Global Leadership Summit Latvija Vadītāju konference (+intervija ar My Radiant You)
Labākas un taisnīgākas pasaules izveidošanā redzamu lomu spēlē līderi. Viņi ir indivīdi ar neproporcionāli lielu ietekmi – no ģimenēm līdz starptautiskiem uzņēmumiem. Lai šī ietekme nāktu par svētību visai sabiedrībai, līderiem nepieciešams mērķtiecīgi augt. Piedāvājam pirmo rakstu no piecu rakstu sērijas par Latvijā nesen notikušo Global Leadership Summit, kuru apmeklēja arī TUVUMĀ.
Kas ir Global Leadership Summit
Global Leadership Summit (GLS) ir viens no lielākajiem starptautiska mēroga vadības pasākumiem, kas notiek kopš 1995. gada. Tā pamatu veido video lekcijas, kurās ar vērtīgu saturu dalās dažādu nozaru vadošie pārstāvji. Lekcijas tiek uzņemtas ASV. Tad tās tiek tulkotas 55 valodās un pārraidītas klātienes un tiešsaistes pasākumos vairāk kā 110 valstīs.
Latvijas GLS pēc diviem tiešsaistē rīkotiem gadiem šogad atkal notika klātienē. Pēc katras video lekcijas dalībnieki savās darba grupās izrunāja lekcijas tēmu, liekot uzsvaru uz jauniegūtām atziņām un iespējām tās pielietot praktiski.
Katru GLS caurvij līderības tēma. Šogad akcents likts uz tādiem līderības aspektiem kā dziļu attiecību veidošana, komunikācijas prasmju izkopšana, kā arī domāšanas un uztveres veida transformācija.
Ārzemju lektori ir izteiksmīgas, panākumus guvušas personības. Piemēram, Facebook Marketplace izveidotāja un bijusī Facebook valdes locekle Deba Liu, mācītājs septītajā paaudzē Džūda Smits un Bībeles aplikācijas YouVersion izveidotājs Kreigs Grešels.
Klātienē ar savu pieredzi dalījās arī lektori no Latvijas, tostarp uzņēmēji Andris un Gunita Lankas, režisore Linda Olte un mūziķis Manuels Fernandezs (viņu intervijas lasiet nākamajos sērijas rakstos). Pasākumu moderēja žurnālists Ansis Bogustovs (intervija nākamajā rakstā).
Tagad piedāvājam intervijas ar grupu My Radiant You.
Intervija ar My Radiant You mūziķiem Jāni un Ilzi Driksnām
Kādi ir jūsu ieguvumi no GLS?
Ilze
GLS ir satikšanās ar cilvēkiem. Iespēja iegūt jaunus kontaktus un paziņas, apmainīties ar informāciju. Katru gadu starp izceltajām tēmām ir kāda, kas uzrunā. GLS ir lieliska iespēja dzirdēt iedvesmojošas uzrunas un paņemt sev kādu noderīgu ideju.
Jānis
GLS ir tikšanās ar nedaudz festivāla noskaņu. Katra motivējošā uzruna dod kādu domugraudu, ko var paņemt mājās. Mums ir prieks uzstāties un radīt klātienes noskaņu – ne velti šogad ar savu muzikālo priekšnesumu piedalāmies jau piekto reizi.
Ko jums ikdienā praktiski nozīmē līderība un kādās situācijās tā izpaužas?
Jānis
Pirmais izaicinājums katram no mums ir būt vadītājam savā ģimenē un savā dzīvē. Mums ar Ilzi ir liela ģimene – četri bērni. Tagad, bērniem kļūstot vecākiem, aizvien vairāk redzam nepieciešamību pēc vadības principiem, lai mūs visus savāktu kopā un virzītu un lai bērniem iedotu ceļamaizi dzīvē. Tā kā es strādāju ar cilvēkiem – projektu vadībā, tad GLS konference tiešā veidā ir saistāma ar manu darbu.
Ilze
Līderība ir vienmēr aktuāla tēma. It īpaši ģimenē.
Ģimene ar bērniem ir kā mazais uzņēmums – tajā jāprot sadalīt pienākumus un uzņemties atbildību.
Es apgūstu līderības prasmes, arī strādājot skolā.
Kāda ir jūsu attieksme pret vienu no šī gada GLS tēmām – sarunu veidošanu?
Jānis
Sarunu veidošana kļūst aizvien problemātiskāka. Esam pieraduši pie samērā vienpusējas informācijas un vienpusējības informācijas apmaiņā. Dziļa saruna un ieklausīšanās prasa piepūli. Visai pasaulei esot rokas stiepiena attālumā, ir viegli būt visur klātesošam, vienlaikus jūtoties vientuļākam kā jebkad agrāk.
Vientulības galvenais iemesls ir dziļākas savstarpējās saiknes zaudēšana starp cilvēkiem.
Ilze
Covid laiks pastiprinājis individuālismu – ja negribam ne ar vienu runāt, tas ir iespējams. Pandēmijas radītās distancēšanās dēļ tagad samierināmies ar virspusējiem jautājumiem un atbildēm. Saziņā ar tuvākajiem ir izaicinājums neuzdot tikai pilotfrāzes vai pavēlošas frāzes, bet gan pajautāt ar iedziļināšanos – kā tev iet, kā tu jūties, kas ar tevi notiek. Un sadzirdēt atbildi.
Ko varat novēlēt TUVUMĀ lasītājiem?
Ilze
Noteikti novēlu nākamgad izbrīvēt laiku GLS apmeklēšanai klātienē. Viena lieta ir lasīt atsauksmes vai skatīties klipiņus, bet pavisam cita – būt klātienē, veikt piezīmes, pārspriest dzirdēto ar pārējiem dalībniekiem un pielietot to dzīvē.
Jānis
Novēlu nepadoties Covid iesāktajai tendencei visu darīt attālināti, bet tā vietā izrauties uz tādu konferenci kā GLS. Lai saņemtu klātienes efektu – satikt cilvēkus, aprunāties, kopīgi paēst pusdienas un darba grupās pārrunāt dzirdēto. Tāpat novēlu ar saviem tuvākajiem, ar kolēģiem un draudžu locekļiem saglabāt personīgo saiti.
Viss tikai sākas
Global Leadership Summit mudina līderus ieguldīt savā attīstībā, lai dotu cerību pasaulei, kuru pandēmijas dēļ piemeklējuši nozīmīgi izaicinājumi. Atpazīstot un atmetot aizspriedumus, apgūstot jaunas prasmes un domāšanas veidu, līderi dod ieguldījumu visas sabiedrības kopējā labumā.
Latvijā nākamais Global Leadership Summit notiks 2023. gada 1. un 2. decembrī. Biļetes jau ir nopērkamas https://www.glslatvija.lv. Aktualitātes var uzzināt https://www.facebook.com/glslatvija.
Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem, lai izlasītu nākamos četrus GLS sērijas rakstus, kas tapuši sarunās ar žurnālistu Ansi Bogustovu, uzņēmējiem Andri un Gunitu Lankām, kā arī režisori Lindu Olti un mūziķi Manuelu Fernandezu.
Foto: Rihards Rasnacis, Uģis Mežulis un Lauris Krolis
JAUNĀKIE KOMENTĀRI