Ziņas

Piektdien Vecrīgā notiks Ekumēniskais krusta ceļš

Pēc divu gadu pārtraukuma Vecrīgā, Lielajā piektdienā, 15. aprīlī no plkst. 10:00 līdz aptuveni plkst 12:30 jau sešpadsmito gadu notiks Ekumēniskais krusta ceļš, informē nodibinājuma “Vidzemes katoļu jauniešu centrs” valdes priekšsēdētāja Gunta Ziemele.

2022. gada Ekumēniskais Krusta ceļš tiks veltīts lūgšanai par mieru Latvijā, Ukrainā, Krievijā un visā pasaulē. Tā noslēgumā Doma laukumā no aptuveni 12:30 līdz 15:00 lūgšanu un pielūgsmes mūzikas atmosfērā varēs dzirdēt liecības, kā arī būs iespēja personiskai sarunai un aizlūgumam pie garīdzniekiem un cilvēkiem, kuriem ir pieredze uzklausīt un aizlūgt. Krusta ceļa moto ir vārdi no Sakāmvārdu (Salamana pamācību) grāmatas (4:23): “Pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!”

Aicināts ir ikviens!

Meditācijas lasīs aktieri Liene Gāliņa un Ģirts Ķesteris. Krusta ceļa garīgās pārdomas vadīs Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Krists Kalniņš, mācītājs Edgars Mažis, mācītājs Andrejs Čebotarjevs, priesteris Jānis Meļņikovs, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Savus pieredzes stāstus un liecības Krusta ceļa dalībniekiem uzticēs pārstāvji no Ukrainas un Latvijas.

Ekumēnisko krusta ceļu tiešraidē translēs gan TV24 televīzijā un TV24 Facebook kontā, gan arī Radio Marija Latvija FM viļņos, aplikācijā un mājaslapā. To varēs vērot arī Facebook kontā “Ekumēniskais Krusta ceļš“, kā arī YouTube kontā “Katoļu mediju centrs”. Klausīties Ekumēniskā Krusta ceļa tulkojumu ukraiņu/angļu valodā būs iespēja arī FM frekvencēs, ejot gājienā.

Avots: Global Leadership Summit

Foto: Alem Sánchez

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.