IesakāmLiteratūraZiņas

Pasākums, lai ietekmētu dzīves. “ImagoDei” mākslinieku kopiena atkal tiekas klubā “Hamlets” (+FOTO)

27. janvārī no plkst. 17.00 līdz 22.00 Vecrīgā, senlaicīgā teātra un džeza klubā ”Hamlets”,  ikviens interesents ir aicināts piedalīties radošajā vakarā “Iesākumā bija Vārds“, prezentēt savus mākslas darbus vai vienkārši iesaistīties kristīgo mākslinieku kopienas dzīvē.

Šoreiz pasākuma nosaukums jeb vadmotīvs būs “Iesākumā bija Vārds”, lai īpaši pievērstos Vārda spēkam, rakstītajam, dzejai, pārdomām.

Ieeja ir bez maksas, un organizatori aicina reģistrēties ikvienu, neatkarīgi no tā, vai dalībnieks vēlas 5 minūšu laikā pastāstīt par savu radošo nodarbi un prezentēt savu darbu vai vienkārši baudīt radošo atmosfēru.

Kaktuss reaģē uz mūziku. Foto: Aija Valtmane

Iepriekšējā kopienas tikšanās bija 2023. gada 5. novembrī. Viens no pasākuma vadītājiem Efraims Šmits ir pārliecināts, ka pasākums ir kaut kas vairāk nekā tikai mākslinieku satikšanās. Pasākums bija kā svētki, kuros atzīmēt to, kā Dieva tēls un līdzība caurvijas mākslinieku sapņos, talantos un dažādajās balsīs, veidojot kopīgu simfoniju. Piedalījās vairāk nekā piecdesmit mākslinieki no dažādām vietām, tostarp ukraiņi, latvieši, lietuvieši, igauņi, amerikāņi, indieši un krievi.

Māksliniece, grafiķe Ieva Baumgarte. Foto: Aija Valtmane

Vakara tēma bija “Man ir sapnis…” kā atsauce uz slavenā Martina Lutera Kinga juniora vārdiem. “Astoņpadsmit mākslinieki, kuriem katram tika atvēlētas piecas minūtes, aizrāva publiku ar savām unikālajām mākslas formām: no operas līdz fotogrāfijai, no dzejas līdz mūzikai, apliecinot sapņu un radošā gara spēku,” vērtē E. Šmits. Vakaru dinamisku padarīja iespēja publikai uzdot jautājumus māksliniekiem, kuri varēja izstāstīt savu motivāciju darba tapšanai, tādējādi māksliniekiem kļūstot par evaņģēlistiem, kuri dalās savā ticībā Dievam, un apliecināja Viņu kā iedvesmas avotu.

Vakaru sāka BBI prezidente Natālija Meeks (Natalie Meeks) ar savu dzeju. Tad uzstājās operdziedātāja Kellija Aikena (Kelley Aiken), fotogrāfe Rebeka Džordana (Rebecca Jordan), dzejniece Lidija Džordana (Lydia Jordan) un citi.

Džošua J.Masters un Natālija Meeks ar lietuviešu mākslinieci Egli. Foto: Aija Valtmane

Dzejniece Lidija Džordana. Foto: Aija Valtmane

Viens no pasākuma regulāriem dalībniekiem ir mūziķis, producents un zīmolvedības speciālists Māris Prindulis, kurš jau daudzus gadus piedalījies arī BBI rīkotajās vasaras nometnēs, tāpēc dalībnieku kodolu sauc par saviem draugiem, vecām paziņām. “Tā ir iespēja būt kopā ar foršiem cilvēkiem interesantā radošā mākslai veltītā vakarā,” teic M. Prindulis.

Valdis Indrišonoks. Foto: Aija Valtmane

Pasākumā rudenī pirmoreiz piedalījās arī viens no populārākajiem kristīgajiem mūziķiem Valdis Indrišonoks.

“Bija prieks redzēt vienkopus kristiešu māksliniekus, radošo daļu, – īstenībā mēs daudzi viens otru nepazinām. Te vienkopus varēja redzēt arī cilvēkus, kas sabiedrībā varbūt nav zināmi kā kristieši, bet mēs visi esam no vienas kristīgās saimes; redzam, kā radoši izpaužas, lielā mērā arī izplata evaņģēliju- tas bija forši; redzēt radošumu, un cik tas ir skaisti un arī interesanti. Citi domā: ticīgie ir tādi nūģi, neko jaunu un foršu nevar izdomāt. Bet te es redzēju, ka idejas ir tiešām tik interesantas, jaunas! Iespaids bija ļoti labs, man patika!” teic V. Indrišonoks.

Arī videooperators Jānis Skulme, kurš ar savu sievu gleznotāju un meitiņu ir regulāri pasākuma dalībnieki, uzsver, ka pasākumā vērtīgākais ir satikt citus radošus cilvēkus, kuri apliecina, kā ar savām mākslinieciskajām izpausmēm nes evaņģēlija vēsti.

Vakaru noslēdza BBI izpilddirektors Džošua J.Masters (Joshua J. Masters) ar pārdomām par Svētajiem Rakstiem un vadot lūgšanu.

Džošua J. Masters stāsta par jauno grāmatu. Foto: Aija Valtmane

Kā zināms, rudenī atbraukušie amerikāņi viesošanās laikā Latvijā ne vien apmeklēja radošo vakaru “Hamlets”, bet arī devās vērtīgā ekskursijā pa visu Latviju: Rīgā apskatīja Latvijas Okupācijas muzeju, Čekas pagrabus un pabija arī laukos.

Zemāk Kellijas Aikenas ieraksts sociālajā tīklā ”Facebook”.

Efraims Šmits pateicas pasākuma atbalstītājiem un sponsoriem par radošo kristiešu vienotības veicināšanu, kas iedrošina uzplaukt, iedvesmoties citam no cita, sadarboties kopprojektos un ar savām mākslinieciskajām izpausmēm mainīt cilvēku dzīves.

Pasākumu informatīvi atbalsta Tuvumā.lv 
un nodibinājums "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds".

Pasākuma laikā 5.novembrī piedalījās 
arī Tuvumā.lv dibinātāja, galvenā redaktore Aija Volka 
ar dēlu, jauno bundzinieku Regnāru.
Prezentācijas laikā tika stāstīt par medija Tuvumā.lv izveidošanu 
un atskaņota jauna Aijas Volkas dziesma.

Raksta autori:

Efraims Šmits, Aija Volka