Ziņas

Latvijas bibliotēkas dāvanā saņēmušas grāmatu “Atrastā Latvija” ar atjaunoto baznīcu un citu objektu fotogrāfijām

Kultūras ministrija šoruden ir uzdāvinājusi grāmatu “Atrastā Latvija” bibliotēkām, tūrisma informācijas centriem, kā arī Kultūras ministrijas padotībā esošajām skolām. Grāmatā ir aplūkojamas fotogrāfijas un publicēta detalizēta informācija par vairāk nekā 60 atjaunotiem vai no jauna izveidotiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma objektiem, tajā skaitā vairākām baznīcām.

Grāmatā atspoguļoti atjaunošanas Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā, Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Cēsu Svētā Jāņa baznīcā, Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcā, Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrālē, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē un citviet.

Visu pieminēto kultūras objektu izbūvē un atjaunošanā līdz šim ieguldīti 120,8 miljoni eiro, vairāk nekā puse no tiem ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi, vēstīts vietnē lvportals.lv.

Latvijas kultūras un dabas objektu atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti kopš 2018. gada četrās kārtās, atjaunojot un izbūvējot vairāk nekā 60 objektus 40 Latvijas pašvaldībās, kā arī veidojot un attīstot tajos jaunus kultūras un tūrisma pakalpojumus. Atsevišķos objektos darbi vēl turpinās, un tie tiks pilnībā pabeigti 2023. gada nogalē.

Grāmata ”Atrastā Latvija” ir izdota informatīvās kampaņas ietvaros, ko Kultūras ministrija uzsāka 2021.gadā.

Mājas lapā www.atrastalatvija.lv tagad katram ir pieejama arī grāmatas “Atrastā Latvija” elektroniskā versija.

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv