Iesakām

Visskaistākā mūzika Lielā gavēņa laikā ir klusums. Bet, ja nu tomēr…

Lielā gavēņa laikā klausos mūziku, kas palīdz atvērt un izmeklēt sirdi, norimt un pievērsties Dievam,  klausīties Dieva Vārdu un atcerēties ieraudzīt Kristu savā tuvākajā.  Priecāšos, ja manis izvēlētā gavēņa laika mūzikas liste palīdzēs vēl kādam.

 Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks savā šīgada Lielā gavēņa vēstījumā pievērsās līdzībai par bagāto vīru un nabago Lācaru, atklājot bagātnieka problēmu: “Viņa nelaimes slēpjas tanī, ka viņš neklausās Dieva Vārdu; tas viņu noveda pie tā, ka viņš pārstāja mīlēt Dievu un, līdz ar to, sāka nievāt tuvāko. Dieva Vārds ir dzīvs spēks, kas spēj pamudināt cilvēku sirdi atgriezties un no jauna pievērst viņus Dievam.”

 

Dziesma, ko klausos ik rītu

 

Kopš brīža, kad svētdienas dievkalpojumā Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē jau pirms pāris nedēļām koris sāka dziedāt gavēņa laika dziesmas, viena no dziesmām man turpināja skanēt ausīs arī mājupejot, un nākamajā rītā, un arī aiznākamajā… Nebija jau tā, ka iepriekš nebiju šo dziesmu dzirdējusi, savulaik arī pati tiku dziedājusi, bet tik dziļi uzrunāja tā mani pirmo reizi. Šī dziesma bija Riharda Dubras “Lūgšana” (25.psalms), un tā arī joprojām ik rītu sāku ar šo dziesmu.

Rihards Dubra. Lūgšana

Citas gavēņa laika dziesmas

Divna Ljubojević – Agni Partene

Divna Ljubojevic – Blagosloven jesi Gospode

Greek Orthodox Christian Byzantine Music

 

The Orthodox Singers Male Choir – We hymn thee

https://www.youtube.com/watch?v=9sR8ezoes6E

Elohim (Hillsong) – Life Support (Cover)

The Beatitudes – Hillsong

Your Love Is Better

Your Mercy Reigns (feat. Will Reagan)

You Are Mine – David Haas

De noche iremos- Taizé

Mane Nobiscum .Taizé

O SALUTARIS HOSTIA, Eriks Esenvalds – LATVIAN VOICES

Jesu Dulcis Memoria – Traditional Catholic Latin Songs

The Lord is My Shepherd By John Rutter

 

Russian Christian Songs | Orthodox Great Lent

Amen Hayr Sourp – Amen Holy Father – Duduk

Efrema Sīrieša lūgšana

Vecās Sv.Ģertrūdes draudzes mācītājs Oskars Smoļaks Pelnu dienas sprediķī pieminēja Efrema Sīrieša (306.-373) lūgšanu kā brīnišķu vadlīniju, ieejot Gavēņa laikā:
“Ak, Kungs, un manas dzīvības Valdniek! Slinkuma, grūtsirdības, varaskāres un tukšvārdības garam neļauj pār mani valdīt! Saprāta skaidrības, pazemības, pacietības un lēnprātības garu jel dāvā man – savam kalpam. Jā, Kungs un Valdniek, dod man spēku ieraudzīt pašam savus trūkumus un nenosodīt savu tuvāko, jo vienīgi Tu esi svēts!”