IesakāmVideo

Svētceļojumā – uz Igati vai Izraēlu? Galvenais, ”lai visi ir viens” (+VIDEO)

Mēs, kristieši, mēdzam teikt, ka esam Kristus sekotāji – līdzīgi kā tagad mūsdienu jaunieši sevi sauc par visdažādāko lapu vai slavenību profilu “sekotājiem”. Protams, arī medijam ”TUVUMĀ” ir iespējams “sekot”. Bet pats galvenais ir sekot Jēzum. Kā to izdarīt? Doties Jēzus pēdās var gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē. Var doties uz Izraēlu un pastaigāties pa tām vietām, kur Jēzus ir bijis. Piedāvājam noskatīties video no šāda svētceļojuma! Bet var arī doties ceļā- pa Latvijas šosejas malu. Piedāvājam noskatīties video arī no šāda svētceļojuma! Visbeidzot- pati dzīve ir ceļš, kurā varam doties, sekojot Jēzus mācībai un vadībai caur Svēto Garu.

Viens no jūdaisma simboliem- Raudu mūris Jeruzālemē

Mūsu dzīves ceļā Jēzu var sajust un var nesajust. ”Pirms kāda laika uzzināju par kāda vīrieša pieredzi Izraēlā, kas viņa līdzšinējo ticību ”sabojāja”… Viņš neesot spējis pieņemt sašķeltību, nožogojumus, dažādās kopienas un tik atšķirīgās baznīcas, tradīcijas un ticības vienuviet. Piedevām vēl arī komerciju un atšķirīgās vēstures notikumu interpretācijas. “Kur tajā visā bija Jēzus? Vai kristietība ir blefs?” bijušas kunga pārdomas. Pirms gada publikācijā jau minējām, ka arī Latvijas svētceļojumos mēdz doties cilvēki ar atšķirīgām motivācijām, novērojumiem un sajūtām. Tostarp man pašai pirms diviem gadiem pirmā svētceļojuma pieredze raisīja dažādas pārdomas un jautājumus. Bet katrā ziņā labi ir piedzīvot ko jaunu, iziet ārā no savas komforta zonas, nereti arī – no savām tradīcijām un priekšstatiem. Pats galvenais: arvien labi ir sastapt citus kristiešus, ”lai visi ir viens”, kā teikts Jāņa evaņģēlijā (17:21),” uzskata Aija Volka.

Ceļā uz Izraēlu…

“Tās sajūtas un piedzīvotais nav vārdos aprakstāms, tā bija tāda Dieva vadīta, es pat teiktu, nēsāšana uz rokām visas tās 11 Izraēlā pavadītās dienas,” stāsta Agnese Atvare no Ventspils, kura šogad maija sākumā bija svētceļojumā uz Izraēlu, ko organizēja tūrisma aģentūra ”GODeeper Tours”. Tas bijis viņas pirmais svētceļojums.

“Biju starp tik daudziem kristiešiem, staigājām pa Bībelē aprakstītajām vietām, varējām sajust Izraēlas smaržu un gaisotni, būt visiem vienotiem iekš tā Kunga un slavēt Viņu.

Svētceļojums bija prieka piepildīts, tik ļoti piedzīvoju Dieva klātbūtni un vadību!” priecājas Agnese. Viņai laimējās būt kopā grupā ar dažādu konfesiju kristiešiem, kuri visi bija atvērti sadraudzībai.

Aģentūra palīdz organizēt braucienus arī interesentiem no vienas noteiktas draudzes, jauniešu grupām, kopienām, sākot ar 20 cilvēkiem. Nākamais aģentūras rīkotais svētceļojums, kam jebkurš varēs pieteikties, plānots šogad no 1.līdz 9.novembrim, teikts aģentūras mājaslapā. Braucieni plānoti arī nākamajā pavasarī no 24.marta līdz 2.aprīlim, tādējādi piedzīvojot Lieldienas Jeruzālemē, kā arī no 26.aprīļa līdz 7.maijam.

Kaspars Ezeriņš (priekšplānā)

“Visos braucienos būs iespēja iepazīt vietējos kristiešus, būt lūgšanu namos, viesoties kopienā “Chemin Neuf” un, protams, redzēt īpašās Bībeles aprakstītās vietas, kā Betlēme, Jeruzāleme, Nācarete, Galilejas jūra, Jordāna, Jēzus Kristību vieta, eļļas kalns un vēl citur, kur Svētais Gars vadīs. Būs iespēja peldēt Nāves Jūrā un arī Vidusjūrā,” raksta viens no ”GODeeper Tours” braucienu organizētājiem, Kaspars Ezeriņš, savā profilā ”Facebook”.

 

Zemāk skaties video no svētceļojumiem uz Izraēlu. (Video veidojuši Jānis Skulme, Edgars Gruzdiņš Cīrulis, Kaspars Ezeriņš, Boulos Aqleh, 2017)

 

Ceļā uz Igati…

Lūgšana par kristiešu vienotību.
Kungs Jēzu, kas esi, lūdzies, lai mēs būtu vienoti,
mēs Tevi lūdzam par kristiešu vienotību,
tādu, kādu Tu to vēlies,
un ar līdzekļiem,- kādiem Tu vēlies.
Lai Tavs Svētais Gars liek mums sajust sašķeltības sāpes,
saskatīt mūsu grēku un cerēt pāri visām cerībām.
Amen.

/No svētceļojuma uz Igati lapas ”facebook”/

Vienotību Kristū var piedzīvot arī Latvijā. 8.jūlijā plkst. 9:00 vienlaikus Limbažu Romas katoļu baznīcā un Limbažu Sv. Jāņa ev. luterāņu baznīcā pulcēsies ticīgie, lai noturētu dievkalpojumus par kristiešu vienotību un lai pēc stundas, plkst.10:00, satiktos pie luterāņu baznīcas, no kurienes sākt kopīgu svētceļojumu uz Latvijā vienīgo ekumēnisko Igates baznīcu. Apstāšanās punkts drīz pēc desmitiem no rīta būs arī pie luterāņu baznīcai netālu esošā Baumaņu Kārļa pieminekļa, kur svētceļnieki kopīgi lūgs Dievu par Latviju un dziedās Latvijas himnu, informē Ivars Birzgalis. Aicināti pievienoties arī jebkuras citas konfesijas pārstāvji. Šogad ticīgos ceļā vadīs katoļu priesteris Tomašs Dudzjuks un luterāņu mācītājs Romāns Kurpnieks.

Svētceļojuma organizatore, ”TUVUMĀ” rakstu autore, māsa Inese Šteina: “Cilvēka dzīve ir ceļš. Dzīve ir svētceļojums, ko ikviens veic, ceļojot līdz mērķim un atgriežoties zaudētajā paradīzē. Garīgās dzīves ceļa gājējiem ne viss ir uzreiz saprotams, jo svarīgi ir, cik ilgi viņi ir soļojuši un cik dziļi iekļuvuši Gara Valstībā.

Svētceļojums kopā ar citiem kristiešiem ir kā pabūšana garīgā siltumnīcā, kur organizatori parūpējas, lai būtu nepieciešamā temperatūra, skābeklis, apceru vara, kas nes gaismu un dzīvību, lai varam augt.

Katram, kas sāk šo ceļu, ir jāsāk ar grūtuma panešanu, attīrīšanos. Ap dvēseli ir rūpju mežs (slimības, neveiksmes, bēdas), kas jāatbīda nost, jāapklusina domas, sirds, prāts.”

Mūsu autore Brigita Kabuce par pagājušogad piedzīvoto svētceļojumā teic: “Tas bija tāds piedzīvojums, kas deva enerģiju un laimi visas vasaras garumā.” Pērn svētceļojuma laikā  svētceļnieki tika aicināti ”izmeklēt savu sirdsapziņu” un īpaši tika veltīts laiks piedošanas tematikai. Tāpat kā iepriekšējos gadus- arī šogad ir plānots īpaši lūgt Dievu par kristiešu vienotību un mieru Latvijā un pasaulē.

Zemāk skaties video no svētceļojuma Limbaži-Igate 2016.gadā (Video- Aija Volka, montāža- Jānis Locs)


IESAKĀM!

  • Svētceļojumu uz Izraēlu vēl piedāvā Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle- plānots no 24.oktobra līdz 1.novembrim. 
  • No 17. – 23. jūlijam luterāņi rīko svētceļojumu Carnikava –  Baltezers – Vangaži (apceres diena)– Loja Krimuldas baznīca. Vadīs mācītājs Ingus Dāboliņš, evaņģēliste Linda Straume, piedalīsies arī mācītāji Jānis Ginters un Austris Rāviņš.
  • Informācija par katoļu rīkotiem svētceļojumiem uz Aglonu šovasar atrodama ”katolis.lv” mājaslapā šeit.
  • No 19. līdz 27.augustam var kopā ar priesteri Andri Priedi un citiem kristiešiem doties svētceļojumā uz Romu. Brauciena laikā būs iespēja satikt Romas pāvestu.

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv