Iesakām

Grupa “Jorspeis”, virtuālas pastaigas un mūsdienīgs dievkalpojums. Baznīcu nakts klātienē un attālināti

Sestdien, 2021. gada 29. maijā, norisināsies ikgadējais kultūras notikums “Baznīcu nakts”. Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi rosinājuši izmaiņas ierastajā Baznīcu nakts gaitā, tas tomēr nav šķērslis baznīcām vērt savas durvis arī šogad — gan klātienē, gan attālinātā veidā. Dalību Baznīcu naktī pieteikušas 97 baznīcas visā Latvijā — Vidzemē (33 baznīcas), Rīgā un Pierīgā (23 baznīcas), Zemgalē (14 baznīcas), Kurzemē (13 baznīcas), Latgalē (8 baznīcas) un Sēlijā (6 baznīcas).

Programma

“Es būšu ar tevi.”

Jozuas grāmata 3:7. Baznīcu nakts vienojošā tēma 2021. gadam

Baznīcu nakts svinīgā atklāšana — starpkonfesionāls dievkalpojums — notiks plkst. 18:00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā. To varēs piedzīvot gan klātienē, gan attālināti.

Baznīcu nakts programma arī šogad ir daudzveidīga. Ar muzikāliem priekšnesumiem un slavēšanas dziesmām priecēs:

Ogres DOMS (dievkalpojums orientēts mūsdienu sabiedrībai) pievērsīsies tēmai “Baznīcas fokuss: forma vai saturs?”. “Rietumeiropa ir pieredzējusi kulturālas izmaiņas, kur tradicionālais un konservatīvais tiek mainīts uz progresējošo un oriģinālo. Interesants un piesaistošs skaitās tas, kas ir jauns un aktuāls,” sacīts publicētajā anotācijā. “Viens no pārmetumiem baznīcai ir tās konservatīvisms un nespēja uzrunāt mūsdienu sabiedrību. Baznīca nedrīkst mainīt tās biblisko saturu, taču vai tā drīkst un vai tai vajag mainīt tās “formu” un veidu, kādā tā pasniedz saturu? [..] Aicinājums runāt par to [piecu] lielāko kristīgo konfesiju — Romas katoļu, luterāņu, pareizticīgo, baptistu un Vasarsvētku pārstāvjiem.” Ogres DOMS norisināsies no 20:00 līdz 21:00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā.

Burtnieku baznīca piedāvās Guntara Sviķa gleznu izstādi, afišu izstādi, iespēju uzkāpt baznīcas tornī, kā arī tēju, kafiju un iespēju satikt mācītāju.

Ap Skaistkalnes baznīcu norisināsies interaktīva orientēšanās spēle.

Vairāk informācijas par Baznīcu nakts programmu katrā no baznīcām var atrast Baznīcu nakts komandas izveidotajā Facebook notikumā.

Klātienē

Baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem jau no pulksten 12:00 dienā. Tā būs iespēja cilvēkiem iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās un pagastos vairāku stundu garumā un atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām.

Katra pieteiktā baznīca ir atzīmēta Baznīcu nakts komandas izveidotajā vienotajā kartē, kas noderēs tiem, kuri Baznīcu nakti vēlas piedzīvot klātienē. Noklikšķinot uz punkta kartē, var iepazīties ar aprakstu un uzzināt, kādas iespējas pieejamas konkrētajā baznīcā.

Baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12:00, 18:00 un 22:00, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai — pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam.

Pulksten 21:00 visas baznīcas vienosies kopīgā Tēvreizes lūgšanā.

Attālināti

Starpkonfesionālais dievkalpojums Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā, ar kuru Baznīcu nakts tiks atklāta, sāksies plkst. 18:00 un būs skatāms arī attālināti. Koncertus un citus pasākumus Baznīcu nakts kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās. Baznīcu programmas tiešsaistē.

Zināms, ka tiešsaistes programmas Facebook vidē plāno:

Baznīcu nakts komanda aicina atzīmēt savus sociālo tīklu ierakstus ar #BaznīcuNakts2021 vai @BaznicuNakts. Aktuālā informācija no pasākuma tiek publicēta Baznīcu nakts mājaslapā un sociālajos tīklos Facebook, Twitter un Instagram.

Vāka foto: Oskars Mežeckis (momenti.lv), Augusts Kolms. Ventspils baznīca.

Augusts Kolms
Augusts ir kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors. Viņa balsi var dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” reizi divās nedēļās trešdienās Radio Marija Latvija. Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā.