AttiecībasZiņas

Nacionālā apvienība rosina partnerības vietā ieviest mājsaimniecību institūtu (papildināts)

9. novembrī Saeima galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā plānots ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību. Opozīcijā esošās Nacionālās apvienības deputāts Jānis Grasbergs uzskata, ka tas apdraudēs sabiedrību un laulības institūtu, vēstī ”Latvijas radio”.

Vairāk intervijā šeit.

Partnerības vietā J.Grasbergs rosinājis ieviest mājsaimniecību institūtu, lai tas varētu palīdzēt arī, piemēram, māsai un brālim, kas vecumdienās dzīvo kopā.

“Piemēram, kopēju mājsaimniecību varētu veidot vecvecāki, kuri dzīvo kopā ar diviem mazbērniem, vai brāļi un māsas, kuri dzīvo kopā, paredz Grasberga priekšlikums,” raksta jauns.lv.

Kristieši un attiecību modeļi partijā

Kā zināms, Jānis Grasbergs ir kristietis, Rīgas Vasarsvētku draudzes “Dzīvības avots” padomes loceklis, teikts puaro.lv. Arvien partijā bijuši vairāki kristieši, tajā skaitā Jurģis Klotiņš, kurš plašāk zināms kā ”Baznīcu nakts” rīkotājs.

Tiesa, savulaik ”Nacionālā apvienība” bija skandaloza saistībā ar Imanta Parādnieka personīgo dzīvi, rūpējoties par divām “sievām” vienlaikus, no kurām viņam ir bērni. Jāpiebilst gan, ka gluži daudzsievība uz viņu neattiecas, jo juridiski ir tikai viena sieva; otra – pēc tradicionāliem paradumiem – būtu saucama par mīļāko. Vairāk šeit. I. Parādnieks Saeimā daudz runājis par demogrāfijas situācijas uzlabošanu.

Partiju apvienība ”Nacionālā apvienība” šobrīd ir definējusi, ka tās vērtības ir: latviešu nācija, valoda un kultūra, tautas varoņu gods un piemiņa, Latvijas neatkarība un izaugsme, labklājība un taisnīgums, ģimene un laulība, cilvēka dzīvība, daba un Dievs.

Pamatojums idejai par partnerību

Kā vēstīts Saeimas mājaslapā, partnerība iecerēta kā jauns veids, kā juridiski nostiprināt “divu pilngadīgu cilvēku attiecības [..]. Tādējādi plānots nodrošināt šo personu juridisko un sociālo aizsardzību.” Likumā plānots nostiprināt, ka partnerība nav pielīdzināma laulībai.

“Ja partnerattiecības faktiski pastāv, mēs nedrīkstam to ignorēt. Būtiski, lai mūsu valstī aizsargāti būtu visi cilvēki un valsts varētu šiem cilvēkiem palīdzēt, ja tāda nepieciešamība rodas,” pamatojot partnerības institūta nepieciešamību, paudis komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (”Vienotība”). Uzsākot kopdzīvi vai izveidojot kopīgu saimniecību, starp divām pilngadīgām personām var veidoties ciešas personiskas attiecības, kuru pamatā ir savstarpēja atbildība, rūpes vienam par otru, lojalitāte, sapratne un cieņa, pauž likumprojekta autori, uzsverot, ka mūsu valsts pamatlikums – Satversme – prasa nodrošināt šo attiecību juridisku, ekonomisku un sociālu aizsardzību, informē Saeimas preses dienests.

Publikācijā atspoguļotie viedokļi
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv” 
vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds"
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926
Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv