IesakāmVideo

Ieskats kultūras akcijas “Baznīcu nakts” programmās (+ VIDEO)

2.jūnijā no plkst. 18:00 līdz pusnaktij visdažādāko konfesiju draudžu dievnamu durvis tiks vērtas kultūras akcijas ”Baznīcu nakts” ietvaros. Šāda akcija notiek Latvijā jau ceturto gadu. Organizētāju mērķis ir pasākumā iesaistīt ne vien aktīvos kristiešus, kam draudzes dzīve ir ikdienas neatņemama sastāvdaļa,bet uzrunāt jebkuru Latvijas iedzīvotāju – arī tos, kas, iespējams, ikdienā ne reizi neiedomātos vai neuzdrošinātos ienākt kādā no baznīcām.

Baznīcas, kurās notiks pasākumi. Avots: baznicunakts.lv

Šogad vakara programmu apmeklētājiem sagatavojušas pavisam 190 baznīcas. Notiks  draudžu svētdienas skolu rīkotas radošas darbnīcas bērniem, lekcijas pieaugušajiem, aizlūgums par Latviju, lūgšana ”Mūsu Tēvs debesīs”, Tezē lūgšanas, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies draudžu slavēšanas grupas, vietējo mūzikas skolu audzēkņi, kori, ansambļi, kā arī sabiedrībā populāri mūziķi un mākslinieki utt.

 

Piedāvājam nelielu ieskatu programmās. Detalizētāku informāciju vari iegūt mājaslapā šeit vai ”Facebook” lapā šeit.

Engurē

Lorete Medne

Piemēram, Engures evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Jūras ielā 58, Engurē) plkst. 18:10 notiks vietējās mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncerts “Uz mirkli apturēt laiku”, bet plkst. 19:00 būs draudzes priekšnieka vietnieka Aivara Grīnberga- Freimaņa lekcija “”Kam man Baznīca?”. Plkst. 20:00 dziedātājas, dziesmu autores Loretes Mednes un pianista Ritvara Garozas koncerts “Laiks nemierīgs un citā krastā mēs”.

Liepājā

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē izstādē “Bīskapa sievasmātes Annas Saulītes izšuvumi” būs apskatāmas pasaules mākslas pērles (šedevri) krustdūrienā. No plkst. 18:15 līdz 22:00 būs orientēšanās spēle “Iepazīsti katedrāli”. Orientēšanās noslēgumā iespēja uzkāpt dievnama tornī. No plkst. 18:30 līdz 20:00 būs radošā darbnīca bērniem “Ko domā kalns par bizbizmārīti?” kopā ar rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku.

Ieva Samauska. Avots: lsm.lv“.

No plkst. 18:30 līdz 19:30 Liepājas dekāns P.Kalks vadīs lekciju ”Mana ģimene un citi zvēri” par cilvēka dzīves gājumu no piedzimšanas līdz nāvei un vietu Dieva ģimenē. Vakara gaitā divas reizes garīdznieks P.Kalks kopā ar arhitekti G.Šnipki vadīs ekskursiju “Atklāj Sv.Trīsvienības katedrāli no jauna”. Varēs apskatīt dievnama iekštelpas, kā arī pagrabu.  No plkst.18:00 līdz 21:30 Liepājas bīskapam H.M.Jensonam un dekānam P.Kalkam varēs sms veidā uzdot jautājumus. Plkst. 22:00 sāksies koncerts  “Liepājas jaunie mūziķi aicina”, kurā piedalīsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas  mūziķi, Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Teivāne un citi.

Liepājas baptistu Pāvila draudzē plkst.18:30 mācītājs M.Balodis vadīs lekciju ”Stāstījums par baptistiem”, kad pastāstīs par baptistiem, viņu vēsturi un ticību. Plkst.19:30 J.Šuba vadīs lekciju ”Dievvārdi lībiešu valodā”.  Tā ir iespēja uzzināt par otras

Evita Zālīte

Latvijas pamattautas – lībiešu – vēsturi un valodu un noklausīties Mateja evaņģēlija fragmenta tulkojuma lasījumu lībiešu valodā.

Ezerē

Ezeres Kristus Karaļa katoļu baznīcā (Centra ielā 8A, Ezerē) koncertu „Ceļā” sniegs operdziedātāja Evita Zālīte, ģitāru spēlēs Ilze Grunte. Plkst. 19:00 draudzes bērni lasīs dzeju par Latviju.

Baltezerā

Baltezera ev.lut. baznīcā plkst. 18:00 būs Ādažu mākslas un mūzikas skolas audzēkņu koncerts, bet plkst. 19:00 būs Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde ”Tepat tuvumā…”, kā arī radošā darbnīca “Izlej savu sveci”, ko vadīs Aija Ausēja-Rudzīte. Plkst. 19:30 koncertā ”Sirds lūgšana” uzstāsies Ilona Birģele (ērģeles), Danuta Ločmele (baroka čells), Ilze Grēvele (soprāns). Plkst. 21.15 būs tēja un sarunas ar mācītāju Ivaru Jēkabsonu un Agapes grupu ”parunāsim par…”. Plkst. 22.30 būs meditācijas, lūgšanas, aizlūgumi par ģimeni.

Cēsīs

Cēsu Septītās Dienas adventistu draudzes dievnamā (Līgatnes ielā 1) no plkst. 20:00 līdz pusnaktij būs Bībeļu izstāde “Bībele ar stāstu”, kurā varēs apskatīt dažādos laikos izdotas Bībeles, noklausīties dažādus stāstus par Bībelēm un Bībeles biedrības darbu. Vadīs Latvijas Bībeles biedrības valdes priekšsēdētājs  Ojārs Incenbergs. Tajā pašā laikā būs iespēja apskatīt arī kristību baseinu un klausīties lekciju “Kristības dažādos laikos no senatnes līdz mūsdienām.” Draudzē vēl būs iespējama bibliotēkas apskate, kur varēs aplūkot grāmatas mašīnrakstā un rokrakstā. Vēl draudze piedāvās sarunas pie tējas tases par veselīgu dzīvesveidu “Cilvēks nedzīvo no maizes vien”. Ko nozīmē “Veselības kalpošana”?

Lūznavā

Laura Bicāne

Lūznavas katoļu draudzes (Lūznavas muižā, Pils ielā 8, Lūznavas pagastā) Sarkanajā zālē no plkst.17:00 līdz 19:00 būs diskusija „Grēka izpratne kristietībā un folklorā”, ko vadīs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas filoloģijas doktore Angelika Juško-Štekele, piedalīsies Daugavpils Jēzus Sirds Romas-katoļu draudzes prāvests Andris Ševels, Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Fiļipenoks. Draudzes kapelā plkst.  19:00 būs dziesminieces Lauras Bicānes jaunā albuma “Lauzīsimies cauri pūlim” prezentācijas koncerts.

Aknīstē

Aknīstes Sv. Ignācija no Lojolas katoļu baznīcā (Skolas ielā 2, Aknīstē) plkst.19:00 notiks Ingas Kraševskas koncerts, plkst. 20:00 Gunas Lenšas koncerts. Plkst. 21:30 būs Sv. Mise kopā ar Andreju Skadiņu un Neretas kori. Plkst. 22:30 svecīšu iedegšana un nolikšana pie krusta, meditācija sveču gaismā.

Krustpilī

Krustpils Svētā Nikolaja Brīnumdarītāja baznīcā (Zīlānu ielā 57, Jēkabpilī) plkst.18:30 būs Lieldienu olu kolekcijas apskate. Plkst.19:00 būs Akafists (lūgšana, kuras laikā stāv kājās- red.) Svētajam Nikolajam Brīnumdarītājam kopā ar draudzes locekļiem. Plkst. 21:30 būs akafists Svētajam Pantaleonam kopā ar draudzes locekļiem.

Rīgā

Koris ”Balsis”

Rīgas Mārtiņa ev.lut. baznīcā plkst. 18:30 būs jauniešu kora ”Balsis” koncerts, diriģents Ints Teterovskis. Plkst. 19.30 koncerts “Mūzika baznīcas dārzā”, kur uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas metāla pūšaminstrumentu ansamblis.  Plkst. 20:30 koncerts “LUX AETERNA”, kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saksofonu kvartets – Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Baiba Tilhena (baritona saksofons), Gundars Kokins (alta saksofons) un Rūdolfs Rubenis (tenora saksofons). Plkst. 21:15 ērģeļmūzikas koncertā piedalīsies Laura Grecka (mecosoprāns) un Liene Andreta Kalnciema (ērģeles). Vakara gaitā vairākas reizes būs ekskursija ar iespēju izstaigāt baznīcu, uzkāpt tornī, apskatīt 120 gadus vecu lielā pulksteņa mehānismu un ērģeles, paredzētas arī aktivitātes bērniem.

Rīgas baptistu Semināra draudzes dievnamā (Lāčplēša ielā 37, Rīgā) no plkst. 18:00 līdz 21:00 būs Māra Rozenfelda fotogrāfiju izstāde un Gunta Baumaņa gleznu izstāde, bet plkst. 19:00 grupas ”My Radiant Y” koncerts.

Zemāk video no ”Baznīcu nakts” 2016.gadā

Baznīcu nakts laikā nodrošināsim teksta tiešraidi! Piedalies arī Tu reportāžas veidošanā kā aculiecinieks: sūti mums foto, video, iespaidus no piedzīvotā kaut pāris teikumos uz e-pastu redakcija@tuvuma.lv!

Ieva Birule-Bobinska
Ieva ir ''Tuvuma.lv'' pasākumu kalendāra veidotāja, Nicas ev.lut. draudzes locekle. Draudzē darbojas pamatā muzikālajā kalpošanā. Pēc diploma juriskonsults, pēc aicinājuma evaņģēlista sieva. Ikdienā strādā lietvedībā Liepājas Jūrniecības koledžā.