IesakāmVideo

Ikdienas kristīgā mūzika #7. Anete un Uldis Kozlovski iesaka Spotify sarakstu (+ VIDEO)

“Mēs abi ar vīru esam mūziķi un melomāni un pārsvarā mūsu gaumes sakrīt, bet kopumā vislielākais mūzikas kā ikdienas fona “lietotājs” ir tieši Uldis,” intervijā medijam Tuvumā.lv teic mūziķa Anete Kozlovska. Ja kas mājās vai mašīnā tiek uzgriezts “uz skaļo”, tad tā esot abu četrgadīgās meitas Agates vai Ulda izvēle.  “Dziesmas, uz kurām “uzsēžamies”, gan mēdz atšķirties un tas atkarīgs no katra noskaņojuma un vajadzības, ko gribam saņemt klausoties- uzmundrinājumu, iedvesmu, fokusēšanos vai iedrošinājumu ticībai,” atklāj Anete.

Anete Kozlovska

“Pēdējo gadu laikā esmu vairāk pievērsusi uzmanību mūzikai, kas neļauj mierīgi nosēdēt un liek miesai izkustēties. Nekad pati neesmu bijusi dejotāja, bet Tēvs uz mani ir runājis par dejas kā miesas un Gara brīvības svarīgu sastāvdaļu. Un deja kā tāda man šķiet ārkārtīgi skaista Dieva ideja un dāvana pasaulei! Tieši tāpēc esmu izvēlējusies pāris ļoti dejojamas dziesmas, kas pie reizes liecina un meklē jaunas formas, kurās arī varam ieliet jaunu slavas dziesmu kā jaunu “slavas vīnu” un vairot dzīvību un prieku tur, kur stīvums un saspringums. Domāju, ka tas īpaši svarīgi, “sarunājoties” par ticību ar mūsdienu jauno paaudzi,” uzskata Anete. Viņai pašai dziesmas, kuras rada vēlmi līdzi kustēties, šķiet svaigs priekšstats par to, kāda var būt slavēšana, laužot priekšstatus par  “ideālajām” vai ”vienīgajām” izteiksmes formām.

“Mūzika mani iedvesmo- smeļos gan profesionāli, gan garīgi, tādēļ manos dziesmu sarakstos nonāk diezgan dažādas dziesmas”. Kristīgajā mūzikā bez  dance music piemēriem Anete iesaka Andrea Marie albumu “Low”, kas viņai personīgi bijis liels radošs iedrošinājums. “Albumā ir dziesmas, kuras sasaucās ar manām dzīves pārdomām un muzikālu virzienu, kurā pati gribētu doties.”

Savukārt, izdzirdot grupu “United Pursuit” un “Bethel music” mūziķu (Steffany Gretzinger, Amanda Cook, Jenn Johnson) skaistās slavēšanas dziesmas, Anete parasti dzied līdzi. Skanot ”Leeland” dziesmai “Where you are” un pašai to dziedot, Anete piedzīvojusi “spēcīgu Dieva Gara klātbūtni un dzīvu Vārdu tuvu, tuvu.”

Arī “Loud Harp” albums “Asaph” viņu atbrīvojis no nospiestības un grūtsirdības, “velkot” pie Tēva sirds. Šobrīd ar Anetes sirdi un lūgšanām visvairāk rezonē mūziķa Barrett dziesma ”Sails”.

 

Leeland- Where you are

Pat Barrett – Sails

 

 

Zane Antensone
Zane ir pacietīga, atbildīga un vienmēr cenšas atrast kaut ko pozitīvu, par ko priecāties - esot dabā vai esot atvērta cilvēkiem. Zanei patīk iesaistīties brīvprātīgā darbā.