IesakāmZiņas

Piedzīvot autentisku kristietību vasarā – eksperimenti jauniešiem MAGIS 2024

No 20. līdz 27.jūlijam jauniešiem no 18 līdz 35 gadiem ir iespējams piedalīties svētceļojumā ar eksperimentiem 25 dažādās vietās Polijā, Čehijā un Slovākijā ar mērķi iepazīties dažādu kultūru pārstāvjiem, piedzīvot Dieva tuvumu un pamanīt Viņa darbību ikdienas notikumos.

Noslēguma pasākums būs Krakovā, kur pulcēsies visu dažādo eksperimentu dalībnieki un koordinatori, lai svinētu ticības prieku un apkopotu pieredzi.

“Magis Central Europe” ir jezuītu organizēts pasākums 18-35 gadus veciem jauniešiem. “Magis” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “vairāk”. Šis jēdziens ieņem īpašu vietu svētā Ignācija no Lojolas, jezuītu ordeņa dibinātāja, garīgajā mantojumā. Viņš lietoja šo vārdu, lai aprakstītu,
kā autentiska kristietība veicina dziļāku saikni ar Kristu, atklājot Dieva klātbūtni visā realitātē, un rada lielāku dedzību kalpot citiem.
“Magis Europe” ir tikšanās platforma jauniem cilvēkiem, kas ir ieinteresēti ignāciskajā garīgumā. Programma piedāvā iespēju iegūt unikālu pieredzi trīs dažādos līmeņos – piedzīvot personīgo izaugsmi, padziļināt attiecības ar Dievu un veidot starpkultūru dialogu. “Magis” mērķis ir palīdzēt piedzīvot Dieva tuvumu, kļūt vērīgam un pamanīt, kā Viņš darbojas mūsu dzīvē. “Magis” ir lūgšanu ceļojums, dabas skaistuma meditācija, individuālas garīgās sarunas un dalīšanās piedzīvotajā ar citiem. “Magis” pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tas aizsākās kā neliels svētceļojums pirms Pasaules Jauniešu dienām Parīzē.
Eksperimenti ir vārds, lai apzīmētu pārbaudījumus, ko jezuīti piedzīvo,
lai nobriestu savam aicinājumam.
Līdzīgā veidā programmas dalībnieki varēs pārbaudīt sevi Dieva meklēšanā un atrašanā, iesaistoties konkrētā darbībā. Eksperimentālie priekšlikumi ir sadalīti piecās kategorijās: svētceļojums, garīgums, sabiedriskās aktivitātes, kultūra, māksla un ekoloģija.
Šajā pasākumā var piedalīties katoļi un citi, kam tuvs ignāciskais garīgums.
Vecumposms no 18 līdz 35 gadiem var nozīmēt to, ka esi precēts un ar bērniem. Es pati došos kā precēta, bet var arī doties kā neprecēts. Ja ir bērni, tad organizatori paredzējuši, ka jāiztiek bez bērnu līdzņemšanas un dalības.
Pasākums notiks angļu valodā, reģistrēt savu dalību var līdz 30. maijam. Dalības maksa ir 150 eiro, bet tas ir līdz aprīļa beigām, vēlāk maijā cena augs līdz 200 eiro.
Dalības maksā ietilpst dalība eksperimentā, transporta izmaksas no eksperimenta vietas uz Krakovu un MAGIS festivālu. Ceļš līdz izvēlētā eksperimenta vietai un došanās mājās no Krakovas ir dalībnieku pašu ziņā.
Reģistrācija šeit. Sīkāka informācija: Anna Medne, mob. 20314180; e-pasts: annamedne3@gmail.com