Ziņas

Latvijas kristīgās konfesijas vienosies kopīgā lūgšanā par Izraēlu pie Brīvības pieminekļa (papildināts)

26. novembrī 15.00 pie Brīvības pieminekļa Rīgā Latvijas kristīgo konfesiju un reliģisko organizāciju pārstāvji aicina vienoties kopīgā lūgšanā par Izraēlu, vēsta informācija, kas izplatās sociālajos tīklos un kas publicēta arī lbds.lv.

Aicinājuma teksts zemāk

Ir pagājis jau mēnesis kopš 7. oktobra, kad visu pasauli pārņēma šausmas un sašutums par “Hamās” uzbrukumu Izraēlas iedzīvotājiem. Dziļas sāpes tas izraisīja arī mūsu Latvijas kristīgās sabiedrības sirdī.

Neizprovocēts, nežēlīgs uzbrukums Izraēlas valstij un tautai nav ne izprotams, ne attaisnojams. Tik daudzi par upuriem krituši bērni, sirmgalvji, sievietes un jaunieši. Tik daudzi par ķīlniekiem padarītie dažādu valstu pilsoņi, kuri piedzīvo šausmas, ciešanas un sāpes, kas joprojām nebeidzas, sauc pēc palīdzības un taisnas tiesas.

Mūsu sirdīs ir dedzīga lūgšana pēc dievišķas iejaukšanās un spēka Izraēlas aizstāvjiem, ķīlnieku atbrīvotājiem un visiem labas gribas cilvēkiem, kuri ciena Dieva dāvāto dzīvību un tiesības uz brīvību katram cilvēkam.

Ar šo paziņojumu vēlamies apliecināt savu garīgo atbalstu un solidaritāti Izraēlas tautai šajās dramatiskajās pārbaudījumu dienās, kā arī visiem nevainīgajiem militāro operāciju nejaušajiem upuriem.

Mēs nosodām visas antisemītiskās izpausmes Eiropā un pasaulē.

Mūsu kristīgais mantojums mudina mūs strādāt, lai darītu pasauli draudzīgāku, veicinot taisnīgumu un žēlsirdību, lai miers pasaulē kļūtu par realitāti.

Aicinām katru labas gribas cilvēku, katru kristieti pievienoties mūsu paustajai nostājai un vienoties kopīgā lūgšanā Izraēlas atbalstam pie Brīvības pieminekļa 26. novembrī plkst. 15.00

Lūdzam ar Psalma vārdiem:
“Kungs, mans Dievs, pie Tevis es tveros! Izglāb mani no maniem vajātājiem un palīdzi man, ka viņi nesaplosa mani kā lauva, tādēļ ka es esmu bez palīga!” Psalms 7:2-3

Lūdzam Jeruzālemei mieru:
“Nesiet Jeruzālemei miera sveicienu! Lai tiem labi klājas, kas tevi mīl!” Psalms 122:6

Paziņojumu apstiprinājis Romas katoļu baznīcas bīskaps Andris Kravalis, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns, Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkevičs, Latvijas Vasarsvētku draudžu centra bīskaps Nikolajs Gribs, Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes LELB mācītājs Krists Kalniņš, Vasarsvētku draudzes “Labā Vēsts” mācītājs Andrejs Čebotarevs, Kristiešu draudzes “Prieka Vēsts” vecākais mācītājs Vilnis Gleške, vēstī informācija draudzes “Prieka vēsts” lapā Facebook.

Aicinājumam vēl pievienojusies Rīgas Lutera draudze ar mācītāju Linardu Rozentālu priekšgalā, un viņa draudzes lapā ”Facebook” pievienots komentārs:

“Mēs lūdzam par Izraēlu.

Jeruzālemē ir neliela kapela ar nosaukumu “Dominus flevit” – uzbūvētā vietā, kur saskaņā ar tradīciju Jēzus izplūda asarās, it kā paredzot šīs pilsētas un zemes likteni nākotnē. Kapelas siena aiz altāra – kā mūsu draudzes centrā – ir visa no stikla. No šīs sienas paveras elpu aizraujošs skats – pāri Jeruzālemes vecpilsētai, Klints kupola un Aksas mošejām, baznīcas torņiem un minaretiem – uz pilsētu, kur satiekas trīs reliģijas. Un Jēzus teiktais – “Ak, kaut tu šodien būtu sapratusi, kas nes tev mieru, bet tas vēl ir apslēpts tavām acīm.”

Mēs lūdzam par mieru Izraēlā.

Par laiku, kas nāk, kad visi, kas šajā zemē un tai apkārt dzīvo, spēs sadzīvot viens ar otru mierā. Par laiku, kas nāk, kad neviens vairs ļauna nedarīs Kunga svētajā kalnā. Kad visas bezjēdzīgās ciešanas un nāves, slepkavības un terors būs izskausti, kad vīna kalnos valdīs miers, kad katrs skatīsies ne tikai uz savu ceļu, bet uz to, kas visiem dod mieru un svētību. Par laiku, kas nāk, kad cilvēki aptvers, ka katra tauta un reliģija, lai arī ir atšķirīgas, tomēr visas viņas ir vienlīdz vērtīgas, vienlīdz labas zem Dieva izplestajiem spārniem, jo godā vienu un to pašu Dievu. Neviena no tām nav bez patiesības un nevienai no tām nav visa patiesība, jo galīgais nevar ietvert mūžīgo.

Mēs lūdzam par Izraēlu, par tās draugiem un ienaidniekiem, par tās pastāvēšanu un nākotni.

Mēs lūdzam par mieru Izraēlā.”

Jāpiebilst, ka kristiešu vidū pastāv arī viedoklis, ka notiekošais karš starp Izraēlu un palestīniešiem tiek atspoguļots nekorekti, izplatot dezinformāciju par vēsturi, kā arī – nepieminot palestīniešus kā upurus. Tuvumā.lv redakcija saņēma iebildumu (zinām autoru, bet saglabājam anonimitāti), ka konfesiju paziņojums esot ”bezzobains, netaisnīgs; kauns Latvijas kristīgajām konfesijām”.

Iepazīstināsim vēl ar šādu skatījumu uz notiekošo:

Krista, kura komentēja pirmo ziņu (Teroristiskais grupējums “Hamas” sācis karu Izraēlā. Aicinām lūgt par mieru Izraēlā un Gazas joslā), uzsvēra:

”Palestīnieši tagad dzīvo vislielākajā cietumā pasaulē. Tā ir ļoti blīvi apdzīvota vieta, kur visi resursi tiek kontrolēti: ūdens, elektrība, izglītība un ēdiens. Viņi nevar izbraukt no savas valsts, viņus neuztver par cilvēkiem un pret viņiem izturas necilvēcīgi. Ar katru gadu Izraēla ir lepna paziņot, ka ir “atguvusi” jaunu zemes gabalu no palestīniešiem, tādējādi sablīvējot Gazas un Rietumu Krasta iedzīvotājus vēl vairāk. Tāpēc nav brīnums, ka pēc gadu desmitiem cilvēki vairs to nevar izturēt un cīnās pretī varai, kas viņus apspiež. Kā būtu, ja Latvijas zeme saruktu nedaudz it kā nemanāmi katru gadu, un pēc 70 gadiem mums tikai būtu tik liels pleķītis palicis, kā Liepāja, piemēram? [..] atliek tikai samazināt vai vispār nogriezt izglītības iespējas valstī, tad nav brīnums, kāpēc par tādiem teroristiem kļūst.. Tikai mīlot un pieņemot savu kaimiņu, mēs varam cerēt uz jebkādu mieru un samierināšanos [..] . Nevainīgas ģimenes abās pusēs iet bojā. [..] Dievs, palīdzi pasaulei atrast jaunu veidu, kā cīnīties- caur mīlestību un otram laba vēlēšanu!”

Vēl par tēmu:

Grieķu pareizticīgo baznīcas pārstāvji: baznīcas spridzināšana Gazā ir kara noziegums

Publikācijā atspoguļotie viedokļi
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv” 
vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds"
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926
Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv