AttiecībasAudioVideo

Ko nozīmē – kopt laulību? Intervija ar Rinaldu un Ievu Grantiem (audio, video)

Lai arī gavēnis jau tuvojas noslēgumam, nekad nav par vēlu, lai to ievērotu un pieceltos no kādiem kritieniem. Šogad ir īpašs gads ar to, ka gavēņa sākums- Pelnu trešdiena- bija 14.februārī jeb daudziem zināmajā Valentīndienā. Gan par attiecību tēmu, gan gavēni 14.februāra raidījumā ”Savienots” sarunājos ar Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītāju Rinaldu Grantu un viņa sievu Ievu.

Tuvumā.lv producētais radio raidījums ”Savienots” izskan katru trešdienu plkst.17:00  radio “Marija Latvija” viļņos

  • Rīgā un tās apkārtnē FM 97,3,
  • Liepājā un tās apkārtnē FM 97,1,
  • Krāslavā un tās apkārtnē FM 97,0,
  • Valkā un tās apkārtnē FM 93,2.

un internetā tiešsaistē rml.lv.

Pāris gan atklāja, kā iepazinās, gan dalījās, kā tagad viņi cīnās par savu laulāto kopīgi pavadīto laiku.

“Cilvēki pēc grēkā krišanas paliek slinki. Tik ļoti pakļaujamies laika zagļiem. Tikai vēlāk atceramies: gribēju taču darīt kaut ko kopā ar vīru vai sievu. Piemēram, aiziet uz izstādi,” novērto pāru attiecībās atklāj Ieva. Abi atzina, ka būtiski ir regulāri vienoties par laiku divatā- lai nav jākārto attiecības ikdienas steigā, starp bērniem.

Savā draudzē pāris vada laulāto kursus. Pāris stāstīja, ka kursi nav domāti, lai iedotu izlasīt gatavu instrukciju, kā dzīvot laulībā, lai viss nokārtotos. Kursos dalībnieki tiek aicināti uz reālu darbību- spert soli tuvāk viens otram, uzdodot jautājumus, ieklausoties, pārdomājot un pieņemot lēmumu mainīt kaut ko. Ieva laulību salīdzināja ar skaistu dārzu. Lai to uzturētu skaistu – tas ir jākopj.

Tāpat arī sarunas noslēgumā Rinalds un Ieva stāstīja, kā viņi piedzīvo gavēni savā ģimenē. “Bieži vien ārējais dod impulsu iekšējam,” teica Rinalds.

Grantu ģimenē gavēnis ienes pārmaiņas saturā uz galda un sarunās pie galda.

Tomēr ir lietas, kas paliek nemainīgas – ikvakara lūgšana un vienam otra svētīšana.IESAKĀM.

LR1 raidījums ”Ģimenes studija”.  Ciemojamies mācītāja Rinalda Granta ģimenē. 2014

 

 

Zemāk video- atbalstot iniciatīvu “Mamma, tētis un bērni” 2016.gadā

 

 

 

Liene Bokmane
Liene ir ''TUVUMĀ'' rakstu autore, radījusi radio raidījumu ''Savienots'' (''Radio Latvija Marija''), kā arī vada raidījumu ''Īsta mīlestība gaida'' (Latvijas kristīgajā radio). Patīk spēlēt ģitāru, klavieres un rakstīt dzeju. Brīvajā laikā mēdz arī pasportot.