GrāmatasIesakāmZiņas

Kāds miers pēc pandēmijas? Mācītājam Edgaram Mažim jauna grāmata “Oāze” (+VIDEO)

Adventa laikā nākusi klajā jauna grāmata “Oāze”, kurā apkopotas baptistu mācītāja Edgara Maža piezīmes no ceļojuma uz Brazīliju šogad, pārdomas par Bībeles tekstiem, kas publicētas sociālajā tīklā “Facebook” 2022.gadā, un divpadsmit svētrunas. Unikāli, ka katrai svētrunai pievienots QR kods, kas aizved uz “Youtube”, dodot iespēju šo svētrunu klausīties.

Grāmatas prezentācija notika Pirmajā Adventē, šī gada 3. decembrī, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes dievkalpojuma laikā.

Par grāmatu no 28:53 minūtes

Edgars Mažis skaidro, ka grāmatas nosaukums izvēlēts, jo “viena no vārda “oāze” nozīmēm ir miera un atpūtas vieta. Kad 2020. gadā, sākoties pandēmijai, katru rītu rakstīju pārdomas “Facebook” platformā, tad man bija apslēpts, ka, pandēmijai apsīkstot, sāksies karš Ukrainā, kur Krievijas karaspēks brutāli cenšas iznīcināt šo valsti. Nu šim karam pievienojies vēl viens karš Izraēlā. Tad, kad dzīve ir trauksmaina, tā nereti rada izjūtu, ka esam tukši, izsmelti un noguruši. Kā atgūt spēkus, lai ietu tālāk?

Psalma autors saka: “Kungs, Tu esi mans Dievs, es meklēju Tevi, pēc Tevis slāpst mana dvēsele, pēc Tevis tvīkst mana miesa kā sausa un izkaltusi zeme, kur nav ūdens.” (Psalms 63,2)

Lai šīs pārdomas ir kā oāze ikviena dzīves ceļā, kad spējam kādu brīdi apstāties, lai būtu ar Dievu, un tad, saņēmuši jaunus spēkus, ietu tālāk.

Īpašs paldies Maigai un Gintam Veilandiem, kuru radošums un iedvesma ir palīdzējusi šai grāmatai tapt!”

Grāmatas izdevējs ir SIA “Libri Style”.

Šī jau ir otrā grāmata, kurā pārpublicētas mācītāja pārdomas, kas vispirms bija izlasāmas sociālajā tīklā ”Facebook”.  Pirmās grāmatas nosaukums bija ”Miera piestātne. Pandēmijas laika rīta pārdomas” (izdota 2021.gadā, izdevējs bija draudze, kurā E. Mažis kalpo). Otrajā grāmatā ”Oāze” iekļautās piezīmes par Brazīlijā piedzīvoto attiecas uz 2023.gadu. Pirmoreiz Brazīlijā E. Mažis bijis 2022.gadā.

”Edgars Mažis ir matemātiķis un teoloģijas maģistrs, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs, pasniedzējs Baltijas pastorālajā institūtā un Lutera Akadēmijā, kā arī sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas speciālists apmācībā,” teikts izdevniecības “Jānis Roze” mājaslapā. Vēl būtu piebilstams, ka E.Mažis ir viens no Tuvumā.lv rakstu autoriem, un medija dibinātājas, šo rindu autores, Aijas Volkas, garīgā autoritāte (Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē esmu uzaugusi, kristījusies, laulājusies).

E. Mažis stāsta par grāmatu raidījumā ”Radio Marija Latvija”

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv