GrāmatasIesakām

Grāmata ģimenei. “Dievs pidžamā” atklāšanas svētki

8. septembrī plkst. 16:00 Rīgas Doma dārzā ikviens ir aicināts piedalīties Dr. Riča Melheima (ASV) “DIEVS PIDŽAMĀ” grāmatas atklāšanas svētkos, kurā piedalīsies arī pats autors Dr. Ričs Melheims un tulkojuma izdošanas iniciators mācītājs Ivars Jēkabsons. Muzikāli pasākumu bagātinās Zane Gudrā un Aivars Gudrais.

Dr. Riča Melheima grāmata “Dievs pidžamā” izdota latviešu valodā, un tā stāsta par pieciem soļiem īpašajam vakara laikam mājās, ģimenē un ikvienam. Tās vēstījums nav tikai stāsts, tajā ir apkopotas dzīves gudrības un noderīga informācija par ģimenes saskarsmes garīgajiem un psiholoģiskajiem aspektiem. Autors piedāvā gatavu plānu, kurā var piedalīties ikviens — plānu, kā satuvināt ģimeni, un ceļu, kā ik vakaru to veidot veselīgu, laimīgu, drošu un dievbijīgu. Izmantojot šo plānu, ikkatrs varēs veidot savu ģimeni par vietu, kuru bērni kādu dienu raksturos kā jautrības, drošības, atbalsta, mīlestības, gudrības un dziļa miera salu.

Grāmatas tulkojuma idejas autors, luterāņu mācītājs Ivars Jēkabsons, saka: “Dievs pidžamā – tas varbūt skan neparasti. Bet iedomājies dienas noslēgumu, kur burtiski pidžamā Dievs top sadzirdams pie tevis, tavā istabā vakara sarunās, atmirdz tava bērna asarās un dzīvesdrauga mīlestības skatienā. Jā, tieši tik personīgs ir šīs grāmatas autora izdzīvots stāsts, kas praktisku soļu veidā aicina doties uz svētvietu ģimenes sirdī. Doties uz vietu, kur ģimenes kopībā sastapt Dievu un sadzirdēt citus mājas vidē. Un tas viss Dr. Ričam ir sācies ar sapni, kā būt vislabākajam tētim saviem bērniem. Viņam tas nozīmē dāvināt laiku otram un dāvināt īpašu laiku visiem kopā ar Dievu. Mums to praktizēt mājās nozīmētu atgūt garīgumam pienācīgo vietu ģimenēs tā, kā tas kristīgā dzīvē ir bijis vēlams. Domāju, šī grāmata būs lielisks palīglīdzeklis un izziņas materiāls ikvienam mācītājam, skolotājam, vecākam, krustvecākam – ģimenēm un mazo grupu vadītājiem.”

Grāmata veltīta kristīgās audzināšanas jautājumu aktualizēšanai ģimenē un draudzē, ikvienā mazā grupā. Lai to panāktu, autors iepazīstina ar piecām darbībām, kas katru vakaru veicamas visiem kopā lieliem vai maziem: DALIES, LASI, RUNĀ, LŪDZ un SVĒTĪ cits citu.

Grāmatas atklāšanas svētki ir atvērti ikvienam interesentam, baznīcas vadītājam, mācītājam, skolotājam un vecākiem.

RSVP – par ierašanos atklāšanas pasākumā vēlams paziņot, rakstot uz e-pastu faith5Latvija@gmail.com vai zvanot vai rakstot WhatsApp Ivaram (29482497) vai Martai (26475178).

Grāmata būs nopērkama atvēršanas dienā, drīzumā arī kristīgajos grāmatu veikalos, draudžu grāmatu galdos un citās grāmatnīcās.

Dr. Ričs Melheims ir rakstnieks, komponists, komiķis, karikatūrists, dramaturgs, ierakstu un filmu producents, izglītības sistēmu dizainers, mācību programmu izstrādātājs un cilvēka smadzeņu pētnieks-amatieris. Ričs ir kalpojis draudzēs kā mācītājs, nodibinājis starptautisku kalpošanu, izveidojis starptautisku uz prātu un mākslas platformām balstītu pirmsskolu modeli un uzstājies CNN, The Osgood Files un 50 tīkla ziņu kanālos no WNBC-New York līdz KTLA, sniedzot konsultācijas audzināšanas jautājumos.

Ričs ir ieguvis bakalaura grādu žurnālistikā Ziemeļdakotas Universitātē, teoloģijas maģistra grādu Lutera seminārā un kalpošanas doktora grādu semiotikā un nākotnes studijās Džordža Foksa Evaņģēliskajā seminārā. Ričs ir precējies ar Ārlisu Džoju un viņiem ir divi pieauguši bērni.

Avots: preses relīze.

Vāka foto: Pavel Danilyuk, Pexels

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.