PersonasZiņas

Elizabete Vectirāne: “Būt kristietim nenozīmē, ka Dievs vienmēr iedos apdrošināšanas polisi visai dzīvei”

“Būt kristietim nenozīmē, ka Dievs mums vienmēr iedos apdrošināšanas polisi visai dzīvei, lai mēs nepiedzīvotu “nobrāzumus”, tā saka Elizabete Vectirāne. Viņa kā pirmā vadīs sieviešu vakaru tikšanās saietu jaunajā gadā Āgenskalna baptistu draudzē.

Stāstot par savas dzīves gājumu, Elizabete akcentē savā pieredzē tieši ievadā minēto pašas atziņu. Viņa ar to uzsver aktuālo jautājumu: “Kā turpināt dzīvot un ko iesākt ar piedzīvoto, kad iets cauri tumšajām dzīves ielejām?”

“”…ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; vecais ir pagājis; lūk, viss jauns.” [2. Kor. 5:17] Savu pieredzi, lai arī kāda tā mums katram ir, varam izmantot gudri – kā pakāpienu, lai sasniegtu jaunas virsotnes,” saka Elizabete Vectirāne.

Pirmā tikšanās notiks otrdien, 25. janvārī, plkst. 19. Tā notiks draudzes nama “Alfa” zālē. Lai šādi vakari varētu norisināties regulāri arī turpmāk, ieeja būs par ziedojumiem.

Sieviešu vakaru tikšanās rīkotāji arī skubina ņemt līdzi draudzenes, māsas, kolēģes vai mammu, lai kopīgi pēc tam vienotos sadraudzībā.

Foto: Āgenskalna Baptistu draudze

 

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.