IesakāmVideo

Tie esam mēs, kas latvju rītdienu rada. Jauna dziesma Latvijai (+VIDEO)

2018. gada novembrī – Latvijas simtgades mēnesī – kristiešu draudze “Prieka vēsts” laidusi klajā jaunu dziesmu “Mūsu zeme – Latvija,” kas ir dāvana Latvijai valsts svētkos. Dziesma vēsta par latviešu tautas likteni, ko caur gadsimtiem vadījusi Dieva roka un to, kā mūsu senču izcīnītās cīņas par brīvību ļauj mums to baudīt vēl šodien.

 

Mēs, mūsdienu latvieši, ar saviem talantiem un spējām ikdienā veidojam savas tautas nākotni un vienotībā varam ticēt, ka vārdi, kurus izdziedam valsts himnā “Dievs, svētī Latviju”, patiesi piepildās.

Ekrānšāviņš no video

“Šogad svinam Latvijas simtgadi. Dzimšanas dienas ballītēs ierodamies ar dāvanām. Kāda varētu būt vislabākā dāvana dziedošai nācijai? Jauna dziesma par Tēviju! Tikai pusi no simtgades esam dzīvojuši brīvi, tāpēc reizēm, ieraduma dēļ, apziņā mēdzam apspiest sevi un mūsu tautā mītošo potenciālu. Dziesmu rakstījām, lai to mainītu! Vēlamies nostiprināt brīvas tautas domāšanas veidu, nesot cerību un pateicību par mūsu zemi, jo mēs esam nācija, kas latvju rītdienu rada,” dziesmas pamatdomu izskaidro viens no vārdu autoriem un izpildītājiem Dāvids Gleške.

Valters Gleške, kas ir dziesmas mūzikas autors un izpildītājs, vēlētos, lai dziesma atraisa mūsos lepnumu par latviešiem, kuriem varam pateikties par to, ka varam svinēt Latvijas simtsgadi. Lai klausītāji satver to, cik neaptverama Dieva žēlastība ir tā, ka šodien esam brīva un neatkarīga tauta. Mēs pateicamies mūsu tēviem un vectēviem par to, kā viņi cīnījās par mūsu zemes brīvību. Šodien mēs katrs varētu pajautāt sev: uz ko es esmu gatavs, lai nosargātu šo brīnumu – brīvo, neatkarīgo, Dieva svētīto zemi – Latviju?

Katra diena lai tiek iesākta ar pateicību,
Katrs vārds lai stiprina mūsu attiecības,
Katrs elpas vilciens lai tiek veikts ar bijību,
Jūtot savu zemi zem kājām, jūtot brīvību.
/Elijs Goba/

Ekrānšāviņš no video.

 

 

 

 

Dziesma tapusi sadarbībā ar kristiešu draudzi “Prieka Vēsts” un tās radošo grupu, kuru pārstāv producenti Elijs Goba, Reinis Līcis, kā arī mūzikas un vārdu autori Valters Gleške, Elijs Goba, Dāvids Gleške un es, šī raksta autore, Vineta Mozumača. Video un montāžas autors ir Edgars Tomsons.

Lāčplēša dienā draudzes “YouTube” kanālā tika publicēts dziesmas video, kas dažu stundu laikā sasniedza vairāk nekā 6000 skatījumu.