10 gadi laulībā. Grupas “My Radiant You” pāra pieredze (+ VIDEO intervija)


1241
“Akmens, šķēres, papīrīt’s, viens divi trīs…’’ Ar šādu skaitāmpantiņu laulātie draugi – Jānis un Ilze Driksnas- noteic, kas kuram būs jādara. To novērojām mēs, “TUVUMĀ’’ filmēšanas grupa, viesojoties viņu pagaidu miteklī Ilzes dzimtas mājās Jelgavas novadā, kur Ilze pavadījusi savu bērnību un jaunību.

Ar Jāni un Ilzi kopā pavadītais laiks izvēršas vienā jautrībā. Joki mijas ar ļoti nopietnām atziņām un dažbrīd pat tik atklātām dzīves epizodēm, ka vienojamies kaut ko paturēt arī aizkadrā. Lai nerodas pārpratumi… “Tieši ar atklātumu un uzticēšanos sarunu biedriem viņi kā pāris iekarojuši manu  sirdi, lai gan jāatzīst- viņi to paguva izdarīt jau pirms gada ar dziesmu “We Will Be Stars” konkursā “Supernova”,” teic intervētāja Aija Volka.

Randiņos dzied Dievam

Jāni un Ilzi bijām pamanījuši vēl pirms “Supernovas”. Pērn mūziķi uzstājās konferencē “Global Leadership summit”, kā arī no senākiem laikiem kāds atminēsies grupu “MANHU”, kurā savulaik dziedāja Jānis. Savukārt Ilze ir manīta, izpildot dziesmas projektā “Jauna slavas dziesma”. Medijos citās intervijās viņi neslēpj, ka ir kristieši, labprāt stāsta arī par savu ģimenes dzīvi.

Pieteicāmies ciemos ar interesi par laulāto ģimenes dzīvi, par attiecībām savā starpā un ar Dievu. Pie reizes pēc kameru izslēgšanas mums bija ekskluzīva iespēja vēl pirms oficiālās izziņošanas noklausīties jaunu dziesmu, kas šogad pieteikta “Supernovā”Kamēr gatavojām video un publikāciju, dziesma “All I know” veiksmīgi iekļuvusi finālā un pretendē pārstāvēt Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzija”.

Klausoties dziesmu,  nospriedām, ka tā atgādina kristiešu slavas un pielūgsmes dziesmas Dievam, un Jānis smaidot atzina, ka tieši tā tas šoreiz arī bijis domāts. Pērn bijis viņiem netipiski popsīgāk, taču gospelis ir žanrs, kas viņiem ir vistuvākais un kurā abi jūtas visbrīvāk. Bez oriģināldziesmu izpildīšanas un koncertiem (mūziķi iemīļojuši indie žanru, bet abi mācījušies izpildīt arī džezu) viņu ikdienā būtiska sastāvdaļa ir arī pielūgsmes vadīšana dažādās draudzēs, izpildot kristiešu vidū iemīļotās dziesmas. Piemēram, no draudzes “Hillsong” repertuāra.

Pēdējā laikā viņi lielākoties uzstājas divatā. Savā ziņā tas viņiem ir kā “randiņš’’ laimīgas laulības uzturēšanai – iespēja pavadīt laiku kopā, mājās ar vecmāmiņu vai auklīti atstājot savus trīs bērnus.

Intervijas laikā īpaši Ilze uzsvēra, cik svarīgs laulībā ir kopā pavadītais laiks un  īpaši viņai kā māmiņai – iespēja iziet ārpus mājas kopā ar vīru.

Ceļš vienam pie otra un kopā

Jānis ir dzimis saldenieks. Pēc vidusskolas mācījies Teksasā ASV, tad atgriezies Latvijā un sācis mācīties Jelgavas mūzikas vidusskolā vokālajā nodaļā, kur iepazinās ar Ilzi.

Jānis ģitārspēli apguva pašmācības ceļā. Ilze atzīst, ka pirmā bija pamanījusi Jāni, kurš ar ģitāru rokās šķitis “baigais džeks” un nav uzdrošinājusies izrādīt simpātijas.

Ik pa brīdim viņi saskrējās draudzes jauniešu vakaros, bet nekādas nopietnas runas savā starpā nav sanākušas.

Foto no facebook.com

Ilze uzaugusi kristīgā ģimenē, vecāki vienmēr ļoti apzinīgi gājuši uz baznīcu un veduši uz svētdienas skolu. Ilze ar Jāni abi viens otrā iemīlējās, kad Ilzei bija tikai 16 gadi. Jānis bija 5 gadus vecāks un jau ar pieredzi dzīvot patstāvīgi Amerikā, vecāki satraukušies, tāpēc Ilze attiecību sākumposmā vairījusies ļauties attiecību straujākai attīstībai. Tā 4 gadus abi draudzējušies, tad saderinājušies, Jānis sācis krāt naudu kāzām, līdz apprecējās. Tieši pirms kāzām Ilze paguvusi absolvēt “Jaunatne ar misiju” Kristus mācekļu skolu.

Sešus gadus abi bija misionāri Amsterdamā. Pirms gada žurnālā “Privātā dzīve” abi stāstījuši, ka strādājuši organizācijā “Jaunatne ar Misiju” — Ilze strādājusi ar bezpajumtniekiem un prostitūtām, bet Jānis mūzikas un mākslas virzienā. Paralēli Jānis vēl strādājis kafejnīcā un paguvis uzbūvēt mūzikas ierakstu studiju, kur ierakstīti vairāki singli, kā arī debijas albums. Amsterdamā pasaulē nāca divi vecākie bērni. Atgriezušies, lai vecākā meita var sākt iet skolā Latvijā.

Intervijas laikā Ilze uzsvēra, cik būtiski, ka attiecību pamatā ir draudzība. Bet Jānis izteicās, ka jābūt kaut kam, kas abus vieno. Galu galā abi secināja: attiecības attīstās, tās nestāv uz vietas.

Pēc laulībā pavadītiem 10 gadiem abi sapratuši, ka attiecības un mīlestība ir arī savā ziņā praktiska.  Abu mūziķu atziņas par to, kā tas izpaužas ikdienā, skaties intervijā zemāk.

(Intervēja Aija Volka. Video operatori: Jānis Skulme, Mārtiņš Zeltiņš. Montāža: Jānis Locs.)

Turpinājums sekos. Nākamajā daļā  Jānis un Ilze dalīsies pieredzē par bērnu audzināšanu.