AudioGrāmatasIesakām

Par astoņiem dēmoniem un gavēņa dziļāko mērķi

Gavēņa laiku 40 dienas Jēzus pavada tuksnesī, tā ir Viņa nokāpšana cilvēka apdraudējumos, jo tikai tā var piecelt kritušo cilvēku. ( Mateja evaņģēlijs 4.nodaļas 1.pants). Gavēnis pārveido mūs pašus (Pāvila 1.vēstule korintiešiem 9.nodaļa 27.pants). Esam aicināti dot arī žēlsirdības dāvanas.

Askēze jeb cīņa ar dziņām Austrumu reliģijās ir drūma. Protams, garīgā dzīve vienmēr ir saistīta ar cīņu. Tā ir laba zīme, ja kaut kas ,,neiet”. Dēmoni brūk virsū. Ļaunie gari ietekmē ar atmiņas palīdzību: organizē “ekskursijas” pa pagātni, kad izdzīvojam no jauna pagātnes ievainojumus. Tie nedod mieru. Gavēņa laikā ieteicams lasīt Dieva Vārdu, kurš dziedina. Svētais Ignācijs no Lojolas uzskata: ja sagurstam, atgriežoties pie pagātnes, tad tas ir ļaunais gars. Dievs nevēlas, lai esam satriekti.

Iesakām AUDIO: "Piedzimt jaunai dzīvei. 
Latviski iznākusi Ignācija Lojolas autobiogrāfija", 
Baibas Kušķes sižets ''Latvijas Radio 1'', 2021

Cilvēkam uzbrūk astoņi dēmoni [red.- jeb galvenie netikumi ]. Piemēram, negausība var būt vēlme daudz runāt. Nešķīstība izpaužas kā nešķīstas fantāzijas, kas nes nemieru. Skumjas rodas, ja pieķeramies pagātnei, nevaram kaut ko piedot, tam līdzi nāk dusmas un neapmierinātība ar sevi un citiem.

Zināšanai: pareizticībā tiek uzskatīts, ka ir 8 nāvējoši jeb galvenie grēki: 
rijība, 
netiklība, 
naudas mīlestība jeb savtīgums, 
dusmas, 
skumjas jeb nepateicība, 
slinkums jeb sevis žēlošana un izmisums, 
iedomība, 
lepnums.
Katoļticībā 7 nāves grēki jeb galvenie, visizplatītākie netikumi:
dusmas, 
slinkums, 
alkatība jeb korumpētība, 
rijība jeb negausība, 
skaudība, 
izšķērdība, 
lepnība.
Svarīgi ir atpazīt savas domas, kuras izraisa nemieru. Jēzus māca mūs neskatīties ciešanās, bet skatīties uz Jēzu, nedomājot par savām ciešanām, tad iespējams sajust, ka Dievs mūs mīl. Tas ir process. Par augšāmcelšanos, kas būs pēc labi piedzīvota un izdzīvota gavēņa laika gatavošanās, liecina mīlestība – tikšanās ar augšāmcelto Jēzu, nevis tukšais kaps. Jo sagrēkojis cilvēks-Izraēls [Izraēls nav ebrejs, bet prāts, kas skata Dievu un cīnās ar To un uzvar”( 1.Mozus 32.nodaļa 29.pants)] kļuva par vergu faraonam, bet lūgšanās atkal atbrīvojas no Ēģiptes (simbolizē dēmonus) verdzības ( 2.Mozus 12.nodaļa). Ieroči pret ļauno ir gavēnis, lūgšanas, lēnprātība. ,, Ja nepiedosim cilvēkiem, tad Dievs nepiedos mums!”( Mateja evaņģēlijs 6.nodaļa 14.pants)

Man patīk ieteikums: uzraksti ik vakarā visu, ko esi darījis, domājis, slepeni vēlējies, it kā tu sūdzētos otram. Tas palīdz iepazīt sevi. Un tikai rakstīts vai runāts vārds norauj tam apsegu, un var redzēt, vai tas ir bijis grēks.

Atpestīšana un augšāmcelšanās, kas seko gavēnim, var notikt tikai tā, ka patiesība kļūst atpazīstama Jēzu Kristū, kurš ārēji ir bezspēcīgs, bet bezspēcībā ir spēks.

* Tekstu rediģēja un sagatavoja publicēšanai Aija Volka. Autores personīgais viedoklis nav uzskatāms par kristīgā medija “TUVUMĀ.lv” vai Kristīga dzīvesveida izpētes fonda oficiālo nostāju. Ja Tev patīk Tuvumā.lv darbs, atbalsti mūs! Konta numurs: LV50HABA0551040282926

Inese Šteina
Inese Šteina ir Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsa kalpone. Kopienas mājaslapa ir www.kalpones.lv.