Ziņas

Jūlijā “Jaunatne ar Misiju” apmācību centrā Valdemārpilī notiks Kairos vasaras nometne

“Jaunatne ar Misiju” apmācību centrā Valdemārpilī notiks Kairos vasaras nometne, kas veidota kā nodarbību kurss par misijas darbu, ziņo “Jaunatne ar Misiju” publicēta preses relīze.
Kairos ir kurss, kas sniedz pamatinformāciju par kristīgo misiju pasaulē. Tā mērķis ir parādīt, ka Dievs ir ieinteresēts visās pasaules tautās un Viņa vēlme ir, ka Viņa ļaudis ir par svētību tautām. Kairos uzsver, ka ir būtiski kalpot tām tautām un kultūrām, kurās nav savas kristīgās draudzes.
Kairos ir veidots, lai apmācītu, iedvesmotu un izaicinātu kristiešus piedalīties tajā, kas Dievam ir svarīgs — visu tautu atgriešanās. Tas ir līdzeklis, ko Dievs lieto, lai mainītu Viņa ļaužu pasaules uzskatu, lai viņi varētu redzēt, ka viņi ir svētīti, lai būtu par svētību visām tautām.
Kairos lieto dažādas mācību metodes un aktivitātes — aizlūgšanas par neaizsniegtajām tautām, video lekcijas, mācību grāmatas lasīšanu, darba lapas, meditācijas, mazās diskusiju grupas, īpašas, ar kultūru atšķirībām saistītas aktivitātes un vēl daudz ko citu.
Pirmais Kairos kurss Latvijā norisinājās 2016. gadā Ērgļos. Pandēmija izjauca Kairos plānus, taču līdz šim notikuši 8 kursi ar 67 absolventiem. Kairos nometne ir domāta ikvienam cilvēkam, kurš vēlas sekot Kristum. Jēzus teica mācekļiem: “Kā Tēvs mani ir sūtījis, tā arī Es jūs sūtu!” (Jņ. 20:21)
“Jaunatne ar Misiju” laipni aicina piedalīties kristīgā nometnē, mācīties par misijas darbu un domāt, kā tas attiecas uz ikvienu kristieti. Sīkāka informācija un pieteikšanās pieejama internetā.

“Jaunatne ar Misiju” tika dibināta 1960. gadā kā globāla kustība, kurā piedalījās Kristus sekotāji no daudzām kultūrām, vecuma grupām un kristīgajām tradīcijām, lai kalpotu Jēzum visā pasaulē. 20. gadsimta 80. gadu beigās “Jaunatne ar Misiju” grupas ieradās Latvijā, kad tā vēl bija Padomju Savienības sastāvā. 1990. un 1991. gadā notika pirmās nepilna laika Kristus mācekļu skolas, kuras palīdzēja organizēt Māris un Judīte Dzelzs. Tad viņus 1992. gadā uzaicināja uz JAM Sālemu un “Slavic Ministries” Oregonā, lai viņi varētu mācīties tālāk. 1993. gadā maza grupa Māra vadībā atgriezās, lai uzsāktu “Jaunatne ar Misiju” Latvijā. Dieva vadīts, Māris iemainīja savu Krievijā ražoto automobili pret ēku Valdemārpilī. 1995. gadā šī ēka kļuva par “Jaunatne ar Misiju” pirmo pastāvīgo mītni Latvijā.

Avots: preses relīze; ywamlatvia.org

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.