Ziņas

Grieķu pareizticīgo baznīcas pārstāvji: baznīcas spridzināšana Gazā ir kara noziegums

Naktī uz piektdienu, 20.oktobri, Gazas joslā sprādzienā cietusi vecākā baznīca, kur patvērās vairāki civiliedzīvotāji, kā rezultātā vairāki cilvēki ir nogalināti un ievainoti, ziņo lsm.lv.
“Sprādzienā ir nopietni bojāta baznīcas ēka, bet blakus esošais nams sagruva. Grieķu pareizticīgo baznīcas Jeruzalemes patriarhāts, kas pārvalda šo baznīcu, sprādzienā vaino Izraēlas aviācijas triecienu.

Baznīcas paziņojumā arī teikts, ka uzbrukumi dievnamiem, kuros patvērumu gūst civiliedzīvotāji, ir uzskatāmi par kara noziegumiem,”

portālā lsm.lv raksta ”Latvijas Radio” ārzemju žurnālists Uldis Ķezberis.

“Izraēlas armija ir paziņojusi, ka noskaidro, vai sprādziens patiešām ir saistīts ar aviācijas uzlidojumu,” turpina žurnālists.

CNN raksta, ka grieķu pareizticīgo Sabastijas arhibīskaps Jeruzālemē Atallahs Hanna komentējis, ka uzlidojums, nodarot postījumus pareizticīgo baznīcai, uzskatāms par uzbrukumu arī kristiešu mantojumam.

“Mēs steidzami vēršamies pie Viņa Svētības pāvesta un baznīcu vadītājiem visā pasaulē, lai viņi paceltu balsi un neapmierināsies tikai ar lūgšanām,” paziņojis bīskaps.
Publikācijā atspoguļotie viedokļi
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv” 
vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds"
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926
Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv