Ziņas

Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība izsludinājusi pētījumu konkursu

Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība (LLSTA) ir izsludinājusi konkursu uz konkurētspējīgu pētījumu (referātu) izstrādi par dzimumu līdztiesības jautājumiem, ziņo LLSTA publicēta preses relīze.

Pētījumu tēmas fokusējas uz sievietes vietu, lomu baznīcā un sabiedrībā, un pieļauj metožu dažādību attiecīgās tēmas padziļinātā izklāstā. Piedāvātās tēmas ir “Sievietes un sērgas: vēsturē un šodien”, “Sievietes un karš: vēsturē un šodien” un “Sievietes un likums: vēsturē un šodien”. Konkurss paredz iespēju piedāvāt arī citu aktuālu tēmu, un pētījumu var iesniegt angļu vai latviešu valodā.

Pētījumu konkursa uzvarētājiem ir paredzētas atlīdzības EUR 350 un EUR 500 apmērā.

Atbilstoši publicētajai informācijai, par veiksmīgu tiks uzskatīts pieteikums, kas analizē vēstures dokumentus un norises, salīdzina modeļus, izglītības un izglītoto sieviešu lomu Latvijas vēsturē — muižās, baltvāciešu laikā, karu, starpkaru laikā, Padomju savienības laikā, Latvijas valsts neatkarības laikā. Tiek apsveiktas arī tēmas, kas analizē jautājumus par sieviešu lomu pandēmijas un karadarbības laikā mūsdienās.

LLSTA mērķi ir atbalstīt sieviešu teoloģu profesionālo darbību baznīcās, informēt sabiedrību par LLSTA darbu un sievietes lomu baznīcā, kā arī veicināt izpratni par sieviešu tiesību, dzimumu līdztiesības jautājumiem baznīcā un sabiedrībā kopumā.

Avots: preses relīze

Vāka foto: Glenn Carstens-PetersUnsplash

Augusts Kolms
Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā. Laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam bija kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors un nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' valdes priekšsēdētājs. Vairākus gadus viņa balsi varēja dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” Radio Marija Latvija.