PersonasZiņas

95 gadu vecumā mūžībā devies emeritētais pāvests Benedikts XVI

Vecgada dienā, 31. decembrī, Vatikāns oficiāli paziņoja, ka 95 gadu vecumā mūžībā devies emeritētais pāvests Benedikts XVI. Viņš, kā norāda katoļu Baznīca, allaž nenogurstoši sludināja Jēzus Kristus “mūžīgo prieku”. 

“Ar skumjām paziņoju, ka šodien plkst. 9.34 Vatikāna “Mater Ecclesiae” klosterī mūžībā aizgājis emeritētais pāvests Benedikts XVI. Sīkāka informācija tiks sniegta pēc iespējas ātrāk,” tā oficiālā paziņojumā sacīja Svētā Krēsla preses nodaļas vadītājs Mateo Bruni.

Vācijā dzimušais katoļu kardināls Jozefs Aloizijs Racingers par Romas pāvestu kļuva 2005. gada 19. aprīlī. Viņš stājās amatā pēc ļoti mīlētā viņa priekšteča – pāvesta Jāņa Pāvila II, kurš bija amatā kopš 1978. gada 16. oktobra.

Benedikts XVI iegājis vēsturē ne vien ar savu milzīgo darbu, bet arī ar to, ka viņš kļuva par pirmo pāvestu, kurš atstāj amatu pirms savas aiziešanas mūžībā. Tas notika 2012. gada 28. februārī, kad tika paziņots šis lēmums. Iemesls – cienījamais vecums un veselības stāvoklis, kas vairs neļāva veikt visus pienākumus ierastā apjomā.

Plašāk par cienījamo emeritēto pāvestu Benediktu XVI, viņa devumu pasaulei un cilvēkiem, priesterības gaitām un svarīgākajiem darbiem, kā arī viedokļiem pasaulē un Latvijā, lasiet portālā TUVUMĀ.lv turpmāko dienu gaitā.

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.