24. februārī, kad apritēs gads kopš Krievijas centieniem vardarbīgā ceļā okupēt Ukrainu, visas dienas garumā Rīgas Doma baznīcā notiks aizlūgumi par Ukrainu, bet vakarpusē paredzēts ekumenisks dievkalpojums ar vairāku konfesiju garīdznieku piedalīšanos, portāls TUVUMĀ.lv uzzināja Rīgas Doma draudzē.

Jau no plkst. 12 Rīgas Doma baznīcā sāksies aizlūgumi par Ukrainu. Katru apaļu stundu notiks lūgšanas konkrēti par Ukrainas zemi un tautu, par Ukrainas bērniem, par ukraiņu bruņotajiem spēkiem, par vadītājiem, atbalstītājiem un, jo īpaši, par tiem, kuri cieš no kara.

Savukārt plkst. 18 sāksies ekumenisks aizlūgumu dievkalpojums Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā. Dievkalpojumā piedalīsies visu tradicionālo kristīgo konfesiju garīdznieki.

Ekumeniskajā dievkalpojumā piedalīsies arī Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā, kā arī mūziķi Kaspars Zemītis, Aigars Reinis, Viktorija Pakalniece un Aigars Raumanis.

Aicināti piedalīties ikviens cilvēks un kristietis neatkarīgi no konfesionālās piederības.

Foto: Unsplash.com

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.