IesakāmZiņas

Lāčplēša dienā – ekumēniskais dievkalpojums un zvanu skaņas Rīgā, svētbrīdis Slokā, koncerts Bērzaunē

Sestdien, 11. novembrī, kad Latvijā atzīmējam Lāčplēša dienu, kā ik katru gadu notiks dažādi pasākumi gan galvaspilsētā, gan reģionos, atminoties 1919.gada 11. novembri, kad Latvijas Bruņotie spēki sakāva tā saucamo Bermonta karaspēku. Apkopojām pasākumus, kas notiks baznīcās.

11. novembra rīts sāksies ar baznīcu zvaņu skaņām. Aizsardzības ministrija ir lūgusi plkst. 9.00 visas Latvijas kristīgo konfesiju baznīcas trīs minūtes skandināt baznīcu zvanus, tāpat kā savulaik par godu Latvijas armijai 11. novembrī skanējuši visi Rīgas baznīcu zvani (kā liecinot vēstures avoti), raksta katolis.lv.

Rīgas Domā pulksten 9.00 notiks ekumeniskais dievkalpojums. Dievkalpojumu tiešraidē translēs arī Latvijas Televīzijas pirmais kanāls.

TIEŠRAIDI skaties šeit.

Svētbrīdis Slokā

Slokas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Raiņa ielā 4 plkst. 16.00 notiks svētbrīdis, kurā piedalīsies dziesminieks Kārlis Kazāks un bērnu muzikālā apvienība Daces Brikmanes un Signes Bērziņas vadībā. “Pēc svētbrīža baznīcā notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes, kurā iegravēti jūrmalnieku – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru – vārdi”, raksta aprinkis.lv.

Koncerts Bērzaunē

Tajā pašā laikā, plkst. 16.00 Bērzaunes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Lāčplēša dienai veltīts svinīgs koncerts, ko sniegs Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas kolektīvi – koris, koklētāju ansamblis, kamerorķestris, kā arī kameransambļi un solisti. “Aicinām katru pasākuma apmeklētāju līdzi paņemt svecītes, lai varam arī šādi godināt brīvības aizstāvjus”, rakstīts Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas mājaslapā.

Ja arī Tavā baznīcā notiks Lāčplēša dienas pasākums, ziņo: redakcija@tuvuma.lv.

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv