Dievs, svētī Latviju! Valsts svētku dievkalpojumi un koncerti Latvijas dievnamos


102
”TUVUMĀ” komandas vārdā- sveicam Tevi, mūsu lasītāj, Latvijas dzimšanas dienā! Dievs, svētī Latviju!

 

”Mīliet cits citu- tā mums vajag gatavoties simtsgadei!”

LELB arhibīskaps Jānis Vanags 18.novembrī, 2017

Esam apkopojuši informāciju par 18.novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, svinīgajiem dievkalpojumiem un koncertiem Latvijas dievnamos. Bet, iespējams, Tavā dzīvesvietā ir vēl kāda iespēja, kur pulcēties ar mūsu Latvijas iedzīvotājiem- brāļiem, māsām-, lai kopīgi lūgtu un dziedātu ”Dievs, svēti Latviju!”.

  • Ekumēniskais svētku dievkalpojums Rīgas Domā ar valsts augstāko amatpersonu piedalīšanos plkst. 9.00. LTV tiešraidē skaties šeit (vēlāk varēs noskatīties atkārtojumā).
  • Svētku dievkalpojums Limbažu ev.lut. baznīcā plkst. 10.00.
  • Ekumēniskais dievkalpojums Liepājas Sv.Jāzepa katoļu katedrālē plkst. 11.00.
  • Ekumēniskais dievkalpojums Ķempju ev.lut. baznīcā  plkst.11.00.
  • Svētku dievkalpojums Ventspils baptistu baznīcā plkst.11:00.
  • Ekumēniskais dievkalpojums Madonas Lazdonas ev.lut. baznīcā plkst. 12.00.

“Latvijas valsts svētkos aicinām atcerēties, ka mūsu valsts ir īpaša. Mūsu himna ir īpaša, jo tā ir tautas lūgšana Dievam, kurš ir radījis debesis un zemi, un nolicis robežas katrai tautai. Arī Latvija, mūsu nelielā zeme, bet tomēr mūsu, gadsimtu laikā ir iznesusi daudzus notikumus. Mēs ticam, ka kā valsts tā ir izveidojusies un pastāv tikai pateicoties Dieva svētībai.
Šajos svētkos aicinām kopīgi slavēt un pateikties mūsu Kungam Jēzum Kristum ar pielūgsmi un liecībām par to, ka Dievs turpina katru dienu radīt un atjaunot, ka Viņš dod mieru mūsu zemei un, lai šī zeme ir par svētību tās iedzīvotājiem.”

/”New Generation” Ventspilī/

  • Pielūgsmes dievkalpojums Kuldīgā zālē ”Rumbiņa” ar slavēšanas grupu ”One Way” plkst.12:00, ko rīko ”New Generation” no Ventspils.
  • Svētku koncerts “Dziedam – Latvijai” Rīgas Sv.Pētera baznīcā plkst. 14:00. Koncertā piedalīsies Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks”, diriģents Egils Lipšāns, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā Ģilde vīru kamerkoris “FRA-CHO-RI”, diriģents Andrejs Mūrnieks un solists Guntars Ruņģis. Koncerta programmā – latviešu komponistu mūzika, kas īpaši atlasīta šim notikumam, jo ietver gan patriotiskas, gan tautā pazīstamas un iemīļotas kompozīcijas – Lūcijas Garūtas “Mūsu Tēvs debesīs”, latviešu tautasdziesma “Dziedot dzimu, dziedot augu” Alfrēda Kalniņa apdarē, Jāzepa Vītola “Karaļmeita” un Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa vārdiem, Raimonda Paula “Atdziedi dvēsele” ar Leona Brieža vārdiem, un citas. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

 

 

 

 

 

 

  • Svētku koncerts Kuldīgas Sv.Katrīnas ev.lut. baznīcā plkst.17.00, kur muzicēs Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi.