IesakāmZiņas

Muzeju naktī apskatāmi hernhūtiešu rokraksti

Vairāk nekā 244 Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas 13. maijā bez maksas uzņems apmeklētājus Muzeju naktī, vēsta lsm.lv.

Viena no vietām, ko varu personīgi ieteikt, ir Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums 5.stāvā, kur atrodas retumu krājums. Līdz pat vieniem naktī te apskatāma izstāde “Modināšana” par kristiešu kopienu- hernhūtiešiem.

Kristiešu kopiena, ko sauc arī par atjaunotajām brāļu draudzēm, veidojās 18.gadsimta pirmajā pusē.

Latvijā paralēli luterāņu dienkalpojumu apmeklējumam hernhūtieši pulcējās savos saieta namos, pierakstīja dzīvesstāstus, dzīvoja pēc noteikta reglamenta. Izstādē redzams saieta nama makets, klausāmi audio ierakstīti dzīvesstāstu fragmenti u.c. Imitēta arī vieta, kādā tapa rokraksti- pustumsā, pie skala.

A. Apiņa sastādīta kartotēka

 

Visu Muzeju nakts programmu ar vietām visā Latvijā skati šeit.

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Kopš 2022. gada novembra nodibinājuma koordinatore. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.