu garīgajai izaugsmei.

Lī un Leslija kāzu dienā. Foto: jesuscalling.com

Jāsāk ar nelieliem soļiem. Varētu sākt ar Bībeles lasīšanu. Zinu, ka daudziem skapjos stāv Bībele (grāmata, kas sastāv no 66 unikālām grāmatām), bet nav izdevies sākt lasīt. Parastais ieteikums būtu sākt lasīt nevis ar Veco, bet Jauno derību, jo to ir vieglāk saprast. Ja nu kādam nav pieejams teksts, tad, lūdzu, lasiet šeit-bibele.lv.  Nepatīk lasīt – klausies (arī latviešu valodā). Šo programmu var lejupielādēt arī telefonā, kā atslēgas vārdu minot bible.is. Nākošais bieži dzirdētais arguments – nav laika. Noklausīties vienu nodaļu aizņems aptuveni 5 minūtes. Tāds laiks atrodas jebkuram. Galvenais – vai ir gribēšana.

Mani īpaši filmā uzrunāja vienas ekspertes jautājums pētījuma veicējam – kādas ir tavas attiecības ar tēvu?

 

Eksperte novērojusi, ka lielākajiem Dieva noliedzējiem ir bijušas ļoti sarežģītas attiecības ar saviem tēviem.

Pat neapzinoties mūsu vecāki uz mums atstāj ļoti lielu iespaidu.

Ne visiem šo rindu lasītājiem ir vēl dzīvi vecāki. Tiem, kuriem ir – novērtējiet laiku, kas ir pavadīts kopā ar jūsu vecākiem! Nav zināms, cik vēl ir atlicis jūsu kopīgais laiks!


IESAKĀM arī paša autora Lī Strobela stāstīto par savu pētījumu grāmatā ”The Case of Christ” un intervēto ekspertu komentārus dokumentālajā filmā (2007) zemāk: