Iesakām

Kristieši – starptautiskie influenceri. Atziņas no GLS vadītāju konferences 2020 (Teksta tiešraide, papildināts)

6. un 7. novembrī nu jau desmito reizi Latvijā notiek vadītāju konference ”Global Leadership Summit” (GLS). Pandēmijas dēļ šogad tā notiks attālināti, tajā skaitā būs iespējas norisi komentēt un diskutēt grupās. Tuvumā.lv nodrošinās teksta tiešraidi.

Valdis Indrišonoks muzicē.

Noslēgumā Kaspars Šterns izsaka pateicību visiem, kas skatījās, piedalījās un palīdzēja. Un tiekamies nākamajā gadā.

17:35 Vadība sportā: saruna ar leģendāro futbolistu // Rikardo Kakā

Futbolists stāsta: “Es apzinos savu būtību, savu identitāti Kristū, es esmu Dieva bērns. Bērns Dievam, kurs mani patiešām mīl, kurš gāda par mani. Zinu daudzus kristiešus, kas saka – es atšķiru ticību no darba. Bet es nespēju pārstāt runāt par to, jo citādak es no sevis atrauju tik daudz no tā, kas es esmu un kādēļ es dzīvoju spēlējot laukumā. Tādēļ es nevaru runāt par sevi kā futbola spēlētāju, nerunājot par sevi kā kristieti.

17:00 Latvijas stāsts // Saruna ar basketbolisti Aneti Jēkabsoni-Žogotu

Anete stāsta, ka sports ir norūdījis prast zaudēt. “Jo sportā, pat ja tu zaudē arī rīt tev ir jābūt formā. Nepadoties, nomierināties, celties un iet talāk.

Atzīt, ka es nezinu.

Vienmēr nevar uzvarēt.

Pāri visam stāv cilvēcība.

16:10 Tavs labākais vadības temps. Maikls Tods

 

 

15:00 Kompetences, kas nepieciešamas stresa pilnā laikā. Dr. Tomass Čamorro-Premuziks

Krīzes, pandēmijas situācija ir nepieciešama citāda veida vadība.

Inteliģence raksturo spēju ātri apgūt jauno, spriest abstrakti un pieņemt racionālus, faktos balstītus lēmumus.

Krīze ir, kad vecais vēl nav miris un jaunais vēl nav sācies.

Pazemība un ziņkārība no vadītāja puses.

Krīzes ir domātas, lai trenētu savu izturību.

14:15 Psiholoģiskā drošība darbavietā // Eimija Edmondsone. Tie runāts par neveiksmēm un vilšanos. No neveiksmēm mēs mācāmies. Inteliģenta neveiksme ir tāda, kur tu centies iegūt kaut ko nozīmīgu. Šīs iespējas izmantošanas iznākums sniegs būtisku informāciju un tu no tās mācīsies.

Visi pieņēmumi ir jāpārbauda un jāapzinās, ka neveiksme

ir iespējama. Zinātnieki to dara katru dienu un tas ir viņu darbs. Un tas ir arī mūsu kā līderu darbs.

Laba neveiksme nozīmē komandām izvairīties no novēršamām neveiksmēm un paredzēt vienmēr esošo sarežģīto realitāti. Veiciniet inteliģentās neveiksmes, lai radītu psiholoģisko drošību.

13:00 Latvijas stāsts. Saruna ar pasniedzēju Veltu Skolmeisteri.

Plkst. 12.10. Migrējošās domāšanas nozīmīgums vadībā. Mācītājs T. D. Džeikss.

Aicina mūs domāt ārpus rāmjiem ne tikai radošuma ziņā. Viņš aicina apgriezt rāmi kājām gaisā un domāt tā, it kā tu būtu, tas otrs cilvēks. Ne tāpēc lai izjustu empātiju, bet lai savu nākotni veidotu, paturot viņu prāta.. Jo nav iespējams domāt tā kā tu un veidot savu nākotni, ņemot vērā citus.

Mums jābūt gataviem adaptēties, lai varētu migrēt savā domāšanā, lai mēs būtu gatavi pasaulei, kuru nevaram kontrolēt, pasaulei no kuras esam nākuši. Mums jākļūst empātiskākiem, līdzjūtīgākiem, sagatavotiem, jārada produkti, jāiegūst kopīga izpratne par cilvēkiem, kam ir cits skatījums. Tas ir izaicinājums, atstāt pagātnes pieredzes un migrēt uz vidi, kur vipapkārt nav tavas pieredzes atpazīstamas zīmes un nonākt vietā, kur par dzīvi domā citādāk.

Izaicinu sievieti domāt kā vīrietim, vīrieti kā sievietei. Pēckara paaudzi domāt kā  milenialim un izaicinu mileniāli domāt kā vecākajai paaudzei. Ja tu to spēj, tev būs lielāka gudrība, tu pieņemsi gudrākus lēmumus.

11.55. Diskusijas grupā.

11.20 Vanesa van Edvardsa ” Kā vairot labo” Lektore runā par sirsnību un saskarsmi.Viņa uzskata, ka viņas dzīves mērķis un misija ir mūs virzīt tuvāk zelta visusceļam starp cieņu un sadarbību. Jo mēs nepārtraukti sūtām sirsnības un kompetences signālus.  Ievirzīšana nozīmē to, ka mēs varam ietekmē, rīcību, uzvedību un domas, bet ari mainam pašu domas un uzvedību.  Komunicējot saki vārdu “sadarboties”.

10.50 Diskusijas grupās

10.30 Notiek Rorija Veidena Lekcija “Kā pavairot laiku”

Tas kā mēs izvēlamies pavadīt laiku ir emocionāli un tas diktē to, kā mēs izvēlamies pavadīt laiku. Saprast laika pārvaldības emocionalo pusi.

Automatizācija jūsu laikam ir tas pats, kas saliktā procentu likme jūsu naudai. Automatizācija pavairo laiku. Jo it viss, kam radāt procesu šodien radīs vairāk laika nākotnē. Ja uzdevumu nevar atmest, to var automatizēt, tas iekrīt dziļi piltuvē, aizķeras, buksē, bet ja to delegē, uztic kādam citam, tad tas atkal notiks, darbosies, automatizēsies. Jo delegēt var jebkuru uzdevumu. Jebkura uzdevuma veikšanai var apmācīt kādu citu.

Kāpēc daudzi to vēl nav izdarījuši, jo liekas, ka ātrāk un labāk ir, ja to izdaru pats. Tas tā ir, bet ja to parēķina ilgtermiņā, tas vairs neatmaksājas. Piemērs. Ja viena uzdevuma veiksānai jūs patērējat 5 min, lai apmācītu kādu citu šī uzdevuma veišanai ir paredzams, ka jums būtu jāvelta 150 min, (30*5), lai apmācītu kādu citu veikt šo darbu.

Plkst:10.20

Turpinājumā priekšnesumu rāda Rīgas Pantomīmas mīms “Čemodāns un ābols”

Plkst: 10. 10

Labrīt! Ir sākusies ”Global Leadership Summit” (GLS) 2. diena. Pasākums sākas ar Valda Indrišonoka uzstāšanos.

 

 

Plkst. 18.00 šodien viss, bet tiekamies rīt plkst. 10.00. Rīt var pievienoties draugi – www.bezrindas.lv Maksa par dalību GLS – 20 eur!

Plkst. 17.55

Uzstājas Arnis Slobožaņins un Māris Veliks (grupa “Dabasu Durovys”, kas nupat izdeva savu piekto albumu). Ļoti skaistas kristīgas dziesmas latgaliešu valodā.

Plkst. 17.45

Arnis Slobožaņins atbild uz jautājumu, vai kaut kas ir mainījies viņa karjerā pandēmijas laikā: Arnis stāsta, ka pandēmija viņam ir atņēmusi praktiski visu, jo bija saplānoti koncerti, uzstāšanās korporatīvos, bet viss izjuka un arī ienākumi samazinājās. Tas lika Arnim meklēt citus veidus, kā pelnīti iztiku, piemēram, sākt strādāt par kādu programmu vadītāju un turpināt studijas vēstures pētniecībā.

Kad tev atņem visu, tu sāc darīt to, kas tev patīk. Es sāku komponēt mūziku un turpināt vēstures studijas. Arnis Slobožaņins.

 

Plkst. 17.30

Intervija studijā ar Arni Slobožaņinu. Arnis ir video filmu producents, vēsturnieks, ģitārists, grupas “Dabasu Durovys” dibinātājs un vadītājs. Producējis vēsturiskas filmas par Latgales vēsturi.

Plkst. 17.27

Valdis Indrišonoks

Tevī dzīvs top viss, pat tas, kas nomiris, Tu maniem sapņiem atkal dzīvot liec..

Plkst. 17.15

Pasaulē nav tikai 5 mīlestības valodas. Pasaulē ir 5 miljoni mīlestības valodas; pasaulē ir tik mīlestības valodu, cik cilvēku pasaulē. Tev jāiemācās, kā runāt savā valodā. Kas ir tie cilvēki, lietas, aktivitātes, kas Tevi iespējo, iedvesmo, stiprina? Tava spēja saglabāt noturību (iznirt no krīzes un stresa) ir atkarīga no Tavas spējas atklāt to, ko tev patīk darīt!

Studijas ar doktoriem un medmāsām ir pierādījušas, ka pietiek veltīt tikai 20% sava laika lietām, kuras Tev patiešām patīk, lai Tu neizdegtu. Nav jādara kaut kas katru dienu, pietiek tiešām tikai ar 20% sava dzīves laika. Tā – Markus Bakingems, kurš arī aicina iet uz viņa lapu un iegūt bezmaksas Tavu spēcīgo pušu vērtējumu 14 lappušu garā ziņojumā https://www.marcusbuckingham.com/gift-of-standout/

Plkst. 17.10

Domā par savu dzīvi kā par maziem sprintiem [nevis kā par maratonu]! Es strādāšu daudz, bet es atpūtīšos tik, cik nepieciešams. Markus Bakingems

Plkst. 17.00

Markus Bakingems, 9 grāmatu autors un darba un personīgās dzīves balansa pētnieks, uzstājas ar tēmu par noturību. Viņš dod padomu tīmlīderiem jeb komandu vadītājiem darba vietā – velti katram savam darbiniekam 15 min nedēļā, painteresējies, kā viņiem iet, pastāsti par uzņēmuma plāniem. Tas radīs noturību un uzticību darbiniekos.

Izaicinājuma laikos būs jāmeklē jauni veidi, kā sasniegt jaunus klientus un kā attīstīt darbu. Taču no noturības attiecību veidošanas ar darbiniekiem, uzņēmumā radīsies arī uzticības attiecības.

Plkst. 16.26

Rit intervija ar Ausmeņa Kebabs īpašnieku Valteru Murānu. Svarīgi ir saglabāt mieru, nesastresoties, citādi nemieru un stresu pārņems viss kolektīvs. Pandēmijas dēļ viņam ir bail tikai no brīža, ja aizliegtu strādāt pavisam. Apjoma krišanās nebiedē vai citas grūtības. Kad sākās ierobežojumi ēstuvēs, viņš sāka fokusēties uz piegādēm- uz mājām, birojiem.

V.Murāns motivē darbiniekus, atgādinot par mērķi: darīt vislabāk, citādi nav jēga. Nav plaša ēdienkarte un nav plāna paplašināt tīklu, pagaidām darbojas Rīgā un Rēzeknē, bet galvenais- darāmo izdarīt pēc iespējas kvalitatīvi. Vadītājam svarīgi ir arī atrast laiku atpūtai.

Trešā lekcija: Juliet Funt. Par principu- ”Pa kāpnēm uz augšu”.

Otrā lekcija: NIKE direktore un viena no 10 ietekmīgākajām influecerēm Linkedin- Beta Komstoka “Iztēlojies nākotni!”. Jāstrādā divos ātrumos: tagad un tālāk. Vajadzīga iztēles josla – ”tālāk”, kurai veltī laiku kaut vai dažas stundas nedēļā. Ir svarīgi, ka komandā ir cilvēks, kas piedod dzirksteli- tāds cilvēks, kurš uzdod jautājumus un kam ir pieredze, nevis tikai nemiera cēlājs. Jāspēj atzīt, ja ir bail. Bailes ir dabiska reakcija. Labi, ja vadītājs spēj norādīt: lūk, ko mēs zinām; lūk, ko mēs nezinām. Mūs tālāk virza zinātkāre. Ir svarīgs stāsts, kas ļauj ticēt nākotnei. Stāsts par to, kur jūs bijāt; kur jūs esat un kā nākotnē kas un kam var palīdzēt.

15.14

Slavēšanu vada Valdis Indrišonoks.

13.58

Moderators informē: 12 minūtes ”Zoom” diskusiju istabās.

Kregs Grešels: ”Jēzus prata vadīt pagrimumā.”

 

Kregs Grešels: ”Esiet apsēsts ar jautājumu ”Kāpēc?” [..] Ja spējat paskaidrot ”kāpēc”, malā stāvētājus pārvērtīsiet par tiem, kas palīdzēs veikt misiju. [..] Tad viņi palīdzēs iedrošināt citus.”

14.33 Pirmās lekcijas runātājs ir draudzes ”Life.Church”  dibinātājs un mācītājs. Kregs Grešels.  Viņa tēma: “Kā drosmīgi vadīt pagrimumā”.

Pasaule ir mainījusies. Ir laiks mainīt uzskatus par pārmaiņām. Pārmaiņās lielākais kārdinājums ir vainot citus. Nevajag vainot pandēmiju, sātanu, mileniāļus vai ko citu. Katrā draudzē ir kāda kundzīte, kas visu kritizē. Izcili līderi nevaino citus. Viņi uzņemas atbildību. Drosmīgi atsakies no solījumiem, kas sākās ar ”Mēs vienmēr…” vai ”Mēs nekad…”. Drosmīgie solījumi kļūst par jūsu lielākajiem ierobežojumiem, bet mums ir jāmeklē jaunas iespējas. Mēs mainām stratēģijas.

Atziņa no pirmās lekcijas:

”Es apzinos, ka mana dzīve ir cikls. [..] Ikviena organizācija piedzīvo vismaz 5 dažādus ciklus. [..] Dzemdēt ir ļoti ļoti grūti. Nākamo posmu varētu nosaukt par pieaugšanas posmu. [..] Nākamo var saukt par briedumu. [..] Pēc tam pienāk brīdis, kad organizācija nonāk lejupslīde.. [..] Tad – nāve. [..] Bet dažkārt situācijai ir jāpasliktinās, lai tā uzlabotos. [..] Un sākas jauns cikls.”

Moderators Oskars Lūsis: ”Šis nav laiks, kad meklēt vainīgos”.

 

Šodien, 6. novembrī, konference tika atklāta pulksten 14:00. ”Vairāk laika nekā citkārt tiks atvēlēts iespējai tikties arī nelielās online grupās, iepazīties ar citiem vadītājiem, dalīties pieredzē, izvērtēt lektoru uzdotos jautājumus un interaktīvi iesaistīties dažādās aktivitātēs,” Tuvumā.lv informēja projekta koordinatore Gunta Ziemele.

14:10 ”Ik pa laikam izlec aptaujas logs. Ja nevēlies pildīt, klikšķini ”do it later” (varbūt kāds nesaprot angļu valodu?). Viss notiek iekš bigmarker.com”.

Plkst. 14.06

Aija Volka: ”Šobrīd slavēšanu vada Valdis Indrišonoks. Lai pieslēgtos, bija jāatver links, kas tika atsūtīts uz e-pastu. Sākumā samulsu, jo uzspiedu reklāmas klipa video. Pie īstā video linka tiek, klikšķinot ”enter now”, paskrullējot uz leju. Tur uzrādās datumi. Nākamais mulsuma moments: čatā gribēju ierakstīt sveicienu, bet, izrādās, esmu reģistrēta ar kolēģes vārdu, kura šo tiešraidi nodrošinās rītdien manā vietā. 🙂 ”

Plkst. 11.45 GLS ”Facebook” kontā ziņots: ”pasākuma moderatori Iveta Rudoviča un Oskars Lūsis iemēģina skatuvi un saskaņo pēdējās nianses.”

Atziņas no “GLS” otrās dienas.

Plkst. 12:30

Šobrīd sabiedrība dzīvo savos “sociālajos burbuļos”, runātājs aicina praktizēt “Migrējošo domāšanu”, kas nozīmē, ka diskusijā ar pretējo pusi mums jākļūst vairāk kā studentam, kas vairāk klausās un mazāk runā.

Klausīties pretējos viedokļos ir kā ieiet jaunos laukos. Mēs tajos ejam, nevis lai tos iekarotu,bet, lai tajos mācītos. Ir “jāpieskarās” otrās puses situācijai, jo nav iespējams mainīt to, kam Tu neesi “pieskāries”.

 

Šogad lektori: 

Pasaulslavenie līderi:

Saruna ar leģendāro futbolistu Ricardo Kaká;

Maikls Tods “Tavs labākais vadības temps”

Dr. Tomass Čamorro-Premuziks “Sešas īpašības, kuru vadītājiem parasti trūkst krīzes apstākļos”

Hārvardas Biznesa skolas vadības zinātņu profesore Eimija Edmondsone “Psiholoģiskā drošība darbavietā”

T. D. Džeikss “Migrējošās domāšanas nozīmīgums vadībā”

NIKE direktore un viena no 10 ietekmīgākajām influecerēm Linkedin- Beta Komstoka “Iztēlojies nākotni!”

Rorijs Veidens “Kā pavairot laiku?”

Talent expert dibinātājs, autors, pētnieks Markuss Bekingems, , lekcija “Kā labākie vadītāji veicina noturību” ”Kā palikt uzticamam veicamajam uzdevumam arī dzīves pārmaiņās, arī ciešot sakāves un zaudējumus – kā turpināt vadīt citus cauri krīzēm”

Bestselleru autore, organizācijas “Science of people” vadošā uzvedības pētniece Vanessa van Edvardsa; lekcija Vadības zinātne: kā vairot labo” ”Cilvēku vārdu ietekme uz citu personu rīcību un pasaulē notiekošo”

Draudzes Life.Church  dibinātājs un mācītājs, bestselleru autors) Kregs Grešels, lekcija “Kā drosmīgi vadīt pagrimumā” ”Nozīme dzīves periodam, kad situācija pasliktinās – nevis izdzīvot, bet turpināt augt un attīstīties, neskatoties uz ierobežojumiem”

Līderi no Latvijas:

vēsturnieks, LTV1 raidījumu vadītājs un veidotājs, filmu producents un mūziķis Arnis Slobožaņins;

Ausmeņa Kebabs īpašnieks Valters Murāns;

Mobilo telefonu un to aksesuāru ražošanas un mazumtirdzniecības, tagad sejas masku ražošanas, kā arī to eksportēšanas uzņēmuma “Evelatus” dibinātājs Valters Ģērmanis;

 vēstures zinātņu doktors Harijs Tumans u.c.

Mūziķi un mākslinieki:

hip hop mākslinieks Pieci O,

mūziķis Valdis Indrišonoks,

čellists Mareks Radzevičs,

komēdiju stand-up meistars Viesturs Vizulis,

mīmi Uģis Točs un Pēteris Rimšs.

Kā tiešsaistes režīmā varēs iesaistīties GLS norisē?

”Lekciju un sarunu ar Latvijas dalībniekiem laikā uz ekrāna ik pa laikam “izleks” logs ar kādu jautājumu par aktuālo lekciju, kas aicinās noklikšķināt uz kādas no atbildēm. Sānos varēs aplūkot kopējo procentuālo dalībnieku atbilžu statistiku. Tādējādi katrs būs paudis savu viedokli un varēs ieraudzīt arī to, kā domā pārējie. Turklāt tiks sniegta iespēja arī komentēt “čatā” un līdz ar to dalīties ar savām idejām un pieredzi, lai iedrošinātu citus vai smeltos iedvesmu no citiem.

Pēc katras lekcijas dalībnieki tiks iedalīti mazākā tiešsaistes “istabā”. Tādējādi varēs iepazīties ar citiem vadītājiem, līderiem, draudžu un uzņēmumu pārstāvjiem, gūstot gan ierosmes, gan jaunus kontaktus,” norisi skaidro G. Ziemele.

Vairāk informācijas par konferenci var iegūt konferences mājaslapā, kā arī aktualitātēm var sekot GLS Latvija Facebook, Twitter un Instagram kontos.

 

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv