AttiecībasUkraina

Mārtiņš Burke-Burkevics: Ir beidzies kompromisu laiks (+ VIDEO)

Ir beidzies kompromisu laiks, – ar šādiem vārdiem 16.martā Lestenes Brāļu kapos, kas ir piemiņas vieta tūkstošiem Otrajā Pasaules karā bojāgājušo latviešu leģionāru, teica mācītājs, kapelāns un zemessargs Mārtiņš Burke- Burkevics. Kopš Krievija sākusi pilna mēroga karu Ukrainā, viņš regulāri brauc uz Ukrainu sniegt palīdzību, un, uzrunājot Leģionāru piemiņas dienā atnākušos brīdī pirms Lestenē tika pārapbedīti vēl pieci karavīri, iezīmēja skaudrās paralēles latviešu traģiskajiem likteņiem ar šobrīd notiekošo Ukrainā.

«Manam vectēvam bija teiciens: kad kaķītis piedzimst, viņam actiņas atveras pēc pāris dienām. Krieviem, šķiet, acis neatvērsies arī pēc simt dienām. Šādu līdzību M.Burke- Burkevics sniedza jau 2022.gadā 18. novembrī intervijā Gunai Blauai (Vakara ziņas/ portāls nra.lv). Šogad Lestenē jau secināja: acis neatveras arī pēc simts gadiem…

Mārtiņš Burke- Burkevics: “Nelaimīga tauta, nelaimīgi cilvēki ir izvēlējušies būt par vergiem, bet arvien cenšas citiem uzspiest savu nevarību, verdziskumu. Paldies Dievam, mēs esam brīvi, taču mums ir jāatzīst, ka brīvība dārgi maksā. Dievs dod, ka mums pietiktu saprašana lūkoties uz to, kas šodien darāms savas zemes, savas tautas, savas valsts stiprināšanai.

Lai mēs būtu tik drosmīgi neķengāt viens otru, nenoriet, nenozākāt, bet apzināties, ka tas, kas man ir pa labi un pa kreisi, man priekšā un aiz muguras, ir manas tautas kauli un miesa, gars un sirds, ka mēs esam vienoti par savu zemi, ko Dievs mums ir devis, ka mēs to reizi par visām reizēm saprastu un apzinātos!

Šie vīri, kurus mēs pārapbedīsim, ir visdažādākie cilvēki ar savām domām, sapņiem, sociālo statusu un izglītību, taču viņus vienoja viena būtiska un svarīga lieta – aizstāvēt savu ģimeni. Viens no maniem draugiem, ko es iepazinu Ukrainā, gāja bojā pie Bahmutas. Viņa pēdējie vārdi bija ne par Ukrainu, ne par kādām skaisti cēlām lietām, par kurām mēs mēdzam bieži vien runāt tādos brīžos kā šis. Viņa pēdējie vārdi bija: es tik ļoti mīlu savus bērnus. Droši vien nav spēcīgāka motivācija par to kā aizsargāt savu zemi no viena nelieša, viena nelaimīga cilvēka, kurš nav iepazinis patiesu mīlestību. Lai Dievs dod, ka mēs to pārdomājam katru dienu: kāda ir manas sirds vērtība, domājot par savu zemi. Mani bērni.”

Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja uzruna ļoti līdzinājās tām atziņām, ko viņš izteica intervijā arī ”Viens pret vienu” Latvijas televīzijā.


Fragments no mācītāja Gunta Kalmes uzrunas Lestenes Brāļu kapos 16.martā

@aijavolka13 #Lestene ♬ original sound – aijavolka13

Lestenes baznīcas video un foto Tuvuma.lv Instagram kontā šeit.

 

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv