IesakāmZiņas

Muzeju naktī apskatāmi hernhūtiešu rokraksti

Vairāk nekā 244 Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas 13. maijā bez maksas uzņems apmeklētājus Muzeju naktī, vēsta lsm.lv.

Viena no vietām, ko varu personīgi ieteikt, ir Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums 5.stāvā, kur atrodas retumu krājums. Līdz pat vieniem naktī te apskatāma izstāde “Modināšana” par kristiešu kopienu- hernhūtiešiem.

Kristiešu kopiena, ko sauc arī par atjaunotajām brāļu draudzēm, veidojās 18.gadsimta pirmajā pusē.

Latvijā paralēli luterāņu dienkalpojumu apmeklējumam hernhūtieši pulcējās savos saieta namos, pierakstīja dzīvesstāstus, dzīvoja pēc noteikta reglamenta. Izstādē redzams saieta nama makets, klausāmi audio ierakstīti dzīvesstāstu fragmenti u.c. Imitēta arī vieta, kādā tapa rokraksti- pustumsā, pie skala.

A. Apiņa sastādīta kartotēka

 

Visu Muzeju nakts programmu ar vietām visā Latvijā skati šeit.

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv