Labdarības tirdziņi un koncerti Latvijas draudzēs (+VIDEO)


300
Decembris vairākās draudzēs Latvijā ir iesācies ar labdarības tirdziņiem, kā arī labdarības koncertiem. Tā, piemēram, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē 2.decembrī bija ”Sirdstirdziņš”, kura laikā gūtie ienākumi ziedoti palīdzībai daudzbērnu ģimenēm un trūcīgajiem cilvēkiem. Savukārt Ventspils baptistu draudzes tirdziņā gūtie ienākumi tiks ieguldīti draudzes namā esošās tualetes pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 3.decembrī Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā notika koncerts ”Mīlestības pieskāriens” (video pievienots publikācijas beigās), kura laikā varēja ziedot līdzekļus baznīcas jumta remontam. Iespēja piedalīties labdarības pasākumos turpināsies visu decembra mēnesi. Apkopojām informāciju par plānotajiem pasākumiem. Ja esam kaut ko palaiduši garām, ziņo mums, rakstot uz e-pastu: redakcija@tuvuma.lv.

Labdarības tirdziņi

 

10. decembrī Adventa tirdziņš būs Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski  luteriskajā baznīcā pēc rīta dievkalpojuma no plkst. 12:00 līdz 15:00.

Tuvumā.lv komandas pašdarinātas kartītes

Draudzes locekļi būs sagatavojuši pārdošanai visdažādākās pašdarinātās lietiņas, kristīgās mākslas dāvaniņas, dekorus mājas greznošanai, mājās ceptus gardumus u.c.

Aijas Volkas debija dzejā- kopkrājumā ”Tur, aiz loga…”

Pasākumā gūtie ienākumi tik novirzīti dažādiem sociālajiem mērķiem, tostarp tirdziņā piedalīsies arī medija ”Tuvumā.lv” pārstāvji. Varēs iegādāties mūsu komandas biedru pašdarinātas Ziemassvētku kartītes, kā arī dzejas kopkrājumu ”Tur, aiz loga…”, kurā viena no vārsmu autorēm ir medija galvenā redaktore Aija Volka. Ienākumi tiks novirzīti medija darbības atbalstam.

Pasākumā piedalīsies arī dažādi viesmākslinieki – citu draudžu un arī citu konfesiju pārstāvji.

 

9.decembrī no plkst.11:00- 19:00 Labdarības tirdziņš un koncerts topošajā baptistu draudzē”Pilsēta” Ģertrūdes ielā 72, Rīgā.
Tirdziņa laikā darbosies kafejnīca, profesionālas manikīres iepriecinās un sagatavos nadziņus svētkiem, bērniem būs iespēja piedalīties “Rūķu darbnīcā” ar meitenēm no “Smaidu aģentūras” un būs iespēja pašiem patrenēties Līnijdeju soļus. Vakara noslēgumā plkst. 19:00 uzstāsies operdziedātāja Sonora Vaice. Visi tirdziņā gūtie ienākumi būs finansiāls atbalsts bērnu ar īpašām vajadzībām vasaras nometnei, meiteņu nometnei “Soft” un bērnu nometnei “Vislielākā Dāvana” 2018. gada vasarā.

 

9. decembrī Adventa tirdziņš no plkst. 11.00 – 14.00 Mateja baptistu baznīcā Rīgā.

Galdiņš restorāna zonā ”Kamīna tirdziņā”. Foto: Rihards Rudzis

Būs dāvanas, gardumi, lauku veselīgie labumi un tējas un Ziemassvētku kafejnīca.

 

9.decembrī no plkst. 15:00 līdz 20:00 ”Kamīna tirdziņš” baptistu draudzē ”Mājvieta” Lāčplēša ielā 37

Pasākuma laikā būs iespēja iegadāties Latvijā darinātas, smaržojošas, acis priecējošas, garšīgas un praktiskas dāvanas, klausīties dažādu mākslinieku dzīvo mūziku, našķoties ar gardumiem kafejnīcā. Paši mazākie rokdarbu darbnīcās varēs veidot svētku dekorus, savukārt mīļotie tikmēr vērot svētku rosību pie ekskluzīvajiem galdiņiem restorāna zonā.

Vakara noslēgumā – Gospeļu kora “GG CHOIR” koncerts.

 

10.decembrī Adventa tirdziņš  Rīgas Lutera Draudzē plkst.13:00

Programmā: Ziemsvētku dziesmas Rīgas Lutera draudzes jauktā kora un bērnu ansambļa izpildījumā; ikgadējā izsole un loterija mācītāja Kaspara Simanoviča vadībā; seno priekšmetu, grāmatu, rokdarbu u.c. labumu andele; radošā darbnīca bērniem; kūku un citu gardumu degustācija; brīvdabas kafejnīca ar karstajiem dzērieniem, desiņām un štovētiem kāpostiem. Visi tirdziņā gūtie ienākumi tiks ziedoti, lai palīdzētu Rīgas Lutera draudzes jauktajam korim sagādāt koncertu tērpus dalībai dievkalpojumos un koncertos, tajā skaitā Latvijas simtgades svētkiem un Dziesmu svētkiem.

17.decembrī Adventa labdarības tirdziņš Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzē no plkst.10:00 līdz 15:00 Klostera ielā 4 

Tirdziņu rīko draudze kopā ar laikrakstu “Katoļu Baznīcas Vēstnesis”. Tajā varēs ne tikai iegādāties dāvaniņas un pacienāties ar kafiju un kūku, bet arī piedalīties loterijā un atbalstīt kādu no trim labdarības projektiem. Tāpat paredzētas aktivitātes bērniem. Tirdziņa laikā tiks vākti līdzekļi trīs dažādiem labdarības projektiem. Viens no tiem būs atbalsts Rikavas draudzes “Caritas” grupai, kas vēlas iepriecināt trūcīgos un grūtībās nonākušos ar Ziemassvētku pārtikas paciņām. Tāpat tirdziņā būs iespēja atbalstīt biedrības “Nepaliec viens” dienas centra “Solis augšup” iniciatīvu – atpūtas istabas tapšanu. Tajā plānots pieskatīt bērnus ar īpašām vajadzībām. Savukārt Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordenis aicina atbalstīt projektu “Aglonas Dievmāte Nācaretē”. Tirdziņa noslēgumā tiks izlozēti loterijas uzvarētāji, kas saņems Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvesta priestera Andra Kravaļa sarūpētās balvas.

Labdarības koncerti

9. decembrī plkst. 16:00 Liepājas baptistu Pāvila baznīcā jauktā kora “Laiks” labdarības koncerts 

Sadarbībā ar biedrību “Dižvanagi” šī gada labdarības koncertā gūtie ziedojumi tiks veltīti vecākiem un ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām – lai dotu vecākiem un aizbildņiem iespēju atpūsties no salīdzinoši smagās ikdienas.

Labdarības koncertā “Tuvu, tuvu…” piedalās:
– Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe; pianists, aranžētājs Normunds Kalniņš (klavieres); Raitis Eleris (kontrabass); Māris Zīlmanis (perkusijas); Jānis Ivuškāns (trompete);Viktors Ellers (dziedātājs, Liepājas teātra aktieris); Ieva Dreimane (dziedātāja, kora vokālā pedagoģe); Tabita Balode (dziedātāja, čelliste); Linda Lanka un Raivo Jonass (Ilzes Balodes audzēkņi LMMDV).

Programmā: Ērika Ešenvalda, Renāra Kaupera, Eriks Vitekers, Ulda Stabulnieka, Kristapa Šēnberga, Mārtiņa Freimaņa u.c. autoru darbi. Īpaša uzmanība veltīta Normunda Kalniņa ierakstītajam albumam “Ziema”.

10. decembrī Labdarības koncerts “No debesīm es atnesu” Ventspils baptistu baznīcā

Labdarības koncerts „No debesīm es atnesu…” jau desmito gadu tiek organizēts, lai vāktu ziedojumus atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām „Cimdiņš” bērniem. Palīdzība nepieciešama vairākiem bērniem – īpašiem ārstēšanās vai rehabilitācijas kursiem, vingrošanai, masāžām. Koncertu kā ik gadu ar jau iemīļotām, kā arī jaunām Ziemassvētku dziesmām piepildīs Ventspils popgrupas „Jūras akmentiņi” dziedātāji Lūcijas Boitmanes vadībā. Šogad labdarības koncertu “No debesīm es atnesu…” muzikāli bagātinās koncerta īpašais viesis dziedātājs Normunds Rutulis, kā arī viesmākslinieces – Laura Lauze un Katrīna Bindere. Labdarības koncertu ar sirdsvārdiem papildinās finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola. Koncertu rīko Ventspils pilsētas dome.

 

16. decembrī plkst. 19:00 labdarības koncerts “Gods Dievam augstībā” Liepājā, Aldaru ielā 3/7

Koncertā piedalīsies māksliniece Ariadna Kostina. Koncerta laikā būs iespēja veikt ziedojumus organizācijai “Cerība Bērniem” pārtikas un sadzīves priekšmetu iegādei, ka arī Ziemassvētku dāvanām bērniem no riska ģimenēm.

17.decembrī plkst 13:00 Ziemassvētku labdarības koncerts “Pie Tavas rokas” Piņķu sv.Jāņa draudzē

 Koncerta laikā savāktie ziedojumi tiks nodoti Valmieras SOS bērnu ciemata ģimenēs augošo bērnu atbalstam. Koncertā piedalās: Antra Stafecka (vokāls), Jānis Čubars (ģitāra), Babītes novada bērnu vokālais ansamblis “Karameles” un “Ledenītes”, vokālā studija “Kukaiņi”, vokālais ansamblis “Dos a do”, Lauma Matule (ģitāra), Suitu dūdenieki (dūdas), Guntars Bernāts (taustiņinstrumenti).
Koncertu vada – Dailes teātra aktrise Ērika Eglija.Pasākuma goda viesis – Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas patronese Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone. Koncertu organizē Babītes novada bērnu vokālais ansamblis “Karameles” sadarbībā ar Latvijas SOS bērnu ciematu asociāciju.

Grupa ”Simply Charm”
 20.decembrī plkst.18:30 Labdarības koncerts “Sirds tava runā!” Ventspils baptistu draudzē

Ziemassvētku labdarības koncertu rīko grupa ”Simply Charm”. Koncertā piedalīsies arī meitenes no grupas “Trio Filum”, kā arī Madara Vizule.

Visi saziedotie līdzekļi tiks izmantoti grupas ”Simply Charm” dalībnieka mammas Indras Ermanes vēža ārstniecībai.

 

 

Zemāk skaties 3.decembrī notikušā labdarības koncerta ”Mīlestības pieskāriens” otro daļu