Lūgsimies par Latviju! Draudzes aicinātas piedalīties #GaismaLatvijai iniciatīvā (+VIDEO)


88
Latvijas lauku un pilsētu ainavu grezno seni un ne tik seni dievnami. Tumšos rudens un ziemas vakaros baznīcu logos spīdošā gaisma atgādina par latviešu tautas gara spēku, kas vadīja ceļā uz nacionālo atmodu un savas valsts izveidi. Tā ir gaisma, kas spīdēja no Brāļu draudzes saiešanas namiem Vidzemē 18. gadsimta vidū, kad garīgi tika sagatavots ceļš pirmajai atmodai 19. gadsimta vidū. Tā ir gaisma, kas spīdēja Rīgas Domā, sargājot barikādes ceļā uz Latvijas neatkarības atjaunošanu. Latvijas simtgadei atnākot, Ziemassvētku laiks ar Kristus piedzimšanas gaismu atgādina par ticības, cerības un mīlestības gaismu, kas Latvijai ir tik ļoti vajadzīga šodien. Aicinu Latvijas kristīgās draudzes, sagaidot Latvijas simtgadi, no Adventa laika līdz Zvaigznes dienai 2018.gada janvārī, piedalīties #Gaisma Latvijai iniciatīvā rīkot muzikālus lūgšanu vakarus.

#GaismaLatvijai programma ir atrodama interaktīvajā kartē vietnē: www.baznicunakts.lv/gaismalatvijai.

#GaismaLatvijai ir ekumeniska iniciatīva, ko rīko nodibinājums ”Baznīcu nakts fonds” un atbalsta lielākās Latvijas kristīgās konfesijas: Rīgas un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un draudžu mācītāji.

Lūgšana ir vērtīgākā dāvana Latvijai, ko ticīgie cilvēki ir snieguši laiku laikos. Mēs, #GaismaLatvijai rīkotāji, ielūdzam katru Latvijas cilvēku kādu no vakariem Adventa un Ziemassvētku laikā veltīt pateicībai un lūgšanai par mūsu valsti Latviju.

Dziesma un lūgšana ir nesusi latviešu tautu cauri laikiem uz brīvu un neatkarīgu Latvijas valsti. Dainas un baznīcas dziesmas ir nesušas gaišumu dvēselei. “Dod, Dieviņ, līksmu dabu, Ja nedodi mūža laba”, ikdienas darbus darot. Svētdienā ērģeļu skaņās “Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils…”, un saulei uz rietu ejot pie Latgales krucifiksiem, “Lai narymst tauta sovōs dzīsmēs, lyugt Dīva Mōti Mariju, ka sorgōtu nu vysom brīsmom, jei myusu dōrgū Tēviju.”

Latvijas himna “Dievs, svētī Latviju, Mūs’ dārgo tēviju… Laid mums tur laimē diet, mūs’ Latvijā” ir lūgšana. Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā mums simboliski atgādina par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai. Sagaidīsim mūsu Latvijas lielo simtgades jubileju ar dziesmu un lūgšanu Latvijas dievnamos – degsim Gaismu Latvijai.

Svētbrīža formāts var būt atbilstošs katras konfesijas liturģiskajai tradīcijai. Svētbrīža kārtība ir atrodama baznīcas dziesmu grāmatās un to var izplānot draudzes mācītājs vai priesteris. Tas var būt neliels koncerts, kuru caurvij lūgšanas par Latviju un ir iekļautas vairākas kopīgi dziedamas Adventa vai Ziemassvētku dziesmas. Dalību iniciatīvā ir iespējams apvienot ar kādu jau iepriekš paredzētu koncertu. Piemēram, gadījumā, ja draudzē jau plānots kāds Adventa vai Ziemassvētku koncerts, vienojoties ar mūziķiem to var izveidot par #GaismaLatvijai lūgšanu koncertu.

 

Draudzes ir aicinātas pieteikt pasākumu savā baznīcā, aizpildot pieteikuma anketu  www.baznicunakts.lv sadaļā „Gaisma Latvijai”. Aktuālā informācija būs pieejama arī Baznīcu nakts sociālo tīklu kontos “Facebook” un Twitter”.

Sociālā tīkla ”Facebook” ‘Baznīcu nakts  lapā varēs sekot līdzi arī pasākumu tiešraidēm. Tuvākā tiešraide būs no koncerta sestdien, 9.decembrī, pulksten 18.00 Krusta baznīcā Rīgā.

Pasākuma atpazīšanas zīme ir tēmturis #GaismaLatvijai.
Iniciatīva #GaismaLatvijai iekļauta arī Latvijas valsts simtgades notikumu kalendārā.