Iespējas Dzejas dienu ietvaros


89
Septembris Latvijā ir dzejas dienu zīmē, tāpēc sākām interesēties, kādi pasākumi šogad paredzēti kristiešu auditorijai. Ja zini par vēl kādu pasākumu,- raksti uz redakcija@tuvuma.lv un papildināsim! Turklāt vēl der ņemt vērā – dzejas pasākumos mēdz būt brīvais mikrofons, kad jebkuram ir iespēja nolasīt savu vai kādu iecienītu cita autora dzejoli. Kāpēc šo iespēju neizmantot kristiešiem?

Kristīgā dzeja Kuldīgā

Svētās Annas baznīca. Foto: redzet.lv

15. septembrī Kuldīgā turpināsies  Kurzemes dzejas un mākslas dienas. Sestdien, 15. septembrī, plkst. 14:00 Svētās Annas baznīcas dārzā notiks kristīgās dzejas lasījumi.

Brīvais mikrofons

Svētdien, 16.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas amfiteātrī, Mūkusalas ielā 3, Rīgā no 12:00 līdz 17:00 notiks dzejas maratons ”Nāc un nolasi sava mīļākā dzejnieka dzejoli”.

Šogad Dzejas dienu festivāls būs pieejams arī online – katram interesentam ir iespēja nedēļas laikā nopublicēt septiņus dzejoļus un iegūt arī profesionālu dzejnieku komentārus un ieteikumus. “Facebook” plānota arī zibakcija “Nolasi savu mīļāko dzejoli!”, kurā ikviens, sekojot Latvijas populāro dzejnieku piemēram, var nofilmēt sevi, lasot savu mīļāko dzejoli, un publicēt to ar mirkļbirku #Dzejasdienas.

Līdzīga demokrātiska pieeja ir pasākumā ”Sirds uz perona”, kas tiek rīkots kopš 2011.gada un aizsākās Tukumā. Šogad notika 14. septembrī plkst. 19:00 – drosmīgākie tika aicināti lasīt savu mīļāko dzeju dzelzceļa stacijās un autoostās, uz ielas un mājās Latvijā un ārzemēs. Izvēlētās vietas tiek atzīmētas interaktīvā kartē.

Dievnamā – popularizējot Eiropas kultūras mantojumu

Jau ceturto gadu pēc kārtas, sadarbojoties Kurzemes mūziķiem, dzejniekiem, māksliniekiem un tehniski radošiem cilvēkiem, tiek veidota radoša mūzikas, mākslas un dzejas performance  ”VERTIKĀLE IV” Liepājā Sv.Trīsvienības katedrālē, kā arī šogad vēl trīs Kurzemes dievnamos Alsungā, Jaunpilī un Lestenē.

  • 16.septembrī plkst. 12:00 performance notiks Sv.Miķeļa Alsungas katoļu baznīcā (karte)
  • 14. oktobrī plkst. 11:00 Jaunpils luterāņu baznīcā (karte)
  • 14.oktobrī plkst. 13.00 Lestenes luterāņu baznīcā (karte)

Priekšnesumi būs veltīti tēmai ”Pasaule. Radīšana”.  Radošo dzejnieku un mākslinieku grupa “KIP” veidos dzejas lasījumus dievnamā ar orģinālmūziku šim notikumam un ar mākslinieku piedalīšanos pasākumā, projicēs tiešraidē uz ekrāna vairāku mākslu – literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas simbiozi. Performances vietas tiks īpaši izgaismotas.

Pasākumu rīkotājs ir Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds. Šogad performances ir iekļautas Eiropas Kultūras mantojuma gada kalendāra oficiālajā sarakstā. Tieši 2018.gads ir izsludināts par Eiropas Kultūras mantojuma gadu ar mērķi mudināt cilvēkus iepazīt Eiropas kultūras mantojumu, kopīgo vēsturi un resursus, un stiprināt piederību kopīgai Eiropas ģimenei. Sociālajos tīklos par to liecina ieraksti ar mirkļbirku ‪#‎EuropeForCulture‬.

 

“Dievs mums katram devis kādu dāvanu. Īpaša dāvana ir vārda māksla,” – tā 8.septembrī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē teicis luterāņu bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, ievadot pasākumu ciklu ”VERTIKĀLE IV”. Lasi vairāk par atklāšanas pasākumu un skaties foto šeit.