UkrainaZiņas

Klusuma sirdspuksti: divu mācītāju elektroniskā mūzika Gavēņa laikā (+ AUDIO)

Jau tūdaļ, 22. februārī, sāksies Lielā Gavēņa laiks. Daudzās draudzēs un konfesijās šo Gavēņa laiku iecerēts pavadīt dažādās ne vien tradicionālās, bet arī savādākās aktivitātēs. Tādas arī būs Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, organizējot piecu elektroniskās mūzikas pasākumu ciklu “Klusuma sirdspuksti” LELB baznīcās, portāls TUVUMĀ.lv pastāstīja LELB.

Elektroniskās mūzikas “Klusuma sirdspuksti” cikls gan sāksies tikai martā. Pirmais pasākums iecerēts 11. martā Ikšķiles baznīcā, 18. martā – Dubultu baznīcā, 25. un 26. martā – attiecīgi Baltezera un Salgales baznīcās, bet noslēgums – 31. martā Doles-Ķekavas baznīcā. Programmas ilgums ir pusotra stunda.

Interesanti ir tas, ka par šādu aktivitāti ir parūpējušies divi mācītāji – Aigars Vančenko un Ivars Jēkabsons, kuri sastopas elektroniskā mūzikā. Viņi paši šo sadarbību vārdos un mūzikā sauc par “ANGEL-BEATS”.

“”Klusuma sirdspuksti” ir elektroniskā mūzika, kas savienota ar vārdiem garīgam ceļojumam lēnajā laikā – pārdomām un lūgšanām. Šajā laikā tā aicina kopā izdzīvot Kristus tuksneša un ciešanu laiku. Un palikt lūgšanā par mieru Ukrainā un pasaulē,” stāsta šī projekta autori. Turklāt abu rēķinā ir jau divi albumi: pirmais iznāca 2019. gadā ar nosaukumu “Silent Prayer”, bet otrs – pērn, kam dots nosaukums “Retrospection”.

Mācītājs Aigars Vančenko ieguvis muzikālu izglītību. Viņš savulaik ir darbojies arī kā dīdžejs un bija pazīstams kā DJ Lite. Savā garīgajā aicinājumā ir paņēmis līdzi šo savu mīlestību uz mūziku un turpina savu dzīves pieredzi izteikt elektroniskās mūzikas žanrā. Savukārt mācītājs Ivars Jēkabsons to palīdz izteikt vārdos un dzejā, Dieva vārda lasījumos un šīs mūzikas iedvesmotos dziedājumos, dažkārt to apvienojot arī ar gregoriskiem motīviem.

Foto: Unsplash.com

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.