IesakāmMūzika

Iesaka Jolanta Raita. Dziesmas Latvijas dzimšanas dienas nedēļā

18. novembris ir diena, kurā mēs visi kopā īpaši piedomājam un arī lūdzam par Latviju. Tāpēc par godu valsts svētkiem izveidotajā dziesmu izlasē man šķiet svarīgi iekļaut dziesmas, kurās būtu izteikta lūgšana.

Tādas ir Brigitas Ritmanes-Džeimsones “Manai tautai”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”, Raimonda Paula “Māte Marija”.  Tomēr visu citu dziesmu – lūgšanu par Latviju  – vidū īpaši vēlos izcelt Zigmāra Liepiņa  “Svētī debesīs šo zemi”, jo tieši šīs dziesmas melodijā un Kaspara Dimitera sacerētajos vārdos ir ietverta šobrīd mums visiem tik ļoti nepieciešamā pateicīgas sirds noskaņa un gaišas, svētītas nākotnes vīzija.

Vēl  izlasei  pievienoju divas dziesmas ar aktuālu,  pravietisku saturu, kas adresētas mums pašiem, – Kaspara Dimitera “Tautas dzīvnieku dziesma” un Imanta Dakša “Gaismas Dievs”.

Sveicu svētkos un novēlu Dieva svētību Latvijai un mums visiem!

“Manai tautai”

Izpilda  Ieva Akuratere, Goran Gora, Martin Confused, Andis Grīva, Linda Ivanova, Ervīns Ramiņš, Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Evija Smagare, Linda Leen, Artis Dvarionas, Māra Holšteine Upmane

 

“Māte Marija”

Izpilda Marija Naumova TV koncertierakstā Saldus Romas katoļu svēto apustuļu Pētera un Pāvila baznīcā

 

 

“Dvēseles dziesma”

Izpilda Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”

 

“Svētī debesīs šo zemi”

Izpildīts Rīgas 810. gadu jubilejas lielkoncertā “Meistars. Dziesma. Leģenda”, solists Reinis Bagāts

“Tautas dzīvnieku dziesma”

Izpilda Kaspars Dimiters

“Gaismas Dievs”

Izpilda Imants Daksis

https://www.youtube.com/watch?v=g57DzgitoRo

Jolanta Raita
Jolanta Raita ir komunikācijas zinātnes maģistre, specializējusies kolektīvās identitātes jautājumos. Pašreiz pētnieciski ieinteresēta jautājumos, kas saistīti ar kristīgo piederību un kristīgā garīguma praksēm. Šim nolūkam izveidojusi vietni - http://jolantaraita.wixsite.com/klusuma.