Ziņas

Iznākusi profesores Laimas Geikinas monogrāfija

12. aprīlī plkst. 19.00. Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā notiks LU Teoloģijas fakultātes profesores Laimas Geikinas grāmatas “Lūk, cilvēks! Ecce homo” atvēršana, ziņo LU Teoloģijas fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Stikāne.

Profesores Laimas Geikinas monogrāfija “Lūk, cilvēks! Ecce homo” ir pirmā latviski izdotā grāmata praktiskās teoloģijas laukā pēc LU Teoloģijas fakultātes likvidēšanas 20. gs. četrdesmitajos gados. Atsevišķās disciplīnas apakšnozarēs ir tikuši izdoti pētījumi arī līdz šim, bet tik daudzpusīgs pētījums veikts pirmo reizi, skaidro Ilze Stikāne. Monogrāfija iezīmē praktiskās teoloģijas disciplīnas attīstību pēdējo 100 gadu laikā, kā arī raksturo aktuālo kontekstu un galvenās metodoloģiskās pieejas. Grāmatā apskatītais tēmu loks citastarp aplūko tādas sabiedrībā aktuālas tēmas kā, piemēram, kristīgās kopienas pašidentitāte, laicīgās un reliģiskās varas attiecības, sievietes esme kristīgā kopienā.

Atvēršanā ar lasījumiem uzstāsies Guna Zariņa, Zanda Rubene, Vjačeslavs Kaščejevs, Juris Cālītis, Mārtiņš Staķis un Ilze Jansone.

Grāmatas atvēršana notiks LU Zinātņu mājas (Jelgavas iela 3) 8. stāvā.

Monogrāfija tapusi pēcdoktorantūras projekta “Teoloģijas un prakses mijattiecības ilgtspējīgā starpkultūru un starpreliģiju dialogā” (nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/076) ietvaros.

Avots: preses relīze

Foto: Toms Grīnbergs

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.