Personas

“Laikam biju lepna”. Ilvas Nīcgales liecība, kā Alfa kurss izmainījis attieksmi pret Dievu

Kā sludināt par Dievu vienkāršā, saprotamā un modernā veidā? Alfa kurss piedāvā vienu no populārākajām atbildēm. Piecpadsmit bezmaksas nodarbībās neformālā gaisotnē dalībnieki iepazīst kristīgās ticības pamatus un Bībeles piedāvātās atbildes uz mūsu katra dzīves lielo jautājumu: kāpēc es esmu šeit? Jau kopš 2003. gada Alfa kursu dažādās kristīgās draudzēs var apmeklēt arī Latvijā. Pēc kursa pabeigšanas daudzi vēlas tikt kristīti un iesvētīti. Arī Ilva ienāca kristīgajā Baznīcā tieši caur Alfa kursu. Par to viņa stāsta savā atgriešanās stāstā.

TUVUMĀ.lv redaktors Augusts Kolms

Mani sauc Ilva, un man ir 46 gadi. 2020. gada 19. jūlijs bija mana kristību diena. Pirmā. Nav jau tā, ka līdz tam es neko par Dievu nebūtu zinājusi, tomēr es laikam biju lepna: sak’, man jau Dievu nevajag, es jau pati varu, lai Viņš paliek tiem, kam vairāk vajag. Kaut patiesībā arī man Viņu ļoti vajadzēja…

Pirms mazliet vairāk nekā gada kāds cilvēks pēc mana dzīves stāsta uzklausīšanas ieteica Alfa kursu Āgenskalna baptistu baznīcā. Kamēr es domāju dažādas atrunas par to, ka būs jārēķinās ar vēlu pārrašanos mājās (es dzīvoju Ogrē, strādāju Rīgā), ka norises vieta pavisam nav pa ceļam, ka tur visi būs sveši un kā tad mani bērni bez manis vakarā iztiks, tomēr uzrakstīju pieteikumu.

Uz pirmo nodarbību atnācu diezgan satraukusies, kā jau uz kaut ko jaunu. Neviens pazīstamais mani tur negaidīja. Jauna vieta — nezinu, kur jāiet, bet esmu atbildīga: ja pieteicos, tad vismaz uz iepazīšanos jāaiziet. Ieeju atradu, savu vārdu dalībnieku saraksta augšgalā arī: laikam biju pieteikusies pirmā, jo saraksts nebija pēc alfabēta, un ne mans vārds, ne uzvārds nesākas ar burtu A.

Tā mani otrdienu vakari kļuva aizņemti. Man negāja viegli. Dažreiz, braucot mājās, bija asaras un kreņķi par to, cik ļoti es neiederos, cik grēcīgi esmu dzīvojusi, cik egoistiski un neapdomīgi rīkojusies; tādi kā es tur nevar būt piederīgi. Taču pa to laiku mūsu mazā grupiņa nostiprinājās, mēs kļuvām aizvien atvērtāki, atklātāki, un tas aizvien iedrošināja turpināt. Man šķita, ka kursa programmas secība nav nejauša, jo ar katru nākošo reizi man likās, ka tas jau atkal ir tieši tas, kas man bija jādzird un jāsaprot. Gan tas, ka man ir piedots, ka Jēzus ir draugs un Tēvs vienmēr ir labs, gan tas, ka Nelabais ir visu laiku kaut kur blakus, lai izmantotu brīdi.

Alfa kursa noslēgums Ziemsvētkos Āgenskalna babtistu draudzē.

Arvien vairāk sāku justies piederīga. Es biju ieguvusi jaunus draugus, kam turēties pie rokas, šo jauno ceļu ejot, kā arī lēnām gaisa mana nedrošība attiecībās ar Jēzu. Kā tagad atceros, ka Alfas noslēguma vakarā teicu, ka

esmu ieguvusi pavisam jaunu vārda “mīlestība” saturu. Es tur izjutu neizmērojamu mīlestību gan pret citiem, gan pret sevi. Dieva mīlestību.

Alfa tiek rīkota baznīcās, bāros, kafejnīcās un mājās visā pasaulē. Parasti Alfā ir aptuveni desmit nodarbības un kursu vakars ietver maltīti, īsu lekciju un beidzas ar diskusiju, kur viesi iesaistās domu apmaiņā. Alfa patiešām ir ikvienam, kurš vēlas uzzināt. Lekcijas ir paredzētas, lai veicinātu diskusijas un palīdzētu iepazīt kristīgās ticības pamatus draudzīgā, godīgā un neformālā gaisotnē.

Kas ir Alfa kurss?

Alfa ir interaktīvu nodarbību cikls, kas brīvā formā palīdz iepazīt kristīgās ticības pamatus. Bez spiediena. Bez saistībām. Bez maksas. Uzzini vairāk!

Es negribēju steigties, es gribēju, lai tas viss notiek lēnām un ļoti apzināti. Man likās, ka tas vēl ir trausls, un es negribu pazaudēt to, ko esmu ieguvusi, un varbūt pat es īsti nebiju droša, ka tas man tagad ir, bet nāca iespēja pārliecināties. Ļoti pasliktinājās manas meitas veselības stāvoklis, un es biju tādas situācijas priekšā, kad mana varēšana un rīkošanās bija pilnīgi nenoderīga. Atceros, kā atnācu uz baznīcu uz dievkalpojumu un jau no paša sākuma tā raudāju, ka nevarēju rimties, tik bezpalīdzīgi jutos. Kāda jauna sieviete pienāca man klāt, pajautāja, par ko es raudu, es izstāstīju, un viņa lūdza par mani un manu meitu. Es jutu, kā tas nomierina.

Rīgas Āgenskalna baptistu baznīca. Avots: Facebook

Es gribēju būt kristīta, jo to piepildījumu, ko dod attiecības ar Dievu, es biju meklējusi ilgi, visādās vietās un veidos, bet citur nebiju atradusi. Man, protams, vēl ir daudz, kur augt, bet galveno es jau ieguvu aizvadītās vasaras vienā no karstākajām dienām kopā ar nu jau savu Āgenskalna draudzi.

Mācītājs Edgars Mažis informē, ka Rīgas Āgenskalna Baptistu draudzē Alfa kurss jau vismaz piecas reizes noticis Zoom platformā.