Ziņas

Sarunu festivālā “Lampa” notiks starpreliģiju tikšanās

1. jūlijā sarunu festivāla “Lampa” ietvaros Cēsu pils parkā norisināsies tikšanās starp trīs reliģiju pārstāvjiem un meditācija mieram Ukrainā, ziņots festivāla programmā.

Sarīkojumā, kura pilnais nosaukums ir “Līdzjūtība un miers. Starpreliģiju tikšanās un meditācija mieram”, piedalīsies luterāņu mācītājs Pāvels Levuškans, kristīgā medija TUVUMĀ.lv autore Ineta Lansdovne, budistu mūķene Margarita Putniņa un rabīns Izraels Aizensharfs.

Ineta Lansdovne

“Kara apstākļos atkal svarīga loma kļūst gudrības garīgajām tradīcijām,” sacīts festivāla programmā, iepazīstinot ar gaidāmās starpreliģiju tikšanās saturu. “Kristietības, budisma un jūdaisma pārstāvju tikšanās. Pārdomas par līdzjūtību un miera veidošanu. Kā arī kopīgas meditācijas miera labad Ukrainā un Eiropā.”

Ineta Lansdovne 2020. gadā sarunu festivāla “Lampa” ietvaros vadīja diskusiju “Izlīgums kā ceļš no izstumšanas uz iekļaušanu”. Ar diskusijas kopsavilkumu iepazīties un tās videoierakstu noskatīties var TUVUMĀ.lv.

Plānots, ka starpreliģiju tikšanās ilgs no 12:30 līdz 13:30, un tajā varēs piedalīties tikai klātienē.

Notikumu rīko “Baltic center for Contemplative Living”, kas ir saistīts ar budistu starptautisko organizāciju “Zen Peacemakers International”.

Vairāk informācijas var atrast sarunu festivāla “Lampa” programmā.

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.