Nāc komandā vai atbalsti mūsu darbu! “Kristīga dzīvesveida izpētes fondam”- 2 gadi


207
Mums ir dzimšanas diena. Šī gada 9.jūnijā aprit divi gadi, kopš biedrību un nodibinājumu reģistrā ir ierakstīts nodibinājums ”Kristīga dzīvesveida izpētes fonds,” kas ir nekomerciālā medija “TUVUMĀ” (”Tuvuma.lv”) izveidotājs, uzturētājs, īpašnieks.

Divgadnieki ir braši bērni. Prot staigāt, paši ēst, šo un to māk pateikt, prot izteikt savu gribu. Divgadnieks vēlas, lai viss notiek pēc viņa prāta, mēdz arī niķoties un konfliktēt, lai pievērstu sev uzmanību un pārbaudītu, cik ļoti viņš tiek mīlēts… Man ir divi dēli. Jaunākajam šobrīd ir trīs gadi. Tā saucamā ”divgadnieka krīze” ir vairāk vai mazāk beigusies. Uz dibināto fondu un mediju skatīties līdzīgi kā uz bērnu man ieteica kāda mūsu komandas māmiņa, un šis padoms man arvien palīdz, kad šķiet, ka mūsu attīstība notiek pārāk lēni vai kad pienāk kādas grūtības un lielie jautājumi –  vai, ko un kā turpmāk darīt. Visam ir savs laiks! Dieva noliktais laiks!

Vai zināji, ka pirms ”TUVUMĀ” 7 gadus veidojām blogu ”manapasaule.lv”? 2011.gadā atzīmējām “manapasaule.lv” 2 gadu jubileju. Par priekšvēsturi, kā radās blogs un kā attīstījās ideja par ”TUVUMĀ”, lasi vairāk intervijā šeit.

Pagāja vesels gads, kamēr sagatavojāmies ”TUVUMĀ” dzimšanai. 9.jūlijā svinēsim ”TUVUMĀ” 1 gada jubileju – šis ir periods, kad knapi sākam “paši staigāt”. Visdrīzāk par nostabilizēšanos vēl pat nevaram runāt, jo mūsu regulārie ienākumi mēnesī ir vidēji ap 150 EUR (plus 215 EUR tehniskajam nodrošinājumam). Zinot, kāds ir naudas apgrozījums komerciālajos medijos, dažkārt pašiem jābrīnās, kā mēs vispār spējam eksistēt, nemaz nerunājot par attīstības iespējām. Ir pilnīgi skaidrs, ka mūs kopā notur entuziasms, kopīga vīzija un misijas apziņa. Esam atvērti arvien jauniem cilvēkiem, kas vēlētos pievienoties komandai, izzinot katra individuālo potenciālo pienesumu. Aicinām pieteikties domubiedru pulkam, tostarp atbalstītāju lokam! Mūsu slēgtajā grupā sociālajā tīklā ”Facebook’‘ šobrīd ir 89 biedri.

Aisberga neredzamā daļa

Mūsu komandā nav tikai žurnālisti vai garīdznieki, kā varbūt kādam varētu šķist. Iespēja piedalīties kopīgajā darbā atradīsies ikvienam – kaut ar izaudzētiem kartupeļiem, atbalstot brīvprātīgo darbinieku pūles un finansiālo stāvokli. Daži no mums strādā savā brīvajā laikā pēc algota darba, cik nu tam ir iespējams atrast laiku, bet daži diendienā dara, cik vien spēj, ieguldot arī savas personīgās finanses, un kopīgi ceram, ka ne medijam, ne mums pašiem neiestāsies bankrots. Esam pateicīgi Dievam par to, kā Viņš ir vadījis un svētījis mūs līdz šim!

Diemžēl neesam ieguvuši sabiedriskā labuma statusu, tomēr esam pārliecināti, ka tas, ko darām, dod sabiedrībai labumu. Katrā ziņā vispirms jau mēs paši, kopīgi darot, mācāmies būt tuvāk cits citam, mīlēt un saprast iepriekš nesaprotamo, uzklausīt, piedot, pilnveidoties zināšanās un prasmēs, paļauties uz Dievu, kopīgi un katrs atsevišķi piedzīvot Dieva tuvumu, žēlastību un mieru.

Mūsu komandas sastāvā, pārstāvot dažādas konfesijas, draudzes un dzīvesvietas, ir redaktori, žurnālisti, pētnieki, rakstnieki, blogeri, tulkotāji, mācītāji, programmētāji, videooperatori, video montāžas speciālisti, skaņas inženieri, fotogrāfi, sabiedrisko attiecību speciālisti, reklāmas speciālisti, pasākumu rīkotāji, juristi, finanšu speciālisti un citu profesiju pārstāvji.

Aicinām privātpersonām un uzņēmumiem atbalstīt un finansēt komandas kodola regulāro ikmēneša darbu un vadītās aktivitātes. Būsim pateicīgi par regulāru ikmēneša ziedojumu vismaz 5 EUR apmērā, atbalstot noteiktu komandas cilvēku vai izdevumu pozīciju.  Rakstiet uz e-pastu aija@tuvuma.lv un sarunāsim turpmāku e-pastu saraksti vai saziņu tiešsaistē “skype”, lai iepazīstinātu ar detalizētām finanšu vajadzībām, vai arī zvaniet uz telefonu + 371 29233624 un sarunāsim tikšanos klātienē.

Nodibinājums “Kristīga dzīvesveida izpētes fonds”
Reģ. Nr. 40008238865
Norēķinu rekvizīti:
Banka: Swedbank
Konta numurs: LV50HABA0551040282926

Atbalstot fondu, tu atbalsti mūsu centienus:

  • veidot kvalitatīvu interneta mediju ar jēgpilnu, kristīgajās vērtībās (garīgajās, morāles, materiālās kultūras un dzīves veida vērtībās) un patiesos faktos balstītu saturu, kas ir interesants ikvienam, kas meklē Dievu;
  • radīt iespēju kristiešiem, neatkarīgi no piederības konfesijai, būt sadraudzībā, mācīties būt kopā un kopīgi dot sabiedrībai labumu, iedrošinot dzīvot Dieva tuvumā;
  • dot iespēju kristiešiem strādāt brīvprātīgu darbu, prakses darbu vai atalgotu darbu organizācijā, kuras misija un vīzija saskan ar viņu pārliecību;
  • attīstīt kristiešu kopienu pētījumus un pētniecisko žurnālistiku;
  • dot iespēju Tev pašam piedalīties un gūt gandarījumu par aktivitātēm, kas veicina Kristus sekotāju skaita palielināšanu un kristiešu vispusīgu pilnveidošanos.

Mūsu misija ir iniciēt un atbalstīt aktivitātes, kas veicina kristiešu vienotību (ekumenismu), kristīgo principu un kristīgo vērtību  nostiprināšanos Latvijas sabiedrībā, aktualizējot, pētot un popularizējot Latvijas un latviešu diasporas kristiešu viedokļus, dzīves stāstus un prakses, kā arī  sekmējot kristiešu vispusīgu pilnveidošanos.

Foto: Dace Salmane

Mūsu vīzija ir kvalitatīvs, neatkarīgs un interaktīvs medijs “TUVUMĀ” (www.tuvuma.lv), ko iecienījuši latviešu valodā runājoši kristieši un kas ir labi zināms arī plašākai sabiedrībai. Lai veicinātu kristiešu, tajā skaitā komandas locekļu, vispusīgu pilnveidošanos, tiek iniciēti un atbalstīti arī izglītojoši, pilsonisko sabiedrību veicinoši un kultūras pasākumi.

Medija nākotnes vīzija ir sabiedrībā atpazīstams zīmols, piedāvājot gan multimediālu vietni internetā domu apmaiņai, gan ikmēneša žurnālu drukātā formā.
Medija mērķauditorija ir gan kristiešu līderi un aktīvie draudžu locekļi, gan tie, kas par kristietību sākuši interesēties nesen, kā arī latviešu diaspora.

Kāpēc vajadzīgs medijs ”TUVUMĀ”?

Pēdējos gados medijos latviešu valodā manāma tendence: mistikai un austrumu reliģijām veltīti raksti, neiztrūkstoša ezotērika, horoskopi, tajā pašā laikā raksti par kristietību- neregulāri, vienpusēji vai izsmējīgi. Arī konfesiju žurnālos saturs ir vienpusējs. Iztrūkuši kvalitatīvi analītiski raksti, apskatot dažādas pieredzes un viedokļus, kas palīdzētu lasītājiem izprast pašiem sevi, problēmas un risinājumus, ar kuriem saskaras kristieši.

Unikalitāte! Šobrīd Latvijā netiek piedāvāts līdzīgs starpkonfesionāls medijs.

Ideju par “TUVUMĀ’’ loloju, kamēr gaidīju otro bērniņu. Atminos, ka dzemdības prognozēja dienā, kad notika referendums par Krimas pievienošanu Krievijai, un es toreiz prātoju, nez kā ir labāk – ja bērns vēl vēderā vai jau piedzimis, ja tiešām pienāk X stunda. Mediji tolaik bija pārvērtušies par propagandas kara lauku, bet visvairāk biju izmisusi par kristiešu strīdiem, kuri ir tie pareizie – Rietumi vai Krievija… Grūtā atgūšanās no ekonomiskās krīzes, demogrāfiskā krīze, drošības krīze – un vēl uz to fona mana sastapšanās ar tuvu cilvēku ciešanām… Visi šie notikumi ir radījuši jautājumus par ticību, identitāti, vērtībām un dzīves jēgu. Mans sapnis ir žurnāls «TUVUMĀ’’, kas būtu atbildīgs, dzīvesstila medijs, ar kvalitatīvu dizainu un mijiedarbību ar portālu līdzīgi kā tiek veidots pasaulē populārais žurnāls “RELEVANT’’. Savulaik latviešu valodā iznāca idejiski līdzīgs žurnāls ”Tikšanās”, kurā biju viena no autorēm.

Aija Volka. Foto: Dace Salmane

Mūsu kvalitātes latiņa ir ļoti augsta, knapi spējam to sasniegt un attaisnot mūsu pašu cerības un izstrādātās vadlīnijas, tomēr nākotnes vīzija nekur nav pazudusi. Man ir sapnis! Mums ir sapnis! Esam vesela komanda! Iespējams, arī Tu vēlies pievienoties un tieši Tu vari palīdzēt mums sapni īstenot! Mūs lasot, Tu jau esi mūsu sirdīs.

Pateicībā un mīlestībā,

nodibinājuma ”Kristīga dzīvesveida izpētes fonds” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Aija Volka