Ziņas

Valdība apstiprina Stambulas konvenciju ar nosacījumu, ka tiks piemērotas Satversmē ierakstītās vērtības un normas

Valdība lēmusi ratificēt Latvijā tā dēvēto Stambulas konvenciju jeb Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu ar atrunu, ka tās īstenošanā Latvija piemēros Satversmē ietvertās vērtības, principus un normas, ”īpaši attiecībā uz cilvēktiesību aizsardzību, sieviešu un vīriešu līdztiesību un laulības, ģimenes, vecāku un bērnu tiesību aizsardzību un atbalstu”, ziņo aģentūra LETA.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) sēdes laikā uzsvēra, ka   “virzot konvenciju ratificēšanai, tiek norādīts, ka konvencijā iekļautais un pretrunīgās diskusijās izmantotais

termins “sociālais dzimums” nekādi nav saistīts ar pienākumu ieviest kādu citu izpratni par dzimumu Latvijas tiesību un izglītības sistēmā.

Tas noteikti neuzliek par pienākumu citādi interpretēt mūsu Satversmē noteiktās normas un vērtības. Ir jāsaprot, ka sociālā dzimuma kontekstā mēs runājam tikai un vienīgi par sievieti un vīrieti.”

Konvencija prasa dalībvalstīm izstrādāt saskaņotu tiesisko regulējumu un vienotu politiku vardarbības pret sievieti un vardarbības ģimenē jautājumos, kā arī valsts institūcijām īstenot starpinstitucionālo sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, pilsonisko sabiedrību un plašsaziņas līdzekļiem.

Valdība vienojusies, ka Latvija saglabās tiesības nepiemērot konvencijas 55.panta pirmo daļu attiecībā uz konvencijas 35.pantā ietvertajiem maznozīmīgajiem miesas bojājumiem. Tādējādi Latvija saglabās tiesības nepiemērot nosacījumu, ka fiziskās vardarbības izmeklēšana un kriminālvajāšana par to nav atkarīga vienīgi no vardarbības upura iesniegtā pieteikuma vai sūdzības gadījumos, kad nodarījums pilnīgi vai daļēji izdarīts dalībvalsts teritorijā, un ka tiesvedību var turpināt pat tad, ja vardarbības upuris atsaucis savu liecību vai sūdzību.

Par konvencijas ratifikāciju vēl jālemj un jānobalso Saeimā.

Opozīcijā esošās partijas ”Latvija pirmajā vietā” deputāts, evaņģēliskās draudzes ”Kristus pasaulei” līderis Mārcis Jencītis 1.novembrī publicējis ziņu, ka partija ir iesniegusi Centrālajai vēlēšanu komisijai iniciatīvu par esošās Saeimas atlaišanu, pamatojot, ka “esošā Saeima ir pievīlusi vēlētājus, turpina dzīt Latviju parādu jūgā, ir nodevusi dabiskās ģimenes vērtības, šķēlusi Latvijas sabiedrību un nav spējusi nodrošināt Latvijas ekonomisko izaugsmi!”

Organizācijas ”Asociācija Ģimene” profilā ”Facebook” šonedēļ publicēts aicinājums partijas ”ZZS” frakcijas deputātiem: ”[..]pēc kāda laika jūs vairs nebūsiet Saeimā, taču ar jūsu balsojumu sekām nāksies sadzīvot visām nākamajām paaudzēm. Balsojiet tā, lai jums vēlāk nebūtu kauns skatīties Dievam acīs! Dievs svētī Latviju!” 

Fotoattēlā varētu būt tekstā redzams Asociacija Gimene @asocgimene Aicinajums @ZZS_ frakcijas deputätiem pêc kada laika jus vairs nebüsiet Saeimã, taču ar jusu balsojumu sekãm näksies sadzívot visăm nakamajãm paaudzem. Balsojiet tã, lai jums veläk nebutu kauns skatities Dievam acis! Dievs sveti Latviju!

Interesants fakts, ka ”Asociācija Ģimene” valdes priekšsēdētājs Rihards Kostigovs pats 2021.gadā balotējās pašvaldību vēlēšanās, Gulbenes novadā pārstāvot partiju ”ZZS”. Viņš priekšvēlēšanu laikā bija atbildējis ”lsm.lv”, ka vēlētos, lai pašvaldība prioritāri atbalsta ”dabīgu ģimeni, tās emocionālo un materiālo labklājību”.

R.Kostigova sieva Viktorija Slavinska-Kostigova, kura ir ilggadēja ”Latvijas Kristīgā radio” darbiniece, jau 2018.gadā iniciēja un veica pētījumu par sabiedrības attieksmi dažādos aspektos pret Stambulas konvenciju sadarbībā ar citiem ”Tuvumā.lv” kolēģiem. Rakstu sērija šeit:

Citi raksti par tēmu:

 

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv